Египет /Тема 14/

  • 47 009
  • 753
  •   1
Отговори
# 735
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 752
В специализираните програми си има Старо Кайро.
Като знам, какви коментари съм чувала за музея и пирамидите...никакъв шанс в масова програма да се вкара и Старо Кайро. Това не е за всеки.

# 736
  • Мнения: 361
В специализираните програми си има Старо Кайро.
Като знам, какви коментари съм чувала за музея и пирамидите...никакъв шанс в масова програма да се вкара и Старо Кайро. Това не е за всеки.

Мен лично ще ми е интересно да споделиш коментари за музея и пирамидите. Да призная, че музея и ние го пропуснахме, ама защото бяхме с човече на 9 месеца и тогава си мислехме, че няма да е подходящо за него.

# 737
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 752
Здравейте. Simple Smile

Живот и здраве, мислим да посрещнем НГ в Египет. Как са температурите ориентировъчно тогава? Става ли за плаж?
Бихте ли препоръчали агенция?
Благодаря. Simple Smile

# 738
  • На топло в неговото сърце.
  • Мнения: 3 461
Около 27-30 градуса на въздуха и 20-22 на водата, руснаците се къпят в морето.Повечето хотели имат подгряващи басейни.За агенция аз пътувам с Аратур - предлагат пакетите на всички основни агенци с полет до Египет!

# 739
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 105
Дано не пропускам някого.

Галактически пътешественик, в един-два дена не могат да се включат всички забележителности на Кайро. Аз за две години не мога да кажа, че съм видяла всичко. Пускам си писанията и в тази тема, защото може да е интересно на някой.
В коптик Кайро е много интересно, виждат се църкви от различни периоди, но за мен най-истинска църква, с атмосферата и аромата на църква е малката църквичка в гробището.
Казват, че синагогата е вече отворена. Трябва пак да намина там. Simple Smile
И в джамията сме ходили. Ремонтира се, но е действаща. Случайно се оказахме на погребална служба.

А църквата с чудото е в Зейтун, квартал на Кайро. След чудото там са построени четири църкви, всичките се казват Пресвета Дева Мария Simple Smile и стават грешки, като с приятелите ни, които отидоха в друга, на пет км от желаната.

Нося си паспорта по навик, но никой никога не ме е спирал да ми го проверява. Полицаите са там с превантивна цел. Да вдъхват успокоение в туристите и да плашат евентуалните терористи.

И аз четох коментара, че пирамидите не са кой знае какво, дамата имаше очаквания за нещо по-голямо.
Joy

Пропуснах ли нещо?
Ще дописвам.

# 740
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 752
Агенцията ми предлага два хотела - Титаник Палас и Жасмин Палас. Като пред втория плажът бил по-хубав. Аз клоня към Титаник от всичко изчетено до тук. Вашето мнение?

# 741
  • Мнения: 10 662

И аз четох коментара, че пирамидите не са кой знае какво, дамата имаше очаквания за нещо по-голямо.
Joy
Какви са тия пирамиди, какво се превъзнасят, че били едно от чудесата на света! Купчина камъни!
Joy Joy Joy

# 742
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 752
Агенцията ми предлага два хотела - Титаник Палас и Жасмин Палас. Като пред втория плажът бил по-хубав. Аз клоня към Титаник от всичко изчетено до тук. Вашето мнение?
Сега всеки има различно виждане за хубав плаж. Ама в Египет не са хубави по "български" стандарт.
Има отливи, има корали, не става за плуване.
Ако няма понтон...ползвате басейните.

Свекърва ми е в момента в Жасмин. Бургазлийка е. За нея плажът е много зле.

Титаник има аквапарк. Жасмин не. Нивото на услугите е сходно. Бих избрала по-изгодното финансово.


И аз четох коментара, че пирамидите не са кой знае какво, дамата имаше очаквания за нещо по-голямо.
Joy
Какви са тия пирамиди, какво се превъзнасят, че били едно от чудесата на света! Купчина камъни!
Joy Joy Joy

Купчина камъни...Не си струва...
Абе всичко съм чувала.
Плюс, че хората не са склонни на леки компромиси с времето за път и собственото си удобство.

Доста често разочаровам клиенти, като им обяснявам, че Пирамидите не са до морето...

# 743
  • Мнения: 10 662
При нас имаше разочаровани, че Пирамидите не са в пустинята, а в града.

# 744
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 105
Що бе се напънат па да ги поместят...

Навсякъде около нас има вкаменени дървета. Като побитите камъни, но са толкова много и излизат при всяко копане, че вече никой не им обръща внимание.
Прочетох за музей на открито "вкаменената гора".
Познайте къде ще се ходи тия дни.

Галактик, а имате ли програма до оазиса сиуа/сива?

# 745
  • Мнения: 164
Имам лаишки въпрос-трябва ли да си вземем хавлии за плаж в Дезърт Роуз или предлагат на място. Запазили сме в него. Снощи обаче гледах клипчета от престой там и в Pyramisa Beach Resort Sahl Hasheesh и честно казано започнах да се колебая. Хората от втория хотел бяха изключително доволни, докато тези от нашия абсолютно на обратния полюс - за всичко - храна, стаи, плаж, даже разстоянията в хотела. Знам, че много е писано, но въпреки това ще съм благодарна ако се включите с мнения. Започнах да се чудя дали да не сменим хотела. Благодаря на отзовалите се!

# 746
  • На топло в неговото сърце.
  • Мнения: 3 461
Не съм била в Пирамиса, но Дезърт Роуз е добър хотел! Има хавлии дават се срещу карти, които получавате при настаняване!Няма шампоан в банята и сешоара е много слаб, за моята дълга до кръста коса!/в стандартна стая бяхме/ Територията на хотела е цветна, зелена и основния ресторант е в средата на хотела. Алакартите са много добри! Най-любим ми е Ел Делфино! Персонала е най-добронамерения и любезен от всичките ми 9 посетени хотела в Египет! Имат супер аниматори! Просторно е и нямаш усещането  на коте в кутия! Пред хотела има магазинчета и може да се разходите вечер! Пред съседния Дана бийч има един, който е с фиксирани цени Клеопатра базар!Ако обичате да ходите дори Сензо молл е на 20 мин пеша! Два пъти съм била- за Коледа миналата година и за предходната Нова година!

Хотел Жасмин няма никакво море!За да плуваш трябва да ходиш по понтон, иначе на плажа заради отлива е локва кал! Ресторанта е твърде малък за капацитета от туристи настанени в него! Много местни,впечатлението ми е от преди седмица и половина!

Последна редакция: пт, 06 окт 2023, 08:55 от denissa22

# 747
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 752
Галактик, а имате ли програма до оазиса сиуа/сива?

Бохемия пуснаха такава програма: Западната пустиня и оазисите на Египет - Кайро, Александрия, Сива, Фаюм и Хургада с вътрешен полет.
Между другото дамата, която прави техните програми е доста добра. Често тя ги и води. Забелязвам, че винаги има нещо по-различно от стандартните варианти.

# 748
  • Мнения: 2 739
agne и ние ще сме в десърт Роуз от 21.10, вие от кога сте? И аз ги гледам същите клипове и коментари, но в крайна сметка каквото такова. Най се притеснявам от вируси, наранявания от корали, риби и незнам още какво и то за децата най-вече.
И за допълнителните екскурзии се колебая, едни искат да се гмуркат, други само шнорхелинг. Аз се притеснявам да не се обърка нещо, а и гмуркането от колко годишна възраст е позволено?

# 749
  • Мнения: 98
Карта с интернет за Египет

Здравейте , моля ако няой от групата се завърне от Египет до 17-10- 23 г и има остатък интернет в СИМ картата да ме уведоми . Търся да закупя карта с интернет , понеже на 18-10 тръгваме за Египет

Благодаря ви

Общи условия

Активация на акаунт