Суровачката - купена или измайсторена вкъ

  • 5 660
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 205
   Тази година моята майка направи една малка сурвачка на моят син. . . много е сладурска. . .с пуканки, червен конец, чушки и сушени плодове. . .никога не съм си  и помисляла да купувам от тези хартиени сурвачки. . .много са грозни. . .

# 16
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Сурвакничката я направихме сами - аз и Вики, комшията ни подари хубава дрянова пръчка. Украсихме я, омесих кравайчета от една форумска рецепта и се получи ето това:

по-голяма снимка:
http://viki2004.multiply.com/photos/hi-res/20/8?xurl=%2Fphotos%2Fphoto%2F20%2F8

# 17
  • Мнения: 1 114
Тази година нямаме сурвачка, защото сме болнии не сме излизали. Това ни е миналогодишната купена сурвачка. Много е красива.
Дали не можем да я използваме пак? Или "Нова година- нова сурвачка" ?

# 18
  • Мнения: 8 505
Правена,разбира се!Още не съм карала дъщеря си да сурвака,може би следващата година.Но едни от най-хубавите ми детски спомени са именно как от една най-обикновена дрянова пръчка става красива сурвачка.

# 19
  • Мнения: 2 784
Правим, но не много по традициите. Embarassed Украсяваме с тази намачканата хартия, дето увиват подаръци в нея, различни цветове и с пискюли и цветя пак от същата хартия. Никога не съм правила традиционна сурвачка- не знам как... Embarassed

# 20
  • Мнения: 8 505
Никога не съм правила традиционна сурвачка- не знам как... Embarassed

Пуканки,орехи,сушени плодове,вълнени конци-изобщо за каквото символи на плодородието се сетиш,можеш да ги слагаш.

# 21
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
СурОвачка въобще не ползвам.  Naughty
 Сурвачки - всякакви Wink

# 22
  • Мнения: 2 716
Правим си. Кичим я с фъстъци, сушени плодове, ябълки, вълна и памук, кравайчета (специално опечени за целта) и пуканки.

# 23
  • Мнения: 3 164
аз уважавам традицийте и ги спазвам , за това си правим-сина ми ходи на приложни и тази година я направи там, много съм горда Grinning

слага се клас пшеница
сребърна паричка
сушени сини сливи
пуканки
зрял боб
тиквени семки
червен вълнен конец
друг сушен плод
геврече

# 24
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Направихме си я сами,но то натуралната дрянова пръчка,както и да я украсиш-малко или по-богато  Hug все си е хубава!Уших  една торбичка от стара тъкана престилка на баба ми,преметната през врата на Павчо със дълга дръжка и със сурвачка в ръка  ги сурвакаше на ред

# 25
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Правени!
Собственоръчно съм избрала клонките, таткото ги отряза и оформи, аз ги навързах и украсих - сушени ябълки и сливи, пуканки, вълнен червен конец, червена панделка /нали са ми кокони Heart Eyes/. Е, доста пуканки дадоха фира в устичките на госпожиците, но това са рисковете на домашно приготвените сурвачки - всичко става за ядене  Joy

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Купена. На пазара имаше много красиви сурвачки.

# 27
  • Мнения: 3 740
Правена. Ама, да му се не види, много се ронят пуканките при сурвакането.

# 28
  • Мнения: 2 700
Всяка година си правим. И тази не беше изключение.

# 29
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Винаги съм имала желание да правя, и моя мъж винаги ми се подиграва като започна да нижа пуканки. Като бяхме малки ни купуваха от тези с лъскавите хартийки - то други и нямаше.

Ето я тазгодишната, и в друг вариант. Преди съм правила и по-хубави, нямах 2 деца, които все намират за какво да се сбият, даже нямах и едно - правех я за племеницата ми - тогава ставаше хубава. Сега бързам - точно като започна и - на този му са акало, на онзи му се пишкало, кой имал сополи, другия се ударил, или някой някой ударил - лудница.

Между другото големия никога не е искал да сурвака, каквото и да му предлагат. Малката само гледа батко си - той като каже"не" и тя "не". Но тази година се престраши - поне доближи дядо си със сурвакницата, а мама каза стихчето.
Та само правя, снимам и я изхвърляме, без да влезе в употреба.

А ето и на дечица от кръжок, предполагам в училищна възраст. И тук

Последна редакция: чт, 04 яну 2007, 14:11 от М_е_г_и

Общи условия

Активация на акаунт