Ужаси, мистерии, трилъри (29)

  • 17 950
  • 243
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 521
Освен "Зеления път", харесвам и "Гробище за домашни любимци" - първата версия и "То "- пак първата версия.
И на мен, "Гробище за домашни любимци" номер две беше тотален провал. Но пък "То" - номер две не беше съвсем лош.
"Мизъри" също беше хубав, но най-вече заради любимата ми Кати Бейтс.
"Мъртвата зона" също не е лош, да не говорим за "Зеленият път" и "Изкуплението Шоушенк".
ПП: Няма ли някой да направи екранизация на "Неизживени спомени"? Purple Heart

Последна редакция: пн, 24 апр 2023, 14:25 от FreakOnALeash

# 76
  • Свети Влас
  • Мнения: 3 739
" Мъртва зона " и книгата, и сериалът са ми любими. Тъкмо мога да си го припомня. Благодаря за напомнянето.

# 77
  • София
  • Мнения: 12 905
Голям фен съм на Стивън Кинг, но с изключение на Изкуплението Шоушенк и Зеления път, никой друг филм не се доближава до оригинала. Не съм гледала някои от последните, като сериала по 11.22.63. Сега гледам един друг сериал, From, който има типична за Стивън Кинг идея, но за момента съм с доста забележки към сценария. Все пак на хорър фена в мен такива истории са ми супер интересни, дори когато има какво да се желае от изпълнението.

# 78
  • Мнения: 29 841
ПП: Няма ли някой да направи екранизация на "Неизживени спомени"? Purple Heart

Има го, но е стар.



. Не съм гледала някои от последните, като сериала по 11.22.63.

Много е добър.

From къде го гледаш (втори сезон ме интересува)

# 79
  • София
  • Мнения: 12 905
Свалих си го Wink

# 80
  • Мнения: X
Скрит текст:
ПП: Няма ли някой да направи екранизация на "Неизживени спомени"? Purple Heart

Има го, но е стар.



. Не съм гледала някои от последните, като сериала по 11.22.63.

Много е добър.

From къде го гледаш (втори сезон ме интересува)



Мале, Ед Харис колко е млад тук. Joy Наистина ще да е стар, но ще го проверя, благодаря и аз за споделянето.

# 81
  • Мнения: 1 521
ПП: Няма ли някой да направи екранизация на "Неизживени спомени"? Purple Heart

Има го, но е стар.



. Не съм гледала някои от последните, като сериала по 11.22.63.

Много е добър.

From къде го гледаш (втори сезон ме интересува)

Благодаря!

Аз ви препоръчвам едно филмче от вчера, не е върхът на сладоледа, но е интересно:
https://www.imdb.com/title/tt14967618/?ref_=fn_al_tt_1

О, ако 11.22.63 има екранизация, моля за линк или поне информация къде може да се гледа! Flowers Hibiscus

# 82
  • Мнения: 29 841
Не е лошо филмчето, макар и старичко. По книгата си е, но, разбира се, доста съкратени неща има.

Има и Томичукалата, Сблъсък, Ланголиерите. Последният само ми хареса, има напрежението от книгата. Томичукалата го гледах отдавна и не помня дали беше хубав като книгата, която много ми хареса на мен. Сблъсък (сериал по книгата) не ми хареса много. Абеее, книгите трудно се пресъздават на лента. За Тъмната кула пък да не говорим....опитали са се 8 тома от по 800 стр. за направят за час и половина. Ако не си чел книгите, абсурд да разбереш за какво иде реч. А пък изборът на актьор за Роланд.....без думи!!!!! (нямам нищо против Идрис Елба, ама някак ми е противоположен на представата за Стрелеца)

# 83
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 160
Уф..., аз Стрелеца винаги си го представях като копие на Клинт Истууд!

# 84
  • Мнения: 4 755
Има го в торентите, и на видеотеките с абонамент. Хубав сериал, но не мога да реша дали е по-добър от книгата.

https://www.hulu.com/series/112263-8924769b-be48-49c9-a969-984a30a3a33e?dl

# 85
  • Мнения: X
Абеее, книгите трудно се пресъздават на лента.

Много трудно! Проблемът идва и от това, че Стивън Кинг е един по рода си писател и трудно намира равни нему като талант режисьори и актьори. Понякога и естеството на романа е по-трудно за филмиране, например "Дългата разходка" като я подвханах, не я пуснах, докато не я изчетох, но не съм сигурна дали може да се филмира със същия ефект върху зрителя.

# 86
  • Мнения: 1 521
Абеее, книгите трудно се пресъздават на лента.

Много трудно! Проблемът идва и от това, че Стивън Кинг е един по рода си писател и трудно намира равни нему като талант режисьори и актьори. Понякога и естеството на романа е по-трудно за филмиране, например "Дългата разходка" като я подвханах, не я пуснах, докато не я изчетох, но не съм сигурна дали може да се филмира със същия ефект върху зрителя.
Абсолютно съм съгласна! "Дългата разходка" не само не е за всеки, но и аз съм се чудила как би могла да бъде разказана на лента със същия ефект.
ПП: Много е симпатично, когато самият Кинг от време на време участва в екранизации на собствените си творби.

# 87
  • Мнения: X
Не знам дали сте чули, но "Дългата разходка" се опитват да я адаптират в сценарий за филм от 2018 година, има конкретен проект, но нещо не успяват явно и май проектът е замразен.

Иначе самият Кинг не харесва много-много екранизациите по неговите романи,(може би затова участва, да ги подобри Smile), любимата му адаптация била "Мизъри", четох някъде.

Последна редакция: пн, 24 апр 2023, 17:12 от Анонимен

# 88
  • Мнения: 507
Needful things го гледах снощи и мн ми хареса. Благодаря, че го споделихте.

Зеленият път за The green mile ли става въпрос ?

# 89
  • Мнения: 7 179
Зеленият път за The green mile ли става въпрос ?
Да!

Общи условия

Активация на акаунт