Разтегната кожа след раждане

  • 846
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 722
Здравейте,преди 6 месеца родих бях качила 18кг,сега отново съм килограмите ,които бях ,но кожата на корема остана отпусната. Има ли някакъв начин да я стегна естествено като изключим операция,това изключително много ме поттиска ,на втория ден от раждането сложих колан за стягане на корема ,корема се прибра ,но остана кожата. Коремните преси не мисля,че ще помогнат,защото стягат корема не кожата ,но може и да бъркам, приемам всякакви съвети

Последна редакция: ср, 22 мар 2023, 12:09 от Radii99

# 1
  • Мнения: 4 565
Зависи колко отпусната. Ако кожата е здрава, тя се прибира постепенно и се стяга. Възможно е бързото стягане и свиване на корема да е предизвикало по-голямо отпускане - както след рязко отслабване.

Като бях в родилното една от акушерките ми препоръча да пия колаген за по-бързо зарастване след секцио, което помага и за кожата. Но не знам дали би имало ефект.

При мен остана леко коремче, което не мога да прибера, не съм и опитвала драстично, освен упражнения, но буквално година след раждането още се прибираше корема. Не можех да правя тогава упражнения и да се натоварвам заради операцията. Но кожата си остана стегната.

# 2
  • Мнения: 5 670
Чувала съм за масаж в тази област с цел събиране на кожата.

# 3
  • Мнения: 239
На мен много ми помогна дерморолера,направих доста процедури в къщи с интервал около седмица или 10 дни,използвах серуми за мезотерапия с него,има голям ефект

# 4
  • Мнения: 553
Аз също съм така след раждане, носех стягащо бельо 1 година, но ефект никакъв.
Забременях 37кг.
Станах 54кг.
Изписаха ме 45кг. от болницата.
След месец бях 38кг. отново
Сега съм 43кг., но кожата си остана. Смятам след втората бременност живот и здраве някой ден, да се обърна към др. Енчев, Хаха. 💁
П.с. Забравих да спомена , че съм 1,49см.
Elinna, какъв е този дерморолер, за пръв път чувам?

# 5
  • Мнения: 2 722
Аа ясно защо си била 37 кг. Изведнъж се стреснах 😁 ами аз бях 52 преди бременноста и станах 70 до 9 месец,сега съм 55-56 ,но както каза кожата си остана разтегната ,не много ,но все пак...
Аз също съм така след раждане, носех стягащо бельо 1 година, но ефект никакъв.
Забременях 37кг.
Станах 54кг.
Изписаха ме 45кг. от болницата.
След месец бях 38кг. отново
Сега съм 43кг., но кожата си остана. Смятам след втората бременност живот и здраве някой ден, да се обърна към др. Енчев, Хаха. 💁
П.с. Забравих да спомена , че съм 1,49см.
Elinna, какъв е този дерморолер, за пръв път чувам?

# 6
  • Мнения: 239
Аз също съм така след раждане, носех стягащо бельо 1 година, но ефект никакъв.
Забременях 37кг.
Станах 54кг.
Изписаха ме 45кг. от болницата.
След месец бях 38кг. отново
Сега съм 43кг., но кожата си остана. Смятам след втората бременност живот и здраве някой ден, да се обърна към др. Енчев, Хаха. 💁
П.с. Забравих да спомена , че съм 1,49см.
Elinna, какъв е този дерморолер, за пръв път чувам?
Най-просто казано е като валяк с игли с различна дължина според зоната ,на която се прилага.За корема ползвах 2.5мм.Потърси в нета има много клипчета как се използва,не е много приятно,но ефект има.

# 7
  • Мнения: 2 722
Този дерморолер ще помогне ли след като имам стрии по корема? Това ли е дерморолер, прикачвам снимка
На мен много ми помогна дерморолера,направих доста процедури в къщи с интервал около седмица или 10 дни,използвах серуми за мезотерапия с него,има голям ефект

# 8
  • Мнения: 3 597
Много ли са неприятни / болезнени процедурите ?

Общи условия

Активация на акаунт