Почерпихте ли и как за раждането на детето си?

  • 1 994
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 393
Мъжа ми не успя да почерпи и празнува, защото в деня в който аз родих баба му получи инсулт.Та с нея се е разправял цяла вечер, после май само при баща мие отишъл с една бутилка.После по отделно, като види някой приятел е черпил.Но голямо празнуване не е успял да направи. Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 11 004
Момичета, а черпихте ли лекаря и екипа, и как  Embarassed
Видът на почерпката зависи ли от това, дали сте имали уговорка с тях за раждането или са били дежурни? newsm78

# 17
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Момичета, а черпихте ли лекаря и екипа, и как  Embarassed
Видът на почерпката зависи ли от това, дали сте имали уговорка с тях за раждането или са били дежурни? newsm78
Купил е кола и кутия бонбони за всеки един от екипа-двама лекари, акушерка, анестезиолог и още е имало но не помня!
А на докторката с която имахме уговорка същото плюс парите!

# 18
  • Мнения: 952
понеже раждах в друг град и приятелите ни бяха в Русе,деня в който родих почерпихме целия дежурен екип. После като се прибрахме падна яко черпене,даже 6мес след това все се намираше някой не почерпен но какъв по хубав повод от това че имаш дете:peace:

# 19
  • Мнения: 3 478
Не сме черпили, просто защото тук не е традиция. Единствено изпратих почерпка на позната акушерка, която бе с мен по време на раждането. Жената беше оперирана на скоро и в болнични и я събудих посред нощ, защото настояваше да дойде. Реших да я почерпя, но за друг не бих го направила. Тук просто не е прието, та само от тази гледна точка ( не че ми се свиди Mr. Green). Гледам и ти си наоколо, така че не се тръшкай. Естествено че ако имате желание може да почерпите в болницата или колеги, но знай че никой не го очаква тук, затова няма за какво да се притеснявате.

# 20
  • Мнения: 6 167
на нас още ни е рано за черпни, но мога да кажа, как свекър ми е почерпил за
раждането на сина му ( мъжа ми)
поръчал е торта с теглото на бебето - а бебето е било големичко - 4,800кг  Crazy

# 21
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Ами, както повечето тук, мъжът ми е спретнал стабилен купон вечерта след раждането. Събрал е много приятели и е било страшна веселба, песни и хора по терасата и т.н. Огласили са квартала. На лекарите занесоха разни работи да се почерпят на изписването, иначе после не сме черпили.

# 22
  • Мнения: 1 186
Вечерта след като се роди нашата принцеса,съпругът ми и майка ми събраха много приятели и е паднало голямо пиене за здравето на бебка Heart Eyes

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Вкъщи - приятели и роднини, но в тсен кръг   bouquet

# 24
  • Мнения: 2 039
Мъжът ми черпи.Вечерта след раждането се събраха огромна компания с приятели и близки и се почерпиха.
smile3521

# 25
  • София
  • Мнения: 6 999
До колкото знам се казва, че се черпи 'за здравето на детето' и колкото повече хора се почерпят и повече пиене се изпие - толкова бебето ще е по-здраво  Laughing

Моето раждане беше нищо с това, което преживя бившия с черпенето  Sick Първата вечер приятели + цялата кооперация. Втората вечер - баща ми и брат му. Третата вечер - най-добрия му приятел... и т.н.
Пристигаше към 2-3 на следващия ден при нас в болницата с видимо сив цвят  Mr. Green и заспиваше отново на моето легло - даже съм го снимала  hahaha


# 26
  • Мнения: 2 792
   По време на престоя ми в болницата е имало черпене и толкова, после при събирания също, но нещо нарочно не съм правила, не усещам раждането като всенароден празник, личното усещане ме задоволява напълно.

# 27
  • Мнения: 1 756
Ми да, май вси4ки така правим,мъжете с приятели и роднини се 4ерпят,после на изписването се събрахме само родата,бебо спа непшробудно 5 4аса и имахме време да се висдим и да си споделим щастието Peace
А вие какво имате в предвид,пога4ата ли или кое

# 28
  • Мнения: 891
Ооо, моят мъж си е направил страхотен купон по случая, докато аз съм била в болницата! Събрал е приятели- ядене, пиене, танци, музика, фоерверки-било е много весело! Като ме изписаха дойдоха само родителите и на съпруга бабата и дядото!
Абсолютно по същия начин беше и при нас. Купон е имало докато аз съм била в болницата.     ura
И то такъв, че комшиите после 1 седмица след това мрънкаха, че не могли да мигнат цяла нощ
В деня на изписването ни, дойдоха само родителите ми и на мъжа ми бабата и дядото.

# 29
  • някъде
  • Мнения: 4 955
поръчал е торта с теглото на бебето - а бебето е било големичко - 4,800кг  Crazy
#Crazy освен да кажа- майка героиня smile3501, друго нямам какво yes

Общи условия

Активация на акаунт