За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 26 217
  • 762
  •   1
Отговори
# 240
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
Принципно не е търпяла топлинна обработка, сурово маринована е. Затова точно се чудя как хем да се сготви, хем да не я разкашкам...

# 241
  • Sofia
  • Мнения: 21 631
Принципно не е търпяла топлинна обработка, сурово маринована
е.
Ама става за ядене, нали. Simple Smile

# 242
  • София
  • Мнения: 19 249
Ако е маринована с оцет, внимавай, защото оцетът стяга картофите и изобщо зеленчуците. Майка мивсе ми даваше пример как веднъж сложила бамя за туршия, с оцет, и картофите в гювеча нямали опичане.

# 243
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
Дам, затова последна ще бъде, когато всичко друго е готово Simple Smile

# 244
  • София
  • Мнения: 4 710
Търся рецепта за някакви по лесни сладки, за деца

# 245
  • София
  • Мнения: 11 705
Търся рецепта за някакви по лесни сладки, за деца
За деца за възрастни все тази е, еднакви са, само се различават.....по нищо не се различават, всяка бисквитка става за деца
ЯБЪЛКОВИ САНДВИЧ БИСКВИТИ

РОШАВИ МАСЛЕНИ БИСКВИТИ С ЯБЪЛКА ОТ SASHKA DIMITROVA

https://cookwithmarcheva.blogspot.com/search/label/%D0%B1%D0%B8% … D0%B8%D1%82%D0%B8

# 246
  • София
  • Мнения: 2 434
Има въпрос... купих бланширани нечистени скариди... как да ги приготвя?
Досега съм правила на тиган само пресни скариди... чистя ги, като оставям главите и в тигана с масло и чесън.
Тези бланшираните трябва ли да ги чистя?

# 247
  • София
  • Мнения: 8 563
Ние ги чистим, даже и главите махаме, без значние дали за тиган или за манджа.

# 248
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 066
Има въпрос... купих бланширани нечистени скариди... как да ги приготвя?
Ако са розови са готови за консумация, в манджата ги добавяш само колкото да се загреят. Ако искаш за фасон и за снимки в блога може да ги оставиш цели иначе махаш всичко което няма да ядеш по тях, вече какво ядеш си е въпрос на вкус.

# 249
  • Мнения: 5 127
Здравейте, ще правя пиле фрикасе. Трябва да заменя пшеничното брашно в соса, но въпроса ми е с какво - царевично, от елда, оризово? Кое ще е най-подходящо?

# 250
  • Мнения: 4 687
Според мен със  соево брашно ще се получи най- близко.  То наподобява на вкус препечено пшенично брашно, но ако разполагаш само с изброените  - оризовото (предполагам , нямам опит).

# 251
  • Sofia
  • Мнения: 21 631
Има въпрос... купих бланширани нечистени скариди... как да ги приготвя?
Досега съм правила на тиган само пресни скариди... чистя ги, като оставям главите и в тигана с масло и чесън.
Тези бланшираните трябва ли да ги чистя?
Най-важното е да манхеш вената и черупките от тялото, опашката и главата остави,  ако искаш, ако не за визия, поне за вкус.  Не каза какво имат за чистене...  И можеш пак така да си ги приготвиш, просто ги слагаш накрая за минутка, колкото да се стоплят.  

Бюти, аз също не съм правила с някое от изброените, но предполагам царевичното, поне има някакъв глутен, другите не си представям  как ще изглеждат като сос.

# 252
  • Мнения: 4 687
Царевичното е без глутен, основно него ползват болните с целиакия- непоносимост към глутена.

# 253
  • Русе
  • Мнения: 5 205
Скрит текст:
Здравейте, ще правя пиле фрикасе. Трябва да заменя пшеничното брашно в соса, но въпроса ми е с какво - царевично, от елда, оризово? Кое ще е най-подходящо?

Малко нетрадиционно - топено сирене или пармезан за сгъстяване, вместо брашно.

съставки
200 мл сметана с масленост 15-20%;
150 мл пилешки бульон
180 г топено сирене
1 супена лъжица растително масло;
½ чаена лъжичка подправка от италиански билки;
смлян черен пипер - на вкус;
50 г  настъргано твърдо сирене.

Изсипете сметаната и бульона в малка тенджера, добавете топеното сирене и маслото и оставете на слаб огън. Разбъркайте с бъркалка, докато парчетата се разтворят напълно.

Оставете масата да заври, добавете италиански билки, черен пипер и ситно настъргано сирене. При постоянно бъркане сосът се готви още 2-3 минути, докато консистенцията му стане напълно хомогенна.

Последна редакция: сб, 25 мар 2023, 19:10 от peych

# 254
  • Мнения: 6 697
Ние скаридите ги затопляме в микровълновата и правим голяма зелена салата с много лимон и пресен лук, изчистваме скаридите и ги подреждаме върху салатата.
Аз днес купих кг. големи, но не са приготвени, сивички са и ще ги сложа да се посварят.

Общи условия

Активация на акаунт