Начална бременност, прегнил и дуфастон?

  • 4 799
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 565
Благодаря на всички за отговорите. Става въпрос за моя близка, която е с доста проблеми и при прием на Дуфастон получава кафеникаво течение. От два дни не го е пила и кървенето е спряло, но лекарите са й казали да го продължава/ 2х1т/  и в допълнение еднократно са й предписали 10 000 ед Прегнил. Тя се страхува, че  Дуфастона  при нея води до кървене. Освен това 3 месеца преди забременяването го е пила през втората половина на цикъла и тогава пак е имала същите оплаквания през цялото време. Та търся някой с подобни преживелици newsm78 за обмен на инфо. А въпросът за кг. просто не стои на дневен ред. Просто не съм обяснила както трябва в първия си постинг. Grinning

# 16
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Значи, моят случай не е идентичен с този на приятелката ти, първо, защото преди бремеността не съм пила дуфастон и второ, че ми го изписаха точно заради появило се кървене в 5г.с. Прегнила ми назначиха седмица по-късно след като отново прокървих и едното плодно сакче престана да се развива. И прегнила и дуфастона са синтетични женски хормони и помагат за запазване на бременстта. Благодарение на тях сега имам едногодишен син. Това знам аз от личен опит, а тя нека се консултира и с друг лекар ако е резколебана от своя. Желая успешна бременост на приятелката ти!

# 17
  • Мнения: 350
До 12 г. с. съм пила Дуфастон, защото малко трудно забременях. Нямаше станични ефекти. Качих 2 килограма, но това е защото спрях да спортувам активно, но не спрях да си похапвам активно  Laughing

# 18
  • Мнения: 1 419
Странно  newsm78 Ако е наистина от Дуфастона, то май се получава някакво странно хормонално чудо. А защо не й го сменят с Утрогестан и да пробва дали ще има пак зацапване - пак е прогестеронов препарат? ...

# 19
  • Мнения: 277
До 12 г. с. съм пила Дуфастон, защото малко трудно забременях. Нямаше станични ефекти. ....

 Peace

# 20
И аз до края на 4 месец пиех Дуфастон и но-шпа и не съм имала никакви странични ефекти, смятам, че е един добър хормонален продукт, защото наистина си свърши работата при мен. Най-добре потърсете второ мнение

# 21
  • Мнения: 873
az piya dufaston ot kraya na pyrviya mesec.lekaryat mi go predpisa,poneje imah silni bolki v matkata.sega sym v kraya na tretiya i o6te tryabva da go piya,makar 4e lekaryat kazva,4e s bebo vsi4ko e nared Praynig.ne sym imala strani4ni efekti ot nego i o6te se pobiram v moya razmer pantaloni,ako ne broim,4e korem4eto mi iska malko po-6iroki Grinning!no ako ima nyakoi pritesnitelni strani4ni efekti,tryabva da se konsultira s lekaraya si vednaga! Peace

Общи условия

Активация на акаунт