Хранене от шише

  • 2 153
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте ! Имам бебе на 3м и половина!
В момента тя отказва да пие мляко от шише !
Имам кърма , тя си се храни добре  но трябва да се връщам на работа! В първият месец я пробвах да пие от шише и нямаше проблем както с биберона! В момента тя отказва да пие мляко от шише и не иска и биберон !
Какво да правя , помогнете ми ?

# 1
  • Мнения: 792
Опитайте с възможно най-естествените биберони - има много варианти. Моето бебе никога не е кърмено, но въпреки това ѝ купих шишета с биберони, наподобяващи гърда максимално много, и ѝ харесват повече от шишетата с по-твърди биберони.

# 2
  • Мнения: 6
Здравейте! Първо, опитайте различни шишета и биберони на различни марки, може някое да и допадне- томи типи, филипс, нук и т.н. Ако и това не става, опитайте да предлагате млякото по друг начин- с лъжичка в устата или със спринцовка, за да може бебето да усети, че може да приема храна и не само от гърда. Това е, за което се сещам аз, но след като си кърмите и бебчето си яде кърмата би било много лошо да го отбиете детето... Не искам да ви съдя в никакъв случай за решението ви да се върнете на работа, но не знам дали в случая то е най-доброто. Все пак бебчето е приоритет, но ако нямате друга възможност, търсете различни начини да свикнете мъничето, че може да яде и по друг начин освен от гърда. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт