Почивка в Копривщица

  • 2 748
  • 25
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 501
Здравейте !
Препоръчайте ми място за отсядане в Копривщица  .

# 1
  • Мнения: 752
Били сме в Джоголановата къща преди 6 г и бяхме доволни.Имаше уникално вкусни мекички и пържени филийки.🤗 Но сега в момента как е, не знам.Пак ми се ходи, много харесвам Копривщица.

# 2
  • Мнения: 12 770
Влез в booking.com и си избери "според джоба". Simple Smile
Есента бях за една седмица там, беше приказно! Още ме държи еуфорията.

# 3
  • Мнения: 6
Здравейте, може да си изберете място за настаняване чрез booking.com според Вашия бюджет. Препоръчвам Ви да погледнете Стаи за гости Бащино огнище - мястото е ново, намира се на тихо и спокойно място в града.

# 4
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 750
Ние сме били в къща Колорит. Търсех нещо подходящо за четирима (2+2) и на поносима цена. Доволна съм.

# 5
  • Мнения: 1 614
Днес се върнахме от Гозбарова къща, много сме доволни.Чисто, поддържано и отлично местонахождение.Имат и хубава механа. Отделно хапнахме и в “ Бащината къща” и в “ Ломева къща”, препоръчвам менюто !!

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 13 472
А да препоръчате място за хапване?

# 7
  • Русе
  • Мнения: 679
Къде да хапнем вкусно в Копривщица?

# 8
  • Мнения: 242
Къде да хапнем вкусно в Копривщица?
Ресторант "Дядо Либен". Като място за настаняване мога да препоръчам "Гозбаровата къща", бяхме миналото лято. Останахме доволни - любезни домакини, много чисто, имаше място за паркиране в двора и закуската беше вкусна.

# 9
  • софия
  • Мнения: 1 203
Момичета, имам следния въпрос. Смятаме да посетим града по празниците, но се налага  да пътуваме с влак и с деца . Знам, че гарата е далеч от града. Има ли някакви автобуси, таксита до града?
Благодаря предваритепно, ще прочета и препоръките ви за ресторанти.

# 10
  • Мнения: 12 770
Има маршрутка, аз с нея съм пътувала.
Потърси сайт на общината, там би трябвало да пише, ако трябва, по телефона им звънни да се осведомиш за актуалната ситуация. Може да се е променило нещо.

# 11
  • София
  • Мнения: 9 546
Тук най-отдолу има разписание. В момента пише, че е актуално до 30.04.24 г. Дано го обновят!https://koprivshtitsa-bg.com/bg/tourism/transport/

Аз обмислям кратко пътуване с детето като Копривщица е една от дестинациите, които разглеждам. Ние също ще пътуваме с влак и от тази гледна точка имам въпрос към тези от вас, които са посещавали града. Големи ли са пешеходните разстояния? В смисъл като избирам къща за гости се колебая дали да гледам да е в близост до автобусната спирка, или разстоянията не са чак толкова големи , че да ми е проблем отстоянието на къщата от спирката.

# 12
  • софия
  • Мнения: 1 203
Благодаря, ангажирахме Гозбарова къща, предлага полупансион - закуска, вечеря.Надявам се да не съжаляваме,  че ще пропуснем други ресторанти, но от друга страна, с деца е удобно да вечеряш и закусваш в хотела.

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 5 936
Разстоянията в Копривщица не са големи - от едния до другия край на града е около километър и половина. Автобусната спирка е посредата Simple Smile Освен ако не наемете къща някъде в покрайнините, няма изобщо да ви представлява трудност да стигнете до спирката - най-много 5-10мин пеша.
Влакове има, зависи откъде. Ако е от Пловдив - става с прикачване в Карлово. Ако е от София - има директни влакове. Гарата е на 9км от града, но има маршрутка. Трябва да съобразите часовете на пристигане и заминаване на влаковете, защото за някои няма превоз до града, както е описано в разписанието.

Друг вариант за предвижване е през Стрелча с влака за Панагюрище, но оттам няма превоз до Копривщица - само някои познат може да ви вземе.

# 14
  • София
  • Мнения: 9 546
Благодаря, lili_78!

Общи условия

Активация на акаунт