Неподдържан съседски двор

  • 3 087
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 859
И аз смятам,че ако си направите висока ограда,зидана или бетон,но във вашето място ще си решите проблема.

# 16
  • Мнения: 69 195
Направете си ограда като хората. 2,30 няма да ви пречат на нищо.
Дали имате какво да направите за техния двор - не.

Доколкото разбирам оградата е обща и каквито и действия да се предприемат, задължително е съгласието на съседите. Авторката казва, че няма диалог с тях.
Правиш си проект, внасяш документация, издават ти разрешение за строеж и си зидаш 2,30 одма. Мислите ли, че знам какво става в чуждите дворове?

Без проект е вече, само с конструктивно становище, и по него се вади разрешене за строеж. Плътната ограда да е до 2.20м, да е стъпила изцяло в собствен имот, и в съседния в близост до нея да няма жилищна част на сграда - това са общо казано условията. Членове 48 и 147 от ЗУТ.

# 17
  • София
  • Мнения: 35 308
О, Тета, чудесно! Нещата са вече много улеснени, да действат потребителките тук и да си решават проблемите.

# 18
  • Мнения: 1 403
Имате право на жалба в общината, за опасен и неподдържан имот. В България нямат право да се самосезират, само по жалба могат да реагират.

# 19
  • Мнения: 1 134
Аз също подкрепям мненията за хербицид. Имаме селска къща, до нас е общински терен, а от другата страна - цигани. Съответно тревясва ужасно всичко и бурените и трънаците са гъсти и високи. Пръска мъжът ми с хербицид и така поддържаме границите. И не е вярно, че попива в почвата и съсипва зелечуците.

# 20
  • Мнения: 10 641
И не е вярно, че попива в почвата и съсипва зелечуците.
А къде попива?
Ние косим около оградата с косачка и храсторез. Ама имотът, с който граничим е необитаем, няма ограда, нищо, само буреняци и храсталаци. От другите страни е улица. Там също минавам покрай оградата с косачката.

# 21
  • Мнения: 4 215
И не е вярно, че попива в почвата и съсипва зелечуците.
А къде попива?
Ние косим около оградата с косачка и храсторез. Ама имотът, с който граничим е необитаем, няма ограда, нищо, само буреняци и храсталаци. От другите страни е улица. Там също минавам покрай оградата с косачката.
Упоменатият хербицид е вегетационен, т.е. действа само върху зелената маса. Попаднал върху почвата се отмива от дъждовете и не действа върху плевелните семена и вдървесинелите растителни части.

Общи условия

Активация на акаунт