До вярващите в Бог... и аз се сетих да попитам нещо

  • 4 882
  • 101
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 164
УРИЕЛ, а знаеш ли, че Йоан е написал две евангелия, но Ватиканът крие едното, защото така му изнася? И как може тогава да си убедена, че не се крият и други. Confused

# 16
  • Мнения: 295
Misty, какво си наясно, че е във Ватикана, обясни ми, че на мен не ми е ясно. А може би знаеш какви са потайностите в Синода на БПЦ?
Иначе на ироничния и провокативния ти въпрос - да, вярвам, че съществува дяволът (има достатъчно литература по този въпрос, можеш сама да си прочетеш), вярвам и в повторното идване на Хрситос, който ще дойде да съди живите и мъртвите. За повече пикантерийки - има си сайтове, книги по въпрос, ако ти се чете, чети. Добре е да знаеш за какво се заяждаш.

# 17
  • Мнения: 3
Един професор от известен научен институт задал на студентите си следния предизвикателен въпрос: "Бог ли е сътворил всичко съществуващо?"

Един от студентите веднага заявил: "Разбира се, че Бог."

"Значи, всичко е сътворено от Бога?", попитал отново професорът.

"Точно така, сър", отвърнал студентът.
Тогава професорът казал: "Щом всичко е сътворено от Бога, значи злото е сътворено също от Бога. Знаем, че злото съществува, ето защо, изхождайки от принципа, че нашите дела показват нашата природа, от това можем да заключим, че Бог е зло."

Студентът не отговорил нищо, защото не знаел какво да каже на изложената от професора хипотеза и на направеното заключение. Професорът се почувствал доволен от себе си и гордо заявил на студентите, че за пореден път успява да докаже, че християнската вяра е само един мит.

Тогава друг студент вдигнал ръка: "Мога ли да ви задам един въпрос, професоре?"

"Разбира се", отвърнал професорът.

Студентът се изправил и попитал: "Кажете ми, професоре, съществува ли студ?"

"Това пък що за въпрос е? Естествено, че съществува. Вие никога ли не сте усещали студ?"

Другите взели да хихикат подигравателно на студента. А той отвърнал: "Не, сър, в действителност студ не съществува. Според законите на физиката това, което наричаме студ, е на практика липса на топлина. Всички организми и обекти са достъпни за изследване само когато са носители или проводници на енергия. Абсолютната нула (- 460 F) е пълна липса на топлина и при такава температура всяка материя става инертна и неспособна да реагира. Студът не съществува. Той е само едно понятие, което сме въвели, за да описваме състоянията, при които липсва топлина.

Студентът продължил: "Съществува ли тъмнина, господин професоре?"

Професорът отвърнал: "Естествено, че съществува."

"Тук също грешите, сър ? казал студентът. ? Тъмнината не съществува. Тъмнината на практика е липса на светлина. Светлината е достъпна за изследване, но не и тъмнината. Като използваме призмата на Нютон, ние разграждаме бялата светлина на различни цветове и изследваме дължината на вълните на всеки отделен цвят. Тъмнината обаче не може да бъде измерена. Тя може да бъде разградена от най-прост лъч светлина. Как ще прецените колко е количеството тъмнина в дадено пространство? Като измерите количеството налична светлина в него. Нали така? Тъмнината е понятие, което използваме, за да описваме следствието от липсата на светлина.

Накрая младежът попитал: "Съществува ли злото, сър?"

Професорът отвърнал с колеблив тон: "Естествено, че съществува, и аз вече го казах. Виждаме злото всеки ден. Виждаме го в безчовечните отношения между хората. Виждаме го в безбройните престъпления и насилия навсякъде по света. Всички тези неща са прояви на злото.

А студентът отвърнал: "Злото не съществува, сър, или по-точно, злото не е реалност сама по себе си. Злото е просто отсъствие на Бога. Също както в примерите с тъмнината и студа, това е понятие, което човекът използва, за да описва отсъствието на Бога. Злото не е сътворено от Бога. Злото е резултат от това, че в сърцето на човека липсва Божията любов. Също като при студа, който е следствие от липсата на топлина, и като тъмнината, която е следствие от липсата на светлина."

Професорът мълчаливо се върнал на своето място.

Разказът е по действителен случай. Името на студента е Алберт Айнщайн


Mисля ,че това отговаря на много въпроси и всеки , който желае да разбере ще разбере .

Последна редакция: сб, 30 дек 2006, 02:33 от Dallia

# 18
  • Мнения: 3 423
Dallia Hug много интересено Hug
,моя дядо професор по физика ми бе казал,че физиката доказва съществуването на Господ и той беше вярващ християнин

# 19
  • Мнения: 14 490
УРИЕЛ, а знаеш ли, че Йоан е написал две евангелия, но Ватиканът крие едното, защото така му изнася? И как може тогава да си убедена, че не се крият и други. Confused

виждам че имаш проблем с ватикана. обърни се към тях, не към мен. не знам за това евангелие, уважавам католиците като вярващи, старая се да не се поддавам на провокативни информации за наличието на еди какво си в библиотеката на ватикана или определени действия през вековете на тази институция, разпространявани от автори търсещи сензации, а не сериозни автори-теолози, влизали в библиотеката на ватикана. познат на моя позната е ходил там, с лично разрешение на папата разбира се и от това което тя ми е казвала за процедурите да те допуснат ми става ясно че там не влиза всеки и не по какъв да е повод /той е изучавал български ръкописи, съхранявани там/. до главата му е стоял служител на ватикана, който е наблюдавал през цялото време какво чете и какви записки си води. от това мога да направя извода, че ако такова евангелие се крие от ватикана никой не би могъл да знае за това, защото никой не го е виждал. освен някой от самите служители да разпространява подобни неща което за мен е почти нулева вероятност тъй като не мисля че служителите във атикана са случайни или пък не са дълбоко вярващи католици.
изобщо моля да престанете с тия факти дето ги давали по ббс или дискавъри ченъл защото не мисля че телевизията би могла да бъде сериозен източник на информация от такова естество. подобни телевизионни канали зад псевдо научни програма все пак си остават една дъвка за очите и източник на зрелища на масовия зрител.

# 20
  • Мнения: 295
Dallia е дала много добър пример, абсолютно го подкрепям.

изобщо моля да престанете с тия факти дето ги давали по ббс или дискавъри ченъл защото не мисля че телевизията би могла да бъде сериозен източник на информация от такова естество. подобни телевизионни канали зад псевдо научни програма все пак си остават една дъвка за очите и източник на зрелища на масовия зрител.[/color][/b]
[/quote]

Заставам и зад това изказване. За мен телевизията не е авторитет.

# 21
  Какво му е странното тука да вярвам в дявола и в Антихриста, щом Библията твърди , че са реални!?Да, и в ангелите вярвам Peace, нищо, че не питаш, ама да ти кажа.Защото някой може и такава тема да се сети да пусне Wink
 

 Преди няколко години (в продължение на 1год.) рисувах илюстрации за една книга и календар.Сами по себе си , когато се наредяха една след друга картините образуваха панорама и библейска карта.Същевременно те бяха и илюстрирани уроци.Може да си чел Библията много пъти, но когато я видиш така е неописуемо.Всичко е толкова свързано и ясно.
   
   От първата до последната страница на Божието Слово е преплетена една нишка, която е смисъла на всичко останало.
   1 Йоаново 3:8 я илюстрира ясно:
"Затова се яви Божият Син, да съсипе делата на дявола." Преди да сътвори небето и земята , Бог създал още много прекрасни неща.Едни от тях били ангелите-духовни същества, създадени за да изпълняват Божията воля.
Някога Луцифер, един от великите главни ангели ,прозрял Божия план за сътворението на човека и възстанал с/у Бог.Той пожелал да си присвои властта, която Бог възнамерявал да даде на хората и да управлява творението, като постави трона си дори по-високо от самия Творец.Луцифер бил изгонен на земята, където и до днес е известен с името "сатана" или "дявол"/лъжец/.Отделен от славата на Бог-Твореца, той изгубил красотата и светлината , които някога притежавал (Езекиил 28:11-17) и станал зъл и пълен с тъмнина.Но изгнанието не осуетило плановете му да узурпира Божия трон, само ,че по друг начин - като посегне на човека.
   А понеже е лъжец и имитатор на Бога, в последните времена ще изимитира самия Христос, като извади на сцената Антихриста.


   Въобще, тука става дума за духовна война , невидима за плътските ни очи, но в която сме въвлечени всички.Темата е дълга и всичко е въпрос на вяра- в това е и въпроса.

# 22
  • Мнения: 1 263
По темата за филмите защо не вземеш да изгледаш и "Дяволът в Емили Роуз"-той поне претендира,че е написан по истински случай,а не въз основа на някоя холивудска измислица за печелене на повече интерес ,та да си напълнят джобовете с нашите парички.
Мисти,ти някога чела ли си библията?А знаеш ли кога е написана последната книга от библията?Ами по исторически източници доста преди Ватикана да съществува,около 95г.сл.хр.,т.е.имало е доста свидетели,дори на живота на Исус на земята,а евреите и римляните по всякакъв начин са се стремели да унищожат това движение впоследствие наречено християнство.Мислиш ли че,ако имаше такива скрити книги римляните и евреите нямаше да ги изкарат на бял свят,за да докажат,че християните са в заблуда,особенно при наличие на толкова много безпристрастни свидетели.
Най-малко желая да се заяждам с теб или пък нещо да те обидя,но ако наистина търсиш отговор на въпроса си,а не просто да си намерим тема за разговор-потърси,уверена съм,че ще откриеш доста интересни отговори. 
Весели празници!

# 23
  • Мнения: 289
Дотук само prasentze вярва. Grinning Еее, пак е нещо! Peace

Не ми се четат книги на тая тематика, за мен е загуба на време и има по-полезна литература, която би ми била от по-голяма полза в живота.

Темата я пуснах, защото ми беше скучно /много бездействам покрай празниците Laughing/, а и има още една причина - гледах "Поличбата" снощи /доста тъп филм бай дъ уей/ иии де да знам, замислих се. newsm78 Peace Хайде весело посрещане на Новата Година! Mr. Green


Направо ме радват такива изказвания... пуснах темата, щото няма какво да правя  ooooh! нека все пак бъдем малко по-взискателни към изказванията си-в смисъл, да не пускаме някъкви недомислени теми просто от скука, и да провокираме ненужни дискусии, по които няма какво да кажем.

Аз съм силно вярваща, не считам за нужно да обяснявам на всеки "скучаещ" защо и как, какво е Бог и какво антихрист и какви ли не още хрумнали на някого въпроси.

Та, мислете, преди да пускате теми, моля ви  Praynig

# 24
  • Мнения: 289
Дотук само prasentze вярва. Grinning Еее, пак е нещо! Peace


 някъкви

Правописна грешка, извинете  Confused

# 25
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
От примера на Dallia разбирам, че щом нямам бог в сърцето си, то аз съм олицетворение на злото. Така ли мислите всички, че невярващите сме зли? А колко "вярващи" има, които са много зли?

изобщо моля да престанете с тия факти дето ги давали по ббс или дискавъри ченъл защото не мисля че телевизията би могла да бъде сериозен източник на информация от такова естество. подобни телевизионни канали зад псевдо научни програма все пак си остават една дъвка за очите и източник на зрелища на масовия зрител.

УРИЕЛ, за теб кои са сериозните източници на информация? Сам по себе си всеки източник би могъл да бъде съмнителен.Ти кое приемаш за факт? Аз факти от времето на писане на библията не съм виждала, защото е невъзможно, но това, което представят по историческите канали по бих го приела за факт.

# 26
  • Мнения: 14 490

УРИЕЛ, за теб кои са сериозните източници на информация?

произведения на теолози, изучавали древните текстове в оригинал. това за мен е сериозен източник.

# 27
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236

УРИЕЛ, за теб кои са сериозните източници на информация?

произведения на теолози, изучавали древните текстове в оригинал. това за мен е сериозен източник.
Добре, тогава защо се съмняваш в истинността на предаванията по историческите канали. Питам, защото аз ги приемам като сериозни източници, за мен са добър източник на информация, не единствен естествено.

# 28
  • Мнения: 14 490
Добре, тогава защо се съмняваш в истинността на предаванията по историческите канали.

защото телевизията е средство за манипулация. едно от многото.

# 29
  • Мнения: 1 069
Ето в какво вярвам:
БОГ  е Дух, единствен, вечен, безначален и безкраен, невидим, всесилен, всеприсъстващ, всезнаещ, Който съществува в три лица: Бог Отец, Бог Син и Бог Святий Дух.
ИСУС ХРИСТОС е Божият Син, второто лице на Святата Троица, вечен, несътворен, безгрешен, въплътен в човешки образ чрез девица, разпънат на кръст, умрял, възкръснал, възнесен в слава на небето, идващ втори път на земята като Съдия на света и Цар за вечността.
СВЯТИЯТ ДУХ е третото лице на Божествената Троица, обитаващ в сърцето на всеки новороден вярващ за водителство и освещение, съхраняващ го за деня на Второто Христово идване. Приемаме кръщението в Святия Дух придружено с говорене на непознати езици.
БИБЛИЯТА е вдъхновеното от Святия Дух безпогрешно Слово, имащо за цел да разкрие Божията същност и Неговата свята воля към човека.
ЧОВЕКЪТ е вечно творение на Бога, съставено от дух, душа и тяло. Първоначално Адам и Ева са били създадени безгрешни, но чрез своята свободна воля са избрали да се поддадат на изкушението на сатана. Като следствие на това грехът преминава в цялото човечеството, поради което всеки човек е осъден да бъде отделен от Бога за вечността.  Това е причината, всеки човек да се нуждае да бъде спасен от вечното осъждение на ада и пъкъла.
СПАСЕНИЕТО е по милост от Бога, чрез жертвата на Христос на кръста. То може да се приеме от всеки човек посредством вяра, покаяние и новорождение. Спасението не може да се заслужи чрез вършене на добри дела, а се дава само по благодат.
 И се радвам, че има и други , които вярват в това.

Общи условия

Активация на акаунт