Гръмнал кактус

  • 2 231
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте,
Имам един кактус от ноември месец води се тригона и мамилария, беше много красив и необичаен кактус, със стъблото на тригона и от горе като корона на дърво мамилария с бели иглички. Тази сутрин обаче моята майка ме вика в стаята и ме уведомява, че е гръмнал.
Понеже той седи при нея се оказва, че го е поливала, а аз стриктно не го поливам през зимата повече от веднъж, два пъти, явно е изгнил от многото вода и е гръмнал. Въпроса ми е какво да правя със стублото за да не игние изцяло, и как мога да присъдя здравите части от короната така, че дс пуснат корен и да се запазят.
Добавям ви снимки на гледката от тази сутрин да си представите по-добре за какво става дума.
Благодаря за всяка помощ и всеки съвет предварително!





# 1
  • Мнения: 597
Може малките кактусчета да ги боцнете в почва и те ще пуснат корени

# 2
  • София
  • Мнения: 38 476
Изгнилите ги изхвърли. Също изрежи ако има изгнило по основата.
Но не знам дали могат пак да се съчетаят заедно.

# 3
  • Мнения: 1 574
Могат, присаждат/ашладисват се, изрязва се долния до здраво, долната част на една от топчиците също се изрязва където ще се срещнат и двете растения се пристягат едно към друго. Има клипове в тубата как става.
Иначе не е гръмнал, просто са загнили и паднал горния.

# 4
  • Мнения: 1 909
Преди години имах същия кактус . Тия бебета ги боцни в саксия с пръст и не ги поливай много на седмица - две веднъж е достатъчно . Ако има изгнило го изрежи с нож и боцни пак в почва .
Малките са добре като гледам , засей ги  .

Общи условия

Активация на акаунт