Болка в основата на врата?

  • 46 015
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 101
От сърце ти желая да ти помогне! Знам как боли и колко зле се чувствах, сега съм като новородена. Успех и на теб! Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 7 097
От сърце ти желая да ти помогне! Знам как боли и колко зле се чувствах, сега съм като новородена. Успех и на теб! Peace

Благодаря ти  Hug

# 17
  • София
  • Мнения: 7 097
Ходих на лекар и ми дадоха направление за рентген на шийните прешлени.
Някой знае ли за рентген, който се намира в центъра - в района около ЦУМ? Не мога да се измъкна от работа и наоколо ми е най-удобно. Сещам се за "Биочек", но не съм сигурна дали работят със здравната каса  newsm78
Благодаря ви предварително!

# 18
  • Мнения: 747
"Биочек" имат договор с касата. И със сигурност в събота работят поне до обяд.

# 19
  • София
  • Мнения: 7 097
"Биочек" имат договор с касата. И със сигурност в събота работят поне до обяд.

Благодаря ти  Hug

# 20
  • Мнения: 2 829
искам само да вмъкна ,че почти всички жени--раждали имат шипове във врата--аз имам 2шипа-2 деца Simple Smileза тези болки ми помогна мануалната терапия----

# 21
  • Мнения: 516
Искам,само да попитам,
авторката на темата -
тази болка в основата на врата,
продължаваше ли към главата?
При мен има силно болка при допир на лявото ми рамо,която се движи
по врата и  продължава зад лявото ухо -много е неприятно усещането
в областта на тила(пак лв ляво) - като стягане...
Ходих на невролог,който вместо да ме насо4и към по-елементарни изследвания -
направо ми даде направление за ЯМР...
Даже бях пуснала тема - 4акам резултата след 2 дни...
Попитах лекаря,кйто водеше изследването-дали,ще се види,ако имам ошипяване,
а той каза,4е са ми снимали само главата и неможе да се
види шията...абе направо,
много съм ядосана и притеснена - защо
ме шашанаха с такова сложноно изследване,а неми пуснаха една снимка...
Нямам никакви оплаквания,като замамйване или повръщане и ли отслабнал слух -
защото пове4ето хора,подложени на ЯМР,ги проверяват за тумори -
и здрав да си,може да се разболееш,ако те изпратят директно на подобно изследване:((((

# 22
  • Мнения: 146
Такъв вид болка може да е "случайна" - при спане и др., но когато човек има друго слабо място (орган) в тялото, то има проекция на врата, и така се оформя едно специфично за всеки човек слабо място и на врата, което само чака някое външно въздействие, за да започне да боли. Лечението може да е локално при единичните случаи на болка, и по-добре по-цялостно - при повтарящи се болки във врата.

# 23
  • София
  • Мнения: 7 097
Искам,само да попитам,
авторката на темата -
тази болка в основата на врата,
продължаваше ли към главата?
При мен има силно болка при допир на лявото ми рамо,която се движи
по врата и  продължава зад лявото ухо -много е неприятно усещането
в областта на тила(пак лв ляво) - като стягане...

Болката ми се местеше - на различни места по врата, към тила, също и към рамото.
Също така не можех да се обърна настрани - не само от болката, но и сякаш нещо ми пречеше, един вид блокаж... Sick
Сега вече нищо ми няма  newsm44
Още, щом започнах да пия Милгамата и Витамин Е-то, също и да се мажа с Диклак гел, картинката се подобри.

Като ти излязат резултатите, пиши какво е положението.
Най-вече не се отчайвай.
Аз бях много обезверена - имах чувството, че никога няма да ми мине, още повече, че от няколко места ми обясниха, че болката може да стане хронична... Shocked

# 24
  • Мнения: X
Момичета анестезиращият спирт действа безотказано + аналгин ако не минава

# 25
  • София
  • Мнения: 7 097
+ аналгин ако не минава

Моята болка беше адски силна и се повлияваше само от Аулин или Нимезил. Джипито ми каза, че и Невралгинът помагал, но не съм пробвала.

# 26
  • Мнения: 119
Здравейте, мили мами   bouquet
Позволявам си да възкреся темата, защото имам подобен проблем и то от близо 2 години (всеки месец поне по 2 пъти ми става така и то без видима причина). Ужасно ме боли врата, както в основата, така и от двете страни. Болката е изключително силна, води и до главоболие, като не се повлиява от никакви лекарства- Аулин, Немизил и т.н, както и от мазила (а съм пробвала почти всичко по аптеките, повярвайте). Ходила съм на много общо практикуващи лекари, невролози и хомеопати - пак без резултат. Изследванията ми са в норма, нямам шипове...
Направо съм се отчаяла. Не знам какво да правя, защото като ме заболи блокирам за цял ден, не мога да помръдна от леглото, вие ми се свят, а на всичкото отгоре и повръщам...  #2gunfire
Ако някой има идея какво да предприема, за да се върна към живота без болка, ще съм му много задължена да сподели.  newsm17

# 27
  • София
  • Мнения: 7 097
Здравейте, мили мами   bouquet
Позволявам си да възкреся темата, защото имам подобен проблем и то от близо 2 години (всеки месец поне по 2 пъти ми става така и то без видима причина). Ужасно ме боли врата, както в основата, така и от двете страни. Болката е изключително силна, води и до главоболие, като не се повлиява от никакви лекарства- Аулин, Немизил и т.н, както и от мазила (а съм пробвала почти всичко по аптеките, повярвайте). Ходила съм на много общо практикуващи лекари, невролози и хомеопати - пак без резултат. Изследванията ми са в норма, нямам шипове...
Направо съм се отчаяла. Не знам какво да правя, защото като ме заболи блокирам за цял ден, не мога да помръдна от леглото, вие ми се свят, а на всичкото отгоре и повръщам...  #2gunfire
Ако някой има идея какво да предприема, за да се върна към живота без болка, ще съм му много задължена да сподели.  newsm17

От поста ти не разбирам правила ли си рентгенова снимка. Ако не си, трябва да направиш, за да се види какво е. Иначе, симптомите, които описваш са същите като моите...Аз също се бях отчаяла, но като проведох курса на лечение, за който съм писала по-горе нещата се оправиха значително и оттогава нямам проблеми. Пих Милгама, Витамин Е и се мазах с Диклак гел. Освен това по няколко пъти на ден раздвижвам врата си с въртеливи движения в различни посоки - това е много важно, не трябва дълго време да оставаш неподвижна в една поза.

# 28
  • Мнения: 119
Благодаря ти много, Нати   bouquet
Правена ми е снимка, да! Но нищо не показа.
Ще пробвам лечението ти. Благодаря! smile3525

# 29
  • Мнения: 17 407
Е, хубава работа! Прочела си нещо във форума и веднага ще го пробваш. Предполагам знаеш, че всяко лечение е строго индивидуално.
Пишеш, че "блокираш" за цял ден- това какво означава? Ако са ти ограничени движенията вероятно имаш блокажи, които се отстраняват с мануална терапия. Какви други изследвания са ти правили? Скенер, доплер?

Общи условия

Активация на акаунт