Съвет за преграда на душ кабина в баня

  • 22 608
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Нещо не разбрах - как така да се сгъва- нали се прави по поръчка, поръчваш си го по твоите размери. А няма да ти казвам колко лесно се чисти....родих се откакто го сложихме!

# 16
  • Мнения: 824
И аз съм сложила текстилно перде за сега ,защото ни предстои ремонт и ще слагаме преграда.Най-добре е да направите праг и с перде ще стане идеално,няма да се мокри  Peace

# 17
  • Мнения: 1 558
Сега гледах новия каталог на МЕТРО - прегради от плексиглас и алуминий са в зависимост от размера между 200 и 260 лева (не съм сигурна за точните цени, защото някой прибра каталога). Промоцията важи от 2 януари.

# 18
  • Мнения: 14 489
благодаря на всички за отговорите   bouquet
явно не сте ме доразбрали - душа е в чупката на банята и разстоянието е около 85 см /затова е не можахме да сложим душ кабина, всичките са с поддушово корито 90 см/ ако преградата не се сгъва няма как да влезеш под душа.
иначе имаме праг, доста висок и затова си мислех че може би с перде няма да се мокри.

# 19
  • Мнения: 420
 GrinningНе е вярно, че поддушовите корита са само на 90, има ги и на 80, срещат се и овални и правоъгълни. В нашата баня направихме ъглова кабина с корито 80, което разширихме с преграда до 90. Коритото и преградата купихме от "Метро" и всичко ни излезе /без плочките/ около 200 лева, със сифона. Обаче, трябва да се следят промоциите и само тогава ги има тези модели на изгодни цени.
Ако наистина имате висок праг, може и без корито. Завесата е достатъчна. Но текстилтната ми се струва доста нехигиенична, защото в банята всичко съхне трудно, а навсякъде,където се събира влага, виреят микроби и ако влагата е прекомерна може да завъдиш и мухъл. Предишната ми баня беше с полиетиленова завеса.Продават такива специално за баня. Струват 10-15 лева. Не е проблем поддръжката. Облива се с вода след къпане, а от време на време се забърсва с препарат.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 1 180
УРИЕЛ, дай снимка newsm78
Тилиева - страхотна идея ми даде Hug

# 21
  • Мнения: 14 489
не мога - нямам фотоапарат

# 22
  • Варна
  • Мнения: 1 180
Може в началото да пробвате с тези текстилни завеси и да видите дали ви устроива. А мислили ли сте за вариянта да е с плъзгаща стъклена преграда, коята да е от 2 части и като отваряш едната да се прибира в другата?Ама и аз как го обясних ooooh!Дано ме разбереш.

# 23
  • Мнения: 14 489
Може в началото да пробвате с тези текстилни завеси и да видите дали ви устроива. А мислили ли сте за вариянта да е с плъзгаща стъклена преграда, коята да е от 2 части и като отваряш едната да се прибира в другата?Ама и аз как го обясних ooooh!Дано ме разбереш.

точно такова  бяхме решили отначало, ама са по 400 лв - скъпичко ми се вижда newsm78

# 24
  • Мнения: 7 640
Ние сме със завеса-има от плат и могат да  се перат в пералнята Peace

да и аз затова се навих на завеса, а пази ли добре?

аз съм доволна от текстилните завеси, не мухлясват като тези от ПВЦ, а от това колко пази, зависи и къде е канала, и какъв е наклона.
Търкането по жлебовете на разните прегради не ме привлича повече
 Confused

# 25
  • Мнения: 1 734
Чудесна тема като се има предвид, че ни очаква ремонт в банята. И аз се замислих за стъкло, по-красиво е, не знам как се поддържа. Сега сме със завеса, но никак не съм доволна. Нищо не пази и мухлясва бързо. Дори да я изпера черното от мухъла си седи Confused

# 26
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Чудесна тема като се има предвид, че ни очаква ремонт в банята. И аз се замислих за стъкло, по-красиво е, не знам как се поддържа. Сега сме със завеса, но никак не съм доволна. Нищо не пази и мухлясва бързо. Дори да я изпера черното от мухъла си седи Confused
Стъклото се почиства супер лесно, забърсваш с кърпа и препарат веднъж седмично и е готово - за 10 минути! Точно поради факта, че душ кабините мухлясват и трудно се почистват се спряхме на този вариант.

# 27
  • Мнения: 440
Варианта със стъклената преграда ми се вижда доста идеен  Peace Кажете обаче само как точно се захваща стъклото за стената и за пода (или не се захваща за пода, нещо не мога точно да си го представя  newsm78)

# 28
  • Мнения: 1 152
Моите родители си направиха с алуминиеви плъзгащи врати преграда/пълнежа е от ПВЦ в светъл и непрозрачен цвят/, коята е над самите плочки, а не е вкопан в пода плъзгача/така препоръчаха от фирмата изпълнител/. Стана много удобно и практично. Нищо не се мокри, а е и доста красиво.

# 29
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Варианта със стъклената преграда ми се вижда доста идеен  Peace Кажете обаче само как точно се захваща стъклото за стената и за пода (или не се захваща за пода, нещо не мога точно да си го представя  newsm78)
Съпруга ми каза, че стъклото е захванато с държачи "Пеликан", и за стената и за прага отдолу е хванато.

Общи условия

Активация на акаунт