Объркана съм. Права ли съм?

  • 13 868
  • 243
  •   1
Отговори
  • Мнения: 68
Здравейте! За първи път пиша тема тук. Може би просто имам нужда да споделя с някой и да чуя други мнения, които не са само от близките ми, които ме обичат и естествено са на моя страна.
С бившия ми приятел бяхме заедно 2 години. В началото на връзката ни всичко беше като по филмите. Показваше ми любов, внимание, грижа. Толкова бях хлътнала, ще след няма и 2 месеца се пренесох да живея при него. След около половин година той имаше нужда от пари, за да покрие един кредит, аз имах спестени пари и му ги дадох с уговорката после да ми ги върне (става въпрос за 10000лв). Започнахме след това и опити за бебе, той нищо не казваше за парите, а и аз не ги споменавах, тъй като смятах, че щом ще имаме дете и семейство няма смисъл да делим на мои и твои пари. Миналото лято замина да работи в чужбина и когато се върна все едно вече беше друг човек. Започнаха скандали, пренебрежение от негова страна, а аз като последна глупачка се опитвах да направя всичко, за да е доволен и да не се държи така. Доста пъти през тези месеци се опитвах да говоря с него и дори му казах, че ако вече е спрял да ме обича да се разделим, защото по този начин не можем да продължим. Той отговаряше, че не е така, че това са само филми в моята глава. В крайна сметка на 24.12 разбрах че ми изневерява, което той отричаше и тогава. Казах му че се разделяме, изнесох се на квартира от днес за утре както се казва и тук започна още по-голяма драма. Изнесох се само с дрехите си, защото за по-големите неща трябваше да организирам транспорт, а не исках да стоя повече там, а и той все пак ги ползваше и въпреки всичко не исках да го оставя без основни неща (печка, пералня, хладилник, телевизор). Няколко пъти се уговаряхме да си ги взема и не ставаше. Няколко пъти го молих за парите да ми ги върне. Дори се съгласих да ми ги връща по 1000лв на месец, за да си покривам наема и сметките, но всеки път нещо ставаше и досега не съм получила нито лев. А той вече официално е с жената, с която ми изневеряваше.
Консултирах се с адвокат и той ме посъветва да заведа дело, защото парите са преведени по банков път и имам това право. Преди да го направя все пак исках да му дам последен шанс да се разберем нормално, не със съд. При което от негова страна последваха обиди и заплахи, въпреки че аз нито веднъж не съм си позволила да го обидя, дори като разбрах за изневярата. Сега делото вече е в ход и всичките ми близки и приятели ми казват, че съм в правото си, но нещо вътре в мен ме кара да се чувствам виновна, че се стигна до тук.
Стана доста дълго, но наистина съм объркана, никога не съм си мислила, че може да се стигне до тук с човека, с който съм искала семейство.

# 1
  • Мнения: 40 913
Мислене на типична жертва. Какво друго да кажа?

# 2
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 020
Абе ,  каква вина?!!
Ти добре ли си?
Ами, ако искаш му преведи още 10000 да заведе новата на екзотична ваканция.
Съд до дупка! Ако те заплашва, подай жалба.

# 3
  • Мнения: 11 340
Интересен човек си! С удоволствие бих била приятелка с теб. Heart Виждаш света с цялата му грозота, но реагираш меко и търсиш бляскавите прашинки в грубата замазка.

Понякога обаче животът иска да си твърд и да отстояваш себе си.

Ред не прочетох ти как се чувстваш и как се справяш с изневярата, раздялата и скорошното му прибиране на другата. А само, че се чувстваш виновна, че изискваш и искаш да получиш СВОЕТО!

Кое в този човек СЕГА си заслужава да направиш жест, да отстъпиш, да бъдеш мила? Не, не ми казвай, че миналото те кара да се държиш ок - в миналото ти си дала и си получила, там всичко е пито платено. Кое СЕГА в този човек заслужава да е от теб да мине?

Винаги съм на принципа "от мен да мине"! Но просто живота те изправя в ситуации, за да се научиш, че не винаги трябва да мине от теб. Нала се да си и остра и груба и отстояваща, защото така е правилно! Обещавам ти, че това няма да е единственият ти такъв урок. Таман ще си помислиш, че си научила урока и си приключила и пак ще бъдеш подложена на изпит. След време ПАК и пак и после идват децата и разбираш, че си можела да бъдеш даже по-отвоюваща, твърда и силна. Че някъде по тоя път не си гъвкава фиданка, а силна и здрава върба Simple Smile

# 4
  • Мнения: 4 692
Успокой се - правилно си постъпила👏
Вземи си материалните неща  , извади си поука и затвори страницата. Гледай напред 🍀

# 5
  • Мнения: 107
Родителите Ви даже са много пасивни. Моят баща досега да ми беше набил канчето, както съм 30 годишна чанта.
Единствената Ви вина е пред Вас самата, че сте се излъгала и сте дала от себе си - пари, време и любов на човек, който заслужава само мизерия. А той чувства ли се виновен, че кой знае колко сте спестявала и трудила за тези пари, защото въпросът не е само до самите средства, а до това, че те са цената на Вашият труд и усилия....

# 6
  • Мнения: 3 190
Дано си върнеш парите, а не останат "такса житейски опит"...

# 7
  • Мнения: X
Искрено се надявам да го осъдиш и да успееш да си върнеш парите! За такъв боклук няма какво да ти е жал!

# 8
  • Мнения: 31 677
Любов, любов, ама аз пари не бих дала ей така.
Не бих и споделила в двумесечна връзка какви спестявания имам.
Че майка ми дето ми е близка не е наясно с какво разполагам.
И ако се прежаля да дам - тук ще играят документи, договори, подписи.
Поне са по-банка, та може да го осъдиш.

# 9
  • Мнения: 19 854
Права си.
Голям мъж е, да прояви отговорност и достойнство и да ти върне парите.
Останалото @а@ната му, на такъв човек си попаднала. Тъжно ти е, ще ти мине.

# 10
  • Мнения: 79
Може да ти прозвучи зле,но от собствен опит мога да ти кажа ,че мьж на който даваш пари почти никога не струва.... случвало ми се много пьти и винаги накрая оставам с празни ръце... сьжалявам за разочарованието ти,но мьжете ,които са стабилни и за семейство обикновено сами си изкарват парите
Здравейте! За първи път пиша тема тук. Може би просто имам нужда да споделя с някой и да чуя други мнения, които не са само от близките ми, които ме обичат и естествено са на моя страна.
С бившия ми приятел бяхме заедно 2 години. В началото на връзката ни всичко беше като по филмите. Показваше ми любов, внимание, грижа. Толкова бях хлътнала, ще след няма и 2 месеца се пренесох да живея при него. След около половин година той имаше нужда от пари, за да покрие един кредит, аз имах спестени пари и му ги дадох с уговорката после да ми ги върне (става въпрос за 10000лв). Започнахме след това и опити за бебе, той нищо не казваше за парите, а и аз не ги споменавах, тъй като смятах, че щом ще имаме дете и семейство няма смисъл да делим на мои и твои пари. Миналото лято замина да работи в чужбина и когато се върна все едно вече беше друг човек. Започнаха скандали, пренебрежение от негова страна, а аз като последна глупачка се опитвах да направя всичко, за да е доволен и да не се държи така. Доста пъти през тези месеци се опитвах да говоря с него и дори му казах, че ако вече е спрял да ме обича да се разделим, защото по този начин не можем да продължим. Той отговаряше, че не е така, че това са само филми в моята глава. В крайна сметка на 24.12 разбрах че ми изневерява, което той отричаше и тогава. Казах му че се разделяме, изнесох се на квартира от днес за утре както се казва и тук започна още по-голяма драма. Изнесох се само с дрехите си, защото за по-големите неща трябваше да организирам транспорт, а не исках да стоя повече там, а и той все пак ги ползваше и въпреки всичко не исках да го оставя без основни неща (печка, пералня, хладилник, телевизор). Няколко пъти се уговаряхме да си ги взема и не ставаше. Няколко пъти го молих за парите да ми ги върне. Дори се съгласих да ми ги връща по 1000лв на месец, за да си покривам наема и сметките, но всеки път нещо ставаше и досега не съм получила нито лев. А той вече официално е с жената, с която ми изневеряваше.
Консултирах се с адвокат и той ме посъветва да заведа дело, защото парите са преведени по банков път и имам това право. Преди да го направя все пак исках да му дам последен шанс да се разберем нормално, не със съд. При което от негова страна последваха обиди и заплахи, въпреки че аз нито веднъж не съм си позволила да го обидя, дори като разбрах за изневярата. Сега делото вече е в ход и всичките ми близки и приятели ми казват, че съм в правото си, но нещо вътре в мен ме кара да се чувствам виновна, че се стигна до тук.
Стана доста дълго, но наистина съм объркана, никога не съм си мислила, че може да се стигне до тук с човека, с който съм искала семейство.

# 11
  • Мнения: 1 106
Пеибери си и уредите. Нали е с друга жена, да му купи тя. Мислиш ли, че е правилно той да си създава удобство на него и новата с твоите неща, а ти да нямаш елементарни битови условия?
Правиш едно добро, помагаш на един човек да прогледне - новата му, мисли го така. Като останат на голи стени и като го осъдиш да ти връща парите всеки месец, вероятно ще започне да иска и да набутва нея. Тя вероятно ще се усети с какъв човек си има работа.

# 12
  • Мнения: 31 677
Може да ти прозвучи зле,но от собствен опит мога да ти кажа ,че мьж на който даваш пари почти никога не струва.... случвало ми се много пьти и винаги накрая оставам с празни ръце... сьжалявам за разочарованието ти,но мьжете ,които са стабилни и за семейство обикновено сами си изкарват парите

Абсолютно си права. Читав мъж ще си намери начин и ще си покрие кредитите, а не да взима от спестяванията на приятелката си.
И това е голяма червена лампа.
Авторката всъщност месеци след като заживяват ги дава. Голям хъс да помогне, а  е трябвало да си замълчи и въобще да не му предлага нейните. Аз с това впечатление останах. А може и той да я е изманипулирал.
Познавам мъж, който имаше натрупани доста кредити. Ред проблеми - здравословни, негови и на роднини + имотни.
Но се събра с жена и една стотинка не и е поискал. Работеше и постепенно сам си изплати кредитите. Тя му била предлагала. Той и е казал, че от спестяванията и няма да пипа и това са негови задължения, не нейни и той ще си ги оправи.
Това е мъжко и стабилно поведение.
След време се ожениха, имат деца и тогава част от спестяванията отидоха за деца и общия имот. Както и негови пари.

# 13
  • Мнения: 68
Не бях писала за това как се чувствам, защото не исках да звуча като жертва. Очевидно не се получи Simple Smile
Баща ми почина преди няколко месеца, майка ми много тежко го преживява и затова на нея не съм споделила за проблема с парите, за да не я тревожа излишно.
Не ме разбирайте погрешно аз по никакъв повод не искам този човек в живота си вече, прости за първи път ми се случва такова нещо за моите 34год. В предишни връзки винаги сме се разделяли цивилизовано без такива драми и може би затова сега го преживявам така.

# 14
  • Мнения: 6 249
Дала си му пари, които не е върнал и явно няма и намерение да върне. Купила си уреди, които също не ти е върнал и които използва с жената, с която ти е изневерил. И ти се чувстваш виновна. Не те разбирам.

Общи условия

Активация на акаунт