Пролет идва, всичко се раззеленява, а ФЕВРУАРЧЕТО щедро усмивки раздава

  • 15 699
  • 744
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 586
На Гербер мисля да взема и аз. За месото и аз знам, че е към 6-7м. То със сигурност ще е от готовите. Нямам за момента възможност за домашно, а от магазина ме е страх(10 г работя с храни и ми е професионално изкривяване). Тоя глутен първо с каша ще го дам, и чак накрая с попада или кус кус.

# 706
  • Мнения: 1 104
Привет и от мен, моето бебе е изцяло на кърма сега ии смятам като навърши 5ия месец да започвам захранване.

Изцяло кърмените бебета може и от 6ти месец, доколкото съм чела - вие как ще процедирате?

Педиатърката каза да започнем със зеленчуковите. Тоест горе-долу до началото на 6 месец ще бъде захранен с повечето зеленчуци.

Вие коя схема на захранване ползвате? Намерих една на хип, но съм от телефона, ще споделя утре линк.

# 707
  • Мнения: 361
Здравейте. Моето бебче също е изцяло на кърма. Мисля да започна ЗВБ ,но в шестия месец , не по-рано.

# 708
  • Мнения: 198
Какво ще гледате при избора на столче за хранене? Засега си мисля, че ако е кожено, ще се почиства по-лесно и ще е хубаво да има  легнало положение, тъй като не знам дали дотогава ще може да стои седнала. Приемам всякакви съвети и предложения Simple Smile

# 709
  • Мнения: 1 586
https://www.ozone.bg/product/chipolino-stolche-za-hranene-master-chef-2023-aloe/

Ето това взех аз. Има няколко позиции на седалката и е мн удобно. Исках да взема и с опция люлка, но не ми се даваха още 150 лв отгоре.

# 710
  • Мнения: 114
Много хубаво изглежда това столче. Аз още съм в чуденка какво да избера, а и честно казано не бързам, защото нямам място за него, докато не му дойде времето. В хола вече има всевъзможни неща-кошара, люлка, шезлонг и ми идва в повече 😂
За люлката - не се ядосвай. Ние получихме от на ММ един приятел люлка от тяхното дете и добре, че не си дадох парите - въобще не иска да седи вътре. Доскучава му на 5тата минута. В шезлонга издържа цели 10 - 15 мин (а бях сигурна, че ще се ползва, защото каката само в шезлонг седеше и много й харесваше).

https://www.ozone.bg/product/chipolino-stolche-za-hranene-master-chef-2023-aloe/

Ето това взех аз. Има няколко позиции на седалката и е мн удобно. Исках да взема и с опция люлка, но не ми се даваха още 150 лв отгоре.

# 711
  • Мнения: 1 592
за столчето - аз имах някакъв ваучер за изразходване и взех Макси кози някакво столче, което е от раждането ...до матурата 😆😄 шегувам се, до доста късно се ползва.
Обожавам го - слагаме бебето в него на легналото положение още откакто сме се прибрали от болници, но! Има мека платняна подложка, и то самото е от нещо като твърд плат ... Е, къде ми е бил акъла🙈🙈 сега когато започнем захранването има да го пера ли пера 🙈 и за това за тази конкретна цел изобщо не го препоръчвам ,
Започвам да се чудя за шезлонг, дали не направих грешка, че не взех, като гледам в яслите тук бебетата ги държат в тях ...

# 712
  • Мнения: 1 586
Аз го взех на намалението на Хиполенд миналия месец. Със столчето за колата ми излезнаха 390 лв и не исках да давам още пари. А исках да е с люлка, понеже нашия много си харесва шезлонга, но му омаля. Сега го слагам по-рядко и задължително вързан ама пустото не иска да е закопчан Joy Сега е на вълна разнасяне, не иска да стои сам и почва да вие като вълче Joy Какво мислите за проходилките, тези тип паяк. Мисля като стане на 6м да му взема, просто няма да издържа да го разнасям цял ден, а и ми тежи. Тия болки в кръста са ми наследство от бременността. Мрън, Мрън... Flowers Hibiscus

# 713
  • Мнения: 1 592
Аз съм малко екстремна в действията си, мисля, но след като взехме килимче на ИКЕА (такова с нарисуван град на него) просто го разнасям с мен и го слагам по корем в съответната стая, ако ще правя нещо, като да готвя например,
Защото на столчето за хранене сякаш му е скучно, започва да плаче, а точно преди да се роди бебето се преместихме от апартамент в къща и ми се спира тока нагоре надолу по стълбите по цял ден , и така, горе е само за спане, но долу вече е само на килимчето, даже в градината на сянка го изкарвам за няколко минути, че тук в някаква гореща вълна ,
Обаче и нашето бебе просто е "подово" бебе, той се озърта и разглежда с огромен интерес, аз му говоря, и той се кокори на среща ми 😆

Аз го взех на намалението на Хиполенд миналия месец. Със столчето за колата ми излезнаха 390 лв и не исках да давам още пари. А исках да е с люлка, понеже нашия много си харесва шезлонга, но му омаля. Сега го слагам по-рядко и задължително вързан ама пустото не иска да е закопчан Joy Сега е на вълна разнасяне, не иска да стои сам и почва да вие като вълче Joy Какво мислите за проходилките, тези тип паяк. Мисля като стане на 6м да му взема, просто няма да издържа да го разнасям цял ден, а и ми тежи. Тия болки в кръста са ми наследство от бременността. Мрън, Мрън... Flowers Hibiscus

# 714
  • Мнения: 80
Ей, привет, момичета Simple Smile)
Искам да споделя - нашата госпожица вече заспива сама 😅 направо не мога да повярвам, намерих начин - където и да я оставя, я заобикалям с моята възглавница за бременни/ кърмене и само да я подуши - заспала е, буквално 😅 много съм горда 😁 а и е супер смешна, задължително едната ѝ ръка е под възглавницата, с другата я шляпа/ гушка, хаха
Иначе за столчето - на нас ни подариха един на чиполино, но за първите месеци мисля, че ще ми е от помощ и един шезлонг - тип барбарон със закопчаване, защото е по легнал от стола Simple Smile)

# 715
  • Мнения: 197
janeee7 ,да ти кажа наистина има нещо магично в тези възглавници, защото и малката заспива много лесно така, заобиколена с възглавницата за кърмене Grinning .

Малко извън темата "бебета". Да ви кажа, момичета, последната нощ направо се притесних. Бях писала по-рано, че цикълът ми беше дошъл втория месец от раждането за 5-6 дни и това беше, въпреки че малката е изцяло кърмена от мен. В този случай не знаех дали и кога имам овулация, а тъй като родих секцио не е препоръчително да забременявам втори път толкова скоро.... Таа, отивам през нощта до тоалетната и виждам кафяво зацапване Astonished  , направон си изкарах акъла, тъй като много познати приятелки са имали такива петна когато са забременели. Не съм спала цяла нощ от притеснение, дали съм бременна, дали ще износя докрай бебето(защото предимно ги режат в по-ранна седмица в такива случаи), абе ужас Close Е, оказа се, че старата "приятелка" ме посети отново Grinning , без да имах никакви предвещаващи симптоми . Таа, отново съм в цикъл, имам си и кърма(засега). При вас как е положението с цикъла? Thinking

# 716
  • Мнения: 1 586
При мен дойде точно 30 дни след раждането. Както ми идваше и преди да родя. Но аз не съм кърмила и го очаквах до някъде. Първият път беше ужасен, но вече се нормализира.

# 717
  • Мнения: 361
След лохиите цикъл все още нямам, но го отдавам на това ,че кърмя и се надявам да няма скоро време , защото аз и без това нямам време за нищо 😅до тоалетната едвам отивам, като слепени сме , постоянно иска да е с мен .

# 718
  • Мнения: 1 592
А при мен около две седмици след като спрях да кърмя - беше много по-обилен от обичайното, и втори Ц също вече мина и замина, и той беше по-обилен,
Следващата седмица чакам Ц пак 🧘

При мен дойде точно 30 дни след раждането. Както ми идваше и преди да родя. Но аз не съм кърмила и го очаквах до някъде. Първият път беше ужасен, но вече се нормализира.

# 719
  • Мнения: 1 104
Аз нямам все още цикъл, кърмя го, не знам кога да го очаквам.. Според АГ - когато намалее кърмата, но виждаме, че не винаги е така. 😳😅

Общи условия

Активация на акаунт