Кой пред коя детска градина ще се реди на 3-ти?

  • 6 655
  • 182
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 4 970
РАдвам се за теб и благородно ти завиждам Blush.Аз в4ера направих опит да подам молби в няколко ясли и ме гледаха меко казано странно Rolling Eyes като им се появих чак в  14ч Shocked.Ами - на работа съм и не мога да отида, а те едва ли не ми се скараха  и на вси4кото отгорре ми говореха доста надменно, сякаш са богове #2gunfire.МИсля днес да отида отново,макар че не се надявам да имам шанс SadА на мен на вси4кото отгоре ми отговаряха 4е детето ми ще е малко за яслена група( септември месец ще бъде на 1г и 2 месеца).НЕзависимо 4е по закон трябва да приемат деца от 10 месечна възраст -просто не им се занимава с по-малки деца.
Има ли някъде текста на закона за прием в детските заведения и условията за това?

# 121
  • Мнения: 9 990
Принципно всяка ясла май за себе си...процедира вече, незнам, не мога да им хвана края.Аз  на моята и подадох документи в годината, в която тръгна на ясла/2004 и тогава, когато подавах документите беше на годинка точно+-/, пуснах я на година и половина и в групата и половината деца бяха по-малки от нея....Не можах да я пусна на година и два месеца, защото не беше проходила, не за друго, а искаха пък при нас да са проходили... newsm78

А аз вчера минах през едната градина без никакъв проблем сутринта преди работа, а другата оставих за след работа-Директорката си беше на място, прие ми лично документите и си поговорихме за Нещата От Живота даже Hug/И в първата градина лично директорката си приемаше молбите/

# 122
  • Мнения: 5 468
velmar, в кои квартали искаш да я запишеш на ясла? Ако си в Надежда, нашата ясла 61-ва, приема по всяко време деца.

# 123
  • Мнения: 4 970
Живея в Стрелбище,но,живот и здраве ще се местим в Овча Купел.Та- там правих опити Rolling Eyes.МИсля обаче да подам молби и в Стрелбище/Ив. Вазов,тъй като ще ми е удобно  до работа.

# 124
  • Мнения: 4 970
Пенелопа,описваш процедурата като приказка.То така трябва да бъде де Wink.Късметлийка си Hug
Сега да не по4нете да се хвалите само Wink.Хайде- няма ли недоволни,които да се включат за предаването? ThinkingАз по обясними причини не мога да се участвам.

# 125
  • Мнения: 9 990
Факт са списъците и висенето по нощите.Това е, което знам, но аз лично не съм участвала в това.В градината, в която подадох слледобяд-67 на Бъкстон, минах и сутринта.Там казаха, че чакат от 3 през ноща.На практика се бяха събрали 17 души по списък, но си чакаха хората от през ноща и това е...Защо-незнам.Реших, понеже аз все пак кандидатствам за 2-ра група, да мина след работа просто.При втората градина, пак имаше събрали се, разбира се, бяха около 25.За 20 минути минахме всички, при все, че и там бяха спретнали списък, който обаче беше много смешен-половината от записаните в списъка ги нямаше-чакали са явно пред 8_мо например...И това ми се случи, без да вися пред градината.отидох, минах, взех си нимерчето, разменихме мнения на бързо и толкова.

Но познавам лично стояли и миналата година и сега по същият начин, от 2-3 часа нощем... newsm78Ч!ак такава късметлийка ли да се чувствам, незнам.Но както казах, при мен случаят е малко по-различен-аз търся градина с освободено място за 2-ра група, не участваме в класиране някакво за първоначален прием.Моето си е пак драма и сложно-зашото чакаме някой да се откаже на практика.

# 126
  • Мнения: 5 468
Хайде- няма ли недоволни,които да се включат за предаването?
При варненските майки има недоволни, само не знам, дали има такива ентусиастки при тях, да дойдат до тук, за да говорят в предаването. Пиши в тяхната тема.

Живея в Стрелбище,но,живот и здраве ще се местим в Овча Купел.Та- там правих опити Rolling Eyes.МИсля обаче да подам молби и в Стрелбище/Ив. Вазов,тъй като ще ми е удобно  до работа.
За ясла няма ли да ти е по-удобно да е по-близо до вас? Иначе трябва да го друсаш от вас до яслата и обратно всеки ден. А ако ти е до блока яслата - оставяш го вътре и с ръцете в джобовете продължаваш Simple Smile.

# 127
  • Мнения: 5 140

Живея в Стрелбище,но,живот и здраве ще се местим в Овча Купел.Та- там правих опити Rolling Eyes.МИсля обаче да подам молби и в Стрелбище/Ив. Вазов,тъй като ще ми е удобно  до работа.
За ясла няма ли да ти е по-удобно да е по-близо до вас? Иначе трябва да го друсаш от вас до яслата и обратно всеки ден. А ако ти е до блока яслата - оставяш го вътре и с ръцете в джобовете продължаваш Simple Smile.


Съгласна съм с Ню.
Гледай детската или яслата да ти е близо.
От опит споделям, че си е гърч да ходиш до друг квартал за да водиш детето.
Велмар в коя Овча Купел ще се местите - новата или старата?

# 128
  • Мнения: 4 970
До поликлиниката на МОнтевидео- мисля че се води ОК1 newsm78
Препоръчайте ми някое ОДЗ в квартала,че ги знам само като номера.А и много отзиви няма за тях Rolling Eyes.ПОне да знам къде да опитвам по-настойчиво PraynigКОства ми разхождане до там,но..ще ходя колкото е нужно, стига да успея

# 129
  • Мнения: 5 140
ОДЗ не мога да ти препоръчам, аз съм в старата част на О.К.
А иначе в Стрелбище къде си я записала?
Съвета ми е - разучи къде около вас има и я запиши там, ще изнервиш детенце ако го водиш с градски транспорт.

# 130
  • Мнения: 4 970
ОДЗ не мога да ти препоръчам, аз съм в старата част на О.К.
А иначе в Стрелбище къде си я записала?
Съвета ми е - разучи къде около вас има и я запиши там, ще изнервиш детенце ако го водиш с градски транспорт.
Още не съм подавала молби в Стрелбище.МИсля днес да се пробвам.Иначе транспорта не е проблем , тъй като съм с кола,но- наистина ще е изнервящо в задръстванията към центъра Rolling Eyes да гоня график и за яслата и за работа

# 131
  • София
  • Мнения: 660
Аз подавах документи за предучилищна,но не съм разбрала, че трябва да се редя по опашки рано-рано. Всички останали родители са чакали от 4.30 да отвори градината / №16 Павлово/
 Та нямам идея какво ще се случи сега.

# 132
  • Мнения: 9 990
А защо не записа детето на предучилищна направо към училището, към което сте се насочили, нямаше ли да ти е по-лесно?Пробвай и там!Проблем се явява този момент, когато въведоха задължителната предучилищна.Деца, не ходили на градина изведнъж правят наплив в градините за това нещо...Отделна група ли се сформира-не ми е много ясно, допълнителна ли? Thinking

# 133
  • Мнения: 5 468
Та нямам идея какво ще се случи сега.
Аз не знам що си мисля, че за предучилищните ще е по-лесно, защото имаш избор в детска градина или в училище да го запишеш. Там вече и училищата поемат част от децата, така че места не може да няма. Нали е така?

# 134
  • Мнения: 9 990
Я малко ми разяснете за тази преучилищна-та-след 4 група следва, нали така?Ако запишеш към градина детето-то как да има места, при положение, че самите деца от градината, които са си вървели през годината си заемат тези места?Хайде-да се откажат половината/ както аз се надявам да се откаже някое, ама май не се отказват толкова лесно? Thinking/Та-нова група ли се сформира, специална-за предучилищна? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт