Записване за детска градина Варна

  • 26 031
  • 500
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 839
Критериите които е публикувала smiling не съм сигурна, че са определящи, защото всяка градина сама си ги решава и гласува  Thinking

А изобщо има ли градина във Варна с групи по-малко от 40 деца? Питам за центъра, но не държа да е в центъра... За Теменужка и Звездичка май че списъкът е толкова...

Ами май няма. Ние живеем на центъра, но изобщо не подавах молби в гардините тук. Май лежат на някаква съчинена слава, а такива страхотии съм чувала за там. Имам предвид Пушкин и тази на Шейново, те са ни еднакво близо, но "не, благодаря"  Mr. Green
Сега всеки ден се караме с кола 10мин., но пък си харесвам градината и учителките също. А най-важното е, че децата си ги харесват  Party Сега от няколко дни Георг пак ме заяде, че се затъжил за приятелите, а той е доста асоциален тип  Mr. Green По списък децата в групата засега са 25, не знам дали ще стават повече.
Та ние също сме в Незабравка. Всъщност, chockolina, тя също ще ви бъде близо, но пък не и за без кола зимата.
И пак да кажа ... в тази възраст само и единствено учителките са важни. Е, и да няма някой много голям изрод в групата, който да тормози другите, но това няма как да се знае, а и такъв проблем не е проблем за добрия възпитател.
Успех на всички с избора!

# 16
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Само да допълня, че "уж" критерият за райониране бил отпаднал,  но си мисля, че и той може да е решаващ, ако има 2-ма кандидати за едно място, с предимство ще е този, който е от същия район.
Поне така ми беше казала преди 1 год. директорката на градината.

# 17
  • гр.Варна
  • Мнения: 722
В " Звездичка" определено има значение номера на молбата. Наплива е огромен,тази година първоначално приеха 70 деца в основната сграда и 35 във филиала,а молбите още рано сутринта на 3.01 минаваха  120.  Няма друг начин.
Почти навсякъде са огромни групите. По малко деца в група има в санаториалната градина в "Чайка" около 20 деца,а трябва да са по малко, както и във филиала на Ян Бибиян са също толкова ,но там капацитета е за 14,така че пак е препълнено.
Тази година обаче имаше достатъчно места в градините в Чайка ,дори имаше свободни места. Е,  сигурно вече са заети де.

# 18
  • Мнения: 1 640
Моля,някой да ми обясни какви служебни бележки се искат,какви други документи? Акт за раждане предполагам ,че трябва да се носи?!Извинете ме за невежеството!Не зная с какво да се "въоръжя" на 3.01.07 г. newsm78

# 19
  • Мнения: 5 250
За " Звездичка" искат служебни бележки, че и двамата родители работят, акт за раждане, копие от акта за раждане.
Предполагам, че това са изискванията и на другите градини.
От тази година имало някакви ел. регистри. Предупредиха ме сутринта да съм рано, рано, за да се запиша в списъка, който прави първия родител пристигнал на "бойното поле" или пазача  Rolling Eyes
А какво ще рече рано, при условие, че записването ще започне към 9:00 часа  newsm78
И след като ще се подават документи поне в 2-3 градини, как става номера с "оригиналния акт за раждане"  newsm78

# 20
  • Мнения: 1 640
Радина,може би в 4,5,6 часа-когато успеем да се събудим.А може и някоя ранобудна баба да пратим.И аз се чудя.

# 21
  • гр.Варна
  • Мнения: 722
Ами аз в 6:45 записах 43 номер. Rolling Eyes След това се сменихме с мъжа ми ,записването започна в 9 часа ,но се чакаше от по рано ,успяхме да минем към обяд. В чакането  и записването по различните градини се включва всеки който може баби, дядовци.... Най добре е който може да мине рано да запише места и после започва голямото чакане Twisted Evil

Последна редакция: сб, 30 дек 2006, 23:54 от Milena

# 22
  • Мнения: 5 250
Това е просто лудост  ooooh!

Милена при вас кой записваше местата и за коя градина става въпрос  Thinking

# 23
  • Мнения: 3 927
Не разбирам защо след кто ще подавате документи за прием в градина всяка една от вас не е минала през директорката на интересуващите ви градини да се осведоми за необходимите документи и критерии за прием?
Още в началото на декември посетих директорката на желаната от мен градина и освен, че ме упъти към сайта на общината, където има информация, си попроказвахме доста по темата.

Необходими документи за прием (за градина "Карамфилче")

1. заявление по образец
2. служебни бележки от работодателите или копия на трудовите договори
3. акт за раждане и копие, което остава там
4. лична карта на един от родителите и копи, което остава там

Входящият номер, за съжаление, е от значение при изпълнени всчики критерии по приема.

От тази година районирането ЩЕ бъде пак в сила.

Обаче я кажете кои са тези майки, които са били на някаква среща с кмета на Варна през лятото и са настоявали на някакви си промени в реда за прием на децата. Според промените, които тези майки са издействали, списъците с приетите деца ще излизат на 31.май. В няколкодневен срок след това родителите ще потвърждават приема на детето си само в едно заведение. През това време детето ще си е у дома, т.е. изписано от ясалата на 31. май и неприето в градината.............
Какво лошо имаше списъците да излизат на 24.май, потвърждаването да е до 31.май, а от 1.юни детето да тръгне на градина?

А да питам работещите майки (и без баби) къде и как ще гледаме децата в този период - според мен не е маловажно, че детето остава у дома поне седмица, докато стане записването и самото тръгване на градина.


Аз на 3-ти сутрината по някое време с термосчето в ръка отивам да чакам, пък нека номерът няма значение Mr. Green

# 24
  • Варна
  • Мнения: 10 790
... Пак започва истерията....

Чета, чета и се питам: "Толкова ли голяма късметлийка съм, че имам №22 , а  съм отишла след работа към 16 ч да подам молба за градина?!"  Thinking

# 25
  • Мнения: 3 927
... Пак започва истерията....

Чета, чета и се питам: "Толкова ли голяма късметлийка съм, че имам №22 , а  съм отишла след работа към 16 ч да подам молба за градина?!"  Thinking

Не, просто си в квартална градина.......то и аз лежа на тази кълка и се надявам да няма голям наплив за нашата квартална  Simple Smile

# 26
  • Мнения: 5 250
Е как така от 1 юни на градина  newsm78
Моят син навършва 3 през август, това значи ли че до тогава ще си е в нас? Ами майките чийто деца навършват 3 годинки декември?
Едни казват, че нямало райониране, други че има...иди ги разбери  Crossing Arms Аз живея срещу детска градина " Петър Берон" и там мисля да подам, но по лична карта се водя във Възраждане, мъжа ми в Аспарухово, в този случай какво правим  newsm78

# 27
  • Варна
  • Мнения: 10 790
... Пак започва истерията....

Чета, чета и се питам: "Толкова ли голяма късметлийка съм, че имам №22 , а  съм отишла след работа към 16 ч да подам молба за градина?!"  Thinking

Не, просто си в квартална градина.......то и аз лежа на тази кълка и се надявам да няма голям наплив за нашата квартална  Simple Smile

Да, ама не е някоя забутана.  Peace Ето, чак Дива от центъра се е наела да си вози децата до нашата градина.

В Карамфилче май бях №35, но даже не съм ходила да проверявам дали сме приети, някой беше ми казал, че май ни е нямало в списъците.... това вече е странно, при положение, че отговаряме на абсолютно всички изисквания.... Confused


Едни казват, че нямало райониране, други че има...иди ги разбери  Crossing Arms Аз живея срещу детска градина " Петър Берон" и там мисля да подам, но по лична карта се водя във Възраждане, мъжа ми в Аспарухово, в този случай какво правим  newsm78

Имах подобен случай и го реших, като си направих бележка с Настоящ адрес в кметство Приморски. Бележката я занесох в градината да я приложат към молбата.

# 28
  • Мнения: 3 927
Тюх, сори,  в бързината съм пропуснала: преместването на децата на 1.юни е за тези, които навършват 3 годинки до 31.май. Те се изписват заедно като абитуриенти  Simple Smile с тържество. Всяко друго дете, което навършва 3 годинки след това се изписва на рождения си ден, а ден-два след това отива в градината. Мислех, че се знае.......
Има и особени случаи: дете, родено в средата на декември тръгна на градина в началото на декември, за да може покрай коледните подготовки, песни и танци да се адпатира по-лесно.......

Радина, пак бих казала, че всяка от нас е била длъжна да се информира лично в желаната градина.......при този недостиг на места, не знам как така не сте подготвени с документите......


Цитат
Да, ама не е някоя забутана
не съм казала, че е забутана, напротив, даже е хубава детска градина, но не е в теритотията на "сити-то"  Simple Smile

Последна редакция: сб, 30 дек 2006, 21:54 от Taneto

# 29
  • Варна
  • Мнения: 10 790

Цитат
Да, ама не е някоя забутана
не съм казала, че е забутана, напротив, даже е хубава детска градина, но не е в теритотията на "сити-то"  Simple Smile

Аз пък отговарям с цитат на Дива  Simple Smile:
Цитат
Ние живеем на центъра, но изобщо не подавах молби в гардините тук. Май лежат на някаква съчинена слава, а такива страхотии съм чувала за там. Имам предвид Пушкин и тази на Шейново, те са ни еднакво близо, но "не, благодаря"  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт