Кой пред коя детска градина ще се реди на 3-ти?

  • 6 630
  • 182
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 356
Мога да дам малко по-компетентен отговор, от кухнята взет, на всички интересуващи се.  Peace
Молби за деца, родени 2005 и 2006, че и 2007 година, не се приемат в детските градини. В яслите и в обединените детски заведения (ОДЗ), в които има ясли - да, но в детските градини (ЦДГ) - не. Naughty
Ако някой има въпроси, готова съм да отговарям. Hug

Дъщеря ми е родена февруари 2005. Сега ходи на ясла. Значи ли това, че не този септември, който идва, ще започне в ДГ? Кога точно трябва да премине от ясла в градина и кога трябва да подам молба, най рано?
Благодаря   bouquet

# 16
  • Мнения: 910
И аз ще чакам пред 8-мо ОДЗ и се чудя в колко часа да отида...
По повод подаването на молби по-рано, аз ходих миналата година още през април там и ми казаха, че не приемат молби за 2007-ма...

# 17
  • Мнения: 3 861
И аз ще чакам пред 8-мо ОДЗ и се чудя в колко часа да отида...
По повод подаването на молби по-рано, аз ходих миналата година още през април там и ми казаха, че не приемат молби за 2007-ма...

Ами аз миналата година отидох в 4 часа и бяхме 6-ти номер, първата се беше наредила в 2 часа. Направете си сами сметката...В 6 часа сутринта вече  в списъка бяха записани до към 70 -ти номер, списъка беше в мен от един момент нататък, а хората си мислеха, че са дошли рано. Иначе директорката е много готина там, прие Калоян от март още след изричната ми молба, но все пак бяхме сред първите записани...
Успех!!!

# 18
  • Мнения: 5 468
Мога да дам малко по-компетентен отговор, от кухнята взет, на всички интересуващи се.  Peace
Благодаря ти за подробните разяснения Hug.

Kisha, миналата година е ставала голяма битка пред 8 ОДЗ. От форума знам, аз не съм свидетел, но се носеха слухове, че още от 2-3 ч. сутринта е имало хора.

Значи от април-май месец са спряли да приемат молби за  2004 набор. Защото аз като отидох февруари, директорката се учуди, че толкова рано... дори отвори нова тетрадка за този набор, за да впише отрочето...

# 19
  • Мнения: 3 861

Kisha, миналата година е ставала голяма битка пред 8 ОДЗ. От форума знам, аз не съм свидетел, но се носеха слухове, че още от 2-3 ч. сутринта е имало хора.


аз точно за 8 ОДЗ говоря...

# 20
  • Мнения: 5 622
Аз до колкото разбрах, тази истерия я има само във Варна. В София не бил такъв редът  Thinking

# 21
  • Мнения: 5 468

Kisha, миналата година е ставала голяма битка пред 8 ОДЗ. От форума знам, аз не съм свидетел, но се носеха слухове, че още от 2-3 ч. сутринта е имало хора.


аз точно за 8 ОДЗ говоря...
Мда, точно когато си говорила за нея, аз също съм решила да се изкажа Laughing по въпроса.

# 22
  • Мнения: 5 468
Аз до колкото разбрах, тази истерия я има само във Варна. В София не бил такъв редът  Thinking
При вас е направо не за вярване. Току-що прочетох цялата тема ooooh!. Ужас! И който увисне, какво?

# 23
  • Мнения: 55
Цялата информациа за 8 ОДЗ е изнесена  в административната сграда.Необходимите документи за подаване на молба са  заявление по образец,удостоверение за раждане и медицински документ за детето от семейния лекар.Лична карта не е необходима при кандидатстването.Такава се  изисква от охраната на ЕГИДА,тъй като детското заведение се охранява от тях.Аз получих тази информация през декември и тя е достоверна. Успех!!!!!!
В района има много детски заведения за деца от 1 година-93 ОДЗ,37 ОДЗ,80 ОДЗ.

# 24
  • Мнения: 9 990
АЗ, като участвала в темата за 8-мо, та да не остана по- назад Laughing
Да попитам, въпреки, че знам, ама все пак...
Та така-детето ми ходи в далечна градина, поради факта, че ми беше по-лесно така да я прибирам след работа.Сега се налага местене, защото сме в очакване на бебе, съответно аз ще спра работа и далечната градина, гледала детето ми 3 години, вече не ме устройва за съжаление...Та-сега аз ще подавам документи, но вече детето е за 2 група.При вече сформирани от миналата година групи се надявам на прием.Т.е.-някой трябва да се е отказал междувременно, я поради боледуване, я поради местене или други причини.Говорила съм с директорките-казват молба да си подадем по канален ред и да чакаме, за сега отказали се няма...Е , как да няма, питам аз, като половината от квартала, познати-децата им се все у дома а са в тези градини... Tired
Молба към тези, чиито деца са в градините в квартала-да сте чули за отказало се детет от ваша група? Thinking
На финала-мислех си да се местим във Варна, ама и там , казвате истерията е страшна, а?Така или иначе цяло лято съм там, ще взема да проуча... Thinking

# 25
  • Мнения: 5 622
Аз до колкото разбрах, тази истерия я има само във Варна. В София не бил такъв редът  Thinking
При вас е направо не за вярване. Току-що прочетох цялата тема ooooh!. Ужас! И който увисне, какво?

Нямам идея  Thinking Някои подават в няколко детски градини, но как се клонират, за да могат да са във вихъра на истерията пред всяка ДГ, не знам  Rolling Eyes

# 26
  • Мнения: 1 417
А след като детето ми е в яслена група, трябва ли да подавам молба за градината на същото заведение?
Аз мислех да подам молба и в една по-близка градина, ама вие ме убихте с това ставане в 2ч Shocked

# 27
  • Мнения: 9 990
Аз лично утре ще мина през две градини, а в третата ще ми подаде приятелка...Все ми е тая в коя ще я приемат, ако въобще я приемат, 8 одз е извън полезрението ми...Каква ми е другата алтернатива? Thinking
Ако детето е в ОДЗ-автоматично преминава в градината и не е нижно ново редене и молби, освен ако не сменя градината-както е вмоят случай.Просто в края на учебната година се съставиха списъци и с подпис родителите потвърдиха, че желаят детето им да премина в градината.Това е, нищо повече.Само срещу този подпис, моята си мина в градината без проблем,Съставиха се две градински групи-половината от децата бяха от яслата-допълваха до 33 с деца от вън/ не ходили на ясла/Отделно имаше една група-само за не ходили...
Но в 2 няма да се наредя-който номер-този,,,няма как с корема да застана в 2 да се редя, ако не я приемат-просто няма да ходи на градина , какво да направя...пък ние ще освободим място за някое такова чакащо някой да се откаже в далечната градина... Tired

# 28
  • Мнения: 7 723
Аз до колкото разбрах, тази истерия я има само във Варна. В София не бил такъв редът  Thinking

Няма такова нещо. Rolling Eyes
Утре застъпвам по тъмно в 92-ра, в Лозенец. Въпреки, че каката беше до скоро там и с директорката сме си близки, тя ме предупреди, че е твърде вероятно да артисаме, ако не отида рано- рано  Shocked
 

# 29
  • Мнения: 910
И аз ще чакам пред 8-мо ОДЗ и се чудя в колко часа да отида...
По повод подаването на молби по-рано, аз ходих миналата година още през април там и ми казаха, че не приемат молби за 2007-ма...

Ами аз миналата година отидох в 4 часа и бяхме 6-ти номер, първата се беше наредила в 2 часа. Направете си сами сметката...В 6 часа сутринта вече  в списъка бяха записани до към 70 -ти номер, списъка беше в мен от един момент нататък, а хората си мислеха, че са дошли рано. Иначе директорката е много готина там, прие Калоян от март още след изричната ми молба, но все пак бяхме сред първите записани...
Успех!!!

Lilly, мерси. Аз ги четох драмите от миналата година... И какво, от 4 до 7 часа стоиш и чакаш да отворят... Има ли нещо друго, което е хубаво да знам? Има ли хора с предимство, по някакви критерии?

Ние ще се редим за градина, сега ходим на ясла другаде... Образец от молбите на 8-мо да имаш под ръка да споделиш случайно? Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт