Пъпки с бяло връхче по бебето

  • 24 055
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 142
Благодаря на всички за отговорите. Вече си бях помислила че никога няма да се оттарва от тези папки.

# 16
  • Мнения: 439
Нашия педиатър ни прати при дерматолог и той ни изписа Tetracyclini 2.0 /едно жълто лекарство, което се прави/ да се маже вечер след баня с марля и след това една пастичка за мазане отгоре Elocom crem /една бяла пастичка/.Мазането става до пет дни.Минаха ни за два дни.

# 17
  • Мнения: 1 555
Не го мажете с въпросният лилав разтвор, защото гори кожата!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Може да са от стафилококова инфекция, а може и да не са. На колко е бебето? С какво се храни ?

# 18
  • Мнения: 6 164
Т. нар. "Хормонално чистене" при нас се прояви единствено по главата и шията: лице, уши, дори по темето - бяха пъпка до пъпка, ужас направо, усъмниха се за стафилококи, но се оказа чист. Нищо не съм мазала, сами си минаха. По тялото обаче нито една нямаше. Thinking

# 19
  • Мнения: 316
И моята хубавица имаше такива пъпчици (само по челото, главичката и няколко на вратлето) и се махнаха някъде към края на втори месец. При вашето положение е най-добре да заведеш бебче на лекар.

Мамчета, а дали пъпчиците на нейното бебче са като тези, които нашите деца са имали? Все пак не сме ги виждали и може да изглеждат различно.

# 20
  • софия
  • Мнения: 636
Имахме абсолютно същия проблем - нарича се атопичен дерматит. Лекарката даде бактробан - крем, който се нанася два пъти дневно 7 дни. После белия връх изчезна. Остана обаче появата на обриви - по всяка вероятност от праха за пране - Тео бебе от бебешката козметика. Така че мажи бебе със зехтин и ползвай медицинска бебешка козметика - Атодерм на Биодерма или серията на Мустела. Педиатърът ще ти препоръча към коя. Ние вече се оправихме напълно - ползване Атодерм и Линола фет за баня. Много са добри. Шампоан за баня не ползвай. Успех!

# 21
  • Мнения: 142
Благодаря

# 22
  • София
  • Мнения: 2 437
И ние имаме такива и се оказа, че е стафилококова инфекция, с която са ни заразили в Шейново. Мажех с Фуксин (лилавото), но той наистина гори кожичката и спрях. При нас обаче заради стафилокока образуваме и секретче в очето и сополки в нослето. Според мен искай от педито да вземат на бебчо посявка от нослето, за да се изключи вероятността от стафилокок, който е доста упорит. Ако не е това, а бебешко акне не се притеснявай въобще - ще изчезнат.
Пожелавам ти успех и пиши какво е и как се справяте!     bouquet

П.С. Ох сега видях, че е стафилокок. Вероятно в ІІІ-та градска са ви направили тази посявка и антибиограма. Така се определиил на ккакъв антибиотик се поддава. Нищо ли не вземате сега? Нашата антибиограма ще е готова вдругиден и се надявам след подходящо лечмение да се справим с тази инфекция. А междудругото къде си раждала, за да ви лепнат и на вас това?

# 23
  • София
  • Мнения: 245
99% съм сигурна, че е стафилококова инфекция. Дъщеря ми се роди точно с такива пъпчици и я мажех със същите неща. Маже се с мехлемчето точно , за да не изгори кожата на бебчето. Не се притеснявай - ще се оправи детенцето. Кофтито е, че стафилококите са много упорити и трудно се лекуват, междудругото аз не съм давала антибиотик на дъщеря ми, заради стафилококите - защо са ви го изписали?

# 24
  • Мнения: 101
Zdravei i ot men,nie imahme sashtia problem!
Kogato ni izpisaha ot bolnitsata moita lekarka doide do vkashti da ni vidi
i kaza 4e tova e infektsia ot bolnitsata.Izpisami da ia maja s krem4eto " Bactroban"
i papkite iz4eznaha.Nadiavam se i na vas da vi pomogne.

# 25
  • Мнения: 4 668
Имахме абсолютно същия проблем - нарича се атопичен дерматит.

Не , мила . В нейният случай не е атопичен дерматит  Naughty той не се проявява така ...
Иначе Мустела наистина е хубава козметика и моят син е с такава , защото е с много суха кожа ... но тук едва ли ще помогне , явно са стафилококи ...

Трябва да се направи консултация с друг лекар , ако трябва с още двама , трима ...

Моят син имаше две такива пъпчици скоро , на дупето , дадоха ни Хлоркиналдол , бързо му минаха ... но тук си е за лекар , не за форум ...



# 26
  • София
  • Мнения: 2 437
междудругото аз не съм давала антибиотик на дъщеря ми, заради стафилококите - защо са ви го изписали?

Не са ни изписали АБ, но си мисля, че целта ан антибиограмата е тази та затова реших, че ще се наложи да давам.

Иначе в очичките слагам капки"Гаразон", а "Бактробана" мажа в нослето, а не пъпките. Ох направо си измъчих детенце с тези неща. Толкова ми става жал като го гледам със сополки и залепнало оченце и ми иде да ходя и да взривя това прехвалено Шейново #2gunfire #2gunfire #2gunfire

Сладкишка, Аним   за колко време успяхте да се справите със стафилококите и имахте ли проблеми и сочетата и онслето?

# 27
  • Мнения: 142
В Тина Киркова съм раждала. И докторкото и на мен ми каза че може да е инфекция от болницата. Днес ходихме на консултация при педиатарката и и взе секрет от нослето и гърлото но от пъпките не взе и каза да продължавам с Фуксина и Бактробана. Бебчето ми е само на 1 месец и 5 дни а с какви ли не вече лекарства я натъпках. Дано вече мине всичко и да спра с тези химии.

# 28
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
И на моя син често излизат,педито каза ,че са от горещината,у нас даржим даста топло.

# 29
  • Мнения: 5 362
Тези пъпки са на  хормонална основа и е нормално да се появят, когато бебчето е на около месец. Не се мажат с нищо, само си изчезват.
Peace

Общи условия

Активация на акаунт