На море в Турция - тема 78

• 58 320
  • 736
  •   1
Отговори
# 675
Здравейте, може ли някой да сподели кой маршрут да избера от Капитан Андреево до Кушадасъ, оставам на страна Истанбул - Измир. Вариант 1   Чанаккале - Айвалък - Измир .Вариант 2  Чанаккале - Балъкесир - Измир. Благодаря на отзовалите се !

# 676
  • Варна
Явно високата цена се определя от тълпите българи изливащи се там през уикенда.
След Одрин минахме през Кърклалери и цените долу горе същите и случихме пазар и огромни тълпи турци си пазаряха на същите цени при почти пълното отсъствие на българи. Те и в Истанбул са подобни цените . И в един и същи град може да нацелите какви ли не цени - в някакъв МОЛЛ 212 нацелих някаква  разпродажба 4 броя мокасини на цената на 1 = 340 лири и потници по 7 лири , боксерки по 10 , ядохме и кюнефе за 150 и геврек за 7

# 677
Здравейте, може ли някой да сподели кой маршрут да избера от Капитан Андреево до Кушадасъ, оставам на страна Истанбул - Измир. Вариант 1   Чанаккале - Айвалък - Измир .Вариант 2  Чанаккале - Балъкесир - Измир. Благодаря на отзовалите се !
Ако ще пътувате през деня препоръчвам Истанбул - Измир през 3тия мост. Само магистрала и се пътува спокойно.
Ако ще е нощен преход аз предпочитам през Айвалък. От там е най- кратко, тунелите спестяват доста време, а и до Измир има доста километри нова магистрала.

# 678
  • София
Ако ще пътувате през деня препоръчвам Истанбул - Измир през 3тия мост. Само магистрала и се пътува спокойно.
Ако ще е нощен преход аз предпочитам през Айвалък. От там е най- кратко, тунелите спестяват доста време, а и до Измир има доста километри нова магистрала.

От Капитана през Истанбул до Кушадъсъ ми звучи като от Видин до София през М.Търново. Ако си през деня мини през новия мост, новия тунел, през Едремитския залив, верно има бая светофари в един участък, ама е красиво. Ако си през Нощта - през Бига, Бандърма, Балъкесир, но там имаш кинти за магистрала, не знам колко са. Чанаккале-Бълъкесир май е мноооооого скапан, така поне съм чел.

# 679
  • Някъде в Европа...
Бързо включване от Окурджалар и Делфин Ботаник Платинум - времето днес е ужасно и по-студено от вчера. Сутринта валя порой, сега ту вали ту спира, температурата е макс. 20 градуса, духа и си е направо студено. Небето е като за буря и няма никакви изгледи да се оправи. Вече 3 ден слънце не сме видяли, във външен басейн не съм влязла, вчера дори и плажът бе затворен.. Добре, че хотелът е хубав и предлага достатъчно вътрешни забавления и най-важното - нетът е идеален навсякъде...
До сряда я дават такава прогнозата 😭..Вече наистина се моля поне последните 2-3 дни да видим слънцето и си топна поне краката в морето...😥..След години никой няма да ми повярва, че на 29.05 в Алания е било такова времето...

# 680
  • Пловдив
Като гледам прогнозата и през юни го дават така валежно.Жалко.Толкова ги чакахме тези почивки.

# 681
  • София
Бързо включване от Окурджалар и Делфин Ботаник Платинум - времето днес е ужасно и по-студено от вчера. Сутринта валя порой, сега ту вали ту спира, температурата е макс. 20 градуса, духа и си е направо студено. Небето е като за буря и няма никакви изгледи да се оправи. Вече 3 ден слънце не сме видяли, във външен басейн не съм влязла, вчера дори и плажът бе затворен.. Добре, че хотелът е хубав и предлага достатъчно вътрешни забавления и най-важното - нетът е идеален навсякъде...
До сряда я дават такава прогнозата 😭..Вече наистина се моля поне последните 2-3 дни да видим слънцето и си топна поне краката в морето...😥..След години никой няма да ми повярва, че на 29.05 в Алания е било такова времето...

Вътрешен отопляем басейн няма ли?

# 682
  • Някъде в Европа...
Валерко, има, на него сме в момента...Всичко за вътрешна забава си има хотела, анимация вътрешна също, но ако съм искала така, щях да дойда април...Абе, мъчим се да не униваме съвсем, възползваме се максимално, ама ...слънцето ни липсва...
Хотелът предлага безплатни шатъли до Сиде, Манавгат и Алания. Довечера смятаме в Алания, утре - в Сиде, дано не ни вали там...
П.С. Както казва синковецът - поне се възползваме от всичко, на което други години не обръщаме толкова внимание - то зумба, пилатес, фитнес, шах, сауна, парна баня, хамам ..

Последна редакция: пн, 29 май 2023, 16:15 от AIR

# 683

От Капитана през Истанбул до Кушадъсъ ми звучи като от Видин до София през М.Търново. Ако си през деня мини през новия мост, новия тунел, през Едремитския залив, верно има бая светофари в един участък, ама е красиво. Ако си през Нощта - през Бига, Бандърма, Балъкесир, но там имаш кинти за магистрала, не знам колко са. Чанаккале-Бълъкесир май е мноооооого скапан, така поне съм чел.

То може да ти звучи ама не е така, защото се кара само магистрала и то почти без трафик
и едни 830км. със спазване на ограниченята се минават за около 6 часа.

През деня през Едремитския залив със трафика, всички светофари и населени места
имаш 670км. ако се кара около ограниченията са си едни 8 часа.

Така, че не лошо да се съобрази в зависимост от времето през което ще се пътува от къде да се мине.

# 684
Ние вчера се прибрахме от VONRESORT Golden Coast и мога да дам отзиви, за тези които се интересуват от хотела.
Избрах хотела заради парка, тъй като сме с бебе в количка  и много държах да има къде да се разхождаме. Паркът се оказа истинска ботаническа градина, невероятна красота! Навсякъде цвята, най-различни дървета и цъфнали растения, зелени поляни. На всеки няколко метра люлки, хамаци, шезлонги. Накъдето и да погледнеш изглеждаше като картичка. В хотела имаше доста активности, сутрин йога в градините, на залез аеробика на плажа, за който има време и желание. Плажът пред хотела е невероятен, безкраен със ситен пясък. Към хотела има кей с шатри и плажен бар, но явно ще отваря от 01.06 и не можахме да му се порадваме. Чистотата в хотела е на много високо ниво, макар че стаите са по-старички. Камериерката, която почистваше нашата стая толкова се стараеше, че това бяха най-заслужените бакшиши които сме давали, то не бяха лебеди, слончета, алигатори от хавлии Simple Smile всичко блестеше. Дотук със суперлативите и продължавам с нещата, които не бяха 10 от 10. На първо място ресторантът. Не че храната беше лоша, но не беше нищо особено. Имаше по - силни вечери, но и такива , в които буквално се чудехме какво да ядем. Сладкишите много ме разочароваха, тъй като съм била и преди в Турция и знам на какво са способни. Сервитьорите даваха вид, че се стараят, но всъщност бяха супер неориентирани и се правеха, че не ни виждат, когато в ресторанта имаше много хора. Вечерят беше от 19ч. до 21ч., което е крайно кратко имайки предвид огромния капацитет на хотела. Последната вечер почти нямаше свободна маса включително и вътре, а сме едва май месец, бяхме свидетели и на първия скандал за вдигнати чинии в 21 ч.
На баровете работеше само по един барман, което ме учуди, тъй като в хотела не липсва персонал, естествено това водеше до опашки и струпване на хора. Аз пия вино и мога да кажа, че то беше доста добро като за all inclusive, за друг алкохол не мога да кажа.
На последно място голям минус беше, че на стая само едно устройство можеше да се върже към Wi-Fi. За нас беше драма, тъй като сме с две деца и доста често сме разделени с ММ и се изгубихме на няколко пъти. Аз съм си виновна, че не бях проучила и не си платих към оператора.
Като заключение заради невероятната атмосфера и плажа бих се върнала отново, но ще дебна за добри оферти.

# 685
Bubolita88, странно, миналата година нямаше ограничение само едно у-во да ползва интернет в стаята 🤨 явно е новост.
Жалко за лошото време, посърнах Sad
Ваучерите ми за петък днес пристигнаха.

# 686
Кофти е времето,да.Но не унивайте!След четвъртък (когато си тръгваме),се очертава драстично затопляне!
В Ж'адор Делукс сме,Сиде.Един от малко обсъжданите хотели.Като цяло,не тръгнах насам с хубави очаквания.Но пък не е толкова зле.Липсата на анимация (в зоната на хотела) не ме притеснява,а радва 😁.Яденето го бива(не сме много претенциозни),случихме до сега на две тематични вечери.Пиенето също,има и вносен алкохол,вината са хубави.Стаите(във фамилна сме),са с прилични размери.В тази връзка да питам,имате ли идея,защо слагат прозорец на банята,гледаш към една от стаите 😳?Като цяло,нямаме оплаквания,плажът е сравнително близо, ивицата голяма,шезлонги свободни в изобилие,снек бар там,с прилични бургери и пици.Лобито е много голямо,в това време успява да събере всички желаещи,а един от барманите се раздава на макс!А интернетът,на който много държах,навсякъде е много добър,дори и на плажа.

# 687
  • Пловдив
Да не би това да е причината за която писа АIR за празен хотел?
https://blitz.bg/svyat/sezont-v-turtsiya-pred-proval-prazni-plaz … o_news955984.html

# 688
  • Beyond the Frontiers
Интересно, а тяхната статистика друго твърди: https://bgtourism.bg/turisti-v-turcija-2023/

# 689
На летището в Анталия на 28.05 беше страшна лудница, много, много полети. На излитане ни задържаха в самолета заради силен трафик на летище Анталия. Според мен има много хора, но цените ми се сториха високи и някои хора започват да избират Тунис и Египет.

Общи условия

Активация на акаунт