Да речем, че забременея...

  • 1 585
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 416
е какво значение има  newsm78
Да ти кажа и аз това се чудя, при условие че авторката на темата е бременна в 30-та седмица Thinking

31-а седмица  Peace

Благодаря ви! Поне разбрах, че календарният месец януари има 25 дни!  Joy

# 16
  • някъде
  • Мнения: 4 955
На линийката ти пише 30-та седмица! Peace
И все пак защо толкова се интересуваш? Thinking Да нямаш предвид 1 януари 2008 год Wink

# 17
  • Мнения: 416
На лентичката ми пише, че бременността ми е на 30 седмици и 1 ден, което означава 31-а седмица.

Но в случая няма никакво значение!   bouquet


Приятно посрещане на новата година!

# 18
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Добре де, ти сега да не вземеш да се обидиш нещо Wink Hug Весело посрещане на новата година и на теб и  едно сладко и здраво бебче ти желая! Hug baby_neutral  bouquet

# 19
  • Мнения: 1 037
Благодаря ви! Поне разбрах, че календарният месец януари има 25 дни!  Joy

Значи нищо не си разбрала,календарния месец си 30 дена,а  момичетата си ти обяснили от 25.12 примерно до 25.01 е един календарен месец! Peace

# 20
  • Мнения: 416
Ами от 1-и януари до 25 януари колко дена са мила, щом календарният /средно/ е 30 дни?

Значи първият календарен месец е 25 дни, а другите по 30, къде е логиката в този начин на смятане?

Ако примерно забременея на 1 януари, то терминът е на 25 септември, а не на 1 октомври, нали?

И на мен баба ми ми каза, че се смята по другия начин отзад-напред, но още ми каза да давам на детето и вода със захар и да слагам сол във водата за къпане, но не е лошо понякога човек сам да помисли.  Grinning

# 21
  • София
  • Мнения: 3 064
 Laughing Laughing Laughing Голям купон! Ако се броят от термина назад, първият месец излиза 3 седмици, аз си ги броях от предполагаемата дата на зачеването Peace Тогава деветия календарен е по-къс, но смятам, че така е правилно - а всъщност няма особено значение!

# 22
  • Мнения: 416
Ами естествено, че деветият месец е по-къс!!!   bouquet

Бременността трае по-малко от 9 календарни месеца и естествено, че деветият ще е по-къс, а не първият!  Joy

Аз това имам предвид: когато бременната жена влиза в деветия месец на нея не й остава един месец до термин, а приблизително около 3 седмици. Всеки гинеколог ще го потвърди.

# 23
  • Мнения: 1 037
Фема,ако забременееш на 1 януари не започваш да смяташ от тогава седмиците,а от последния ти М.И това може да ти го потвърди всеки гинеколог и не само!

# 24
  • Мнения: 416
Е, това е ясно на всеки - как се смятат гестационни седмици и как се смята термин. В случая става въпрос за месеците

# 25
  • Мнения: 1 037
Знаеш ли,струва ми се че ти знаеш отговора,но си търсиш....такива като мен с различно мнение от теб и да започнеш! Mr. GreenСамо ще кажа в отговор на това ,което си писала-става дума за месеци,които се състоят от седмици!Не искам да се дразня с никого,съжалявам че се включих в темата ти!Весели празници!

# 26
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Ами на 1 февруари мисля аз.

# 27
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Аз пък си мисля, че темата някак си се изроди, ще ме прощава авторката... Що за изгъзица излезе всичко  newsm78 Хем питаш, хем искаш мнения, хем си позволяваш да нападаш...

Общи условия

Активация на акаунт