Различно отношение към двете ми деца

  • 3 005
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 336
"колко се радваме, че подаръкът за голямото дете е пристигнал благополучно, и нямаме търпение да видим какъв ли е този толкова ценен подарък за бебето, който се е изръсил от шейната на Дядо Коледа. Не се съмняваме обаче, че джуджетата на Снежанка ще го намерят". 

Кефиш ме Peace Laughing Чудесен текст, аз бих се възползвала Mr. Green

И аз имам подобен проблем, имам близнаци, а сестра ми от щатите вечно изпраща повече подаръци за едното дете, отколкото за другото, всеки път за различно дете, но много се дразня. Например за едното купила страшни чорапки, а за другото не, за едното много красив космонавт, за другото бодита. Последния път направо й казах по-добре нищо да не ми праща или ако праща да е наясно, че имам 2 деца с еднакви нужди. Сърди се един месец, но сега пак всичко е точно. Подаръци за Коледа обаче нямааааа Laughing

Мравке, направо мен ме хвана яд на свекърва ти, представям си какво е да живееш с подобна простотия #2gunfire

Да споделя и още нещо- доста хора като видят децата ми казват - много са хубави, особено тя #2gunfire Това направо ме убива. А една позната, бивша"приятелка", направо като ги видя за сефте каза цитирам " дъщеря ти е много красива, съжалявам, но не мога да кажа същото за сина ти" #2gunfire После ми се обажда да ме пита дали не съм й се била сърдела за нещо и като й казах за какво започна да се оправдава, че със сигурност не била имала това предвид ooooh! Нямам думи за хорската простотия #Crazy

# 16
  • Мнения: 1 069
  За щастие не съм попадала в подобна ситуация, но като имам предвид темперамента си, предполагам, че ще изясня положението на този, който не е наясно много директно. Не бих приела подарък за едното си дете от някой, който не харесва другото.
  Не е чудно, че някой не харесва всички деца еднакво, но честно казано не мога да си представя как това може да се случи на една баба- да не харесва внучето си Shocked. И още повече, да е достатъчно нетактична да го изявява пред майката и самото дете Shocked Shocked Shocked
 Скъпа diva mravka, не знам как издържаш! Надявам се свекърва ти да осъзнае грешката си и да промени отношението си!

# 17
  • Мнения: 2 978
Ще ти кажа нещо...
За децата е по- важно, че мама и тати не ги делят на деца, бебета, голями, малки и т.н.

Знам, че не е приятно за теб и те разбирам напълно, защото моята баба така дели внуците си, както и собствените си деца...
Но по- лошото е, когато мама и тате правят такава разлика....

За това гледайте вие да не станете като другите, защото ако не съзнателно понякога тези неща стават просто без да искаш.

Пожелавам ти успех и се радвай на децата си  bouquet

# 18
  • Мнения: 3 861
Не бих си мълчала, в никакъв случай!!!

Аз не съм попадала в подобна ситуация, имам само едно дете, но на мен лично ми се случи нещо такова на сватбата ни!
Лелята на мъжа ми МУ поднесе индивидуален СВАТБЕН подарък адресиран с картичка само до него, персонално...Аз не разговарям с нея оттогава, мъжът ми също. За съжаление свекър ми и свекърва ми казаха "Е какво толкова..."
Много гадна ситуация.....не оставяй нещата така...

# 19
  • Мнения: 3 405
А даже и да го мисли, защо ти го казва? Иска да те засегне ли, какво - това не мога да си обясня newsm78
Аз бих върнала подаръка, или за двамата, или за нито един от тях Peace


# 20
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Доста неприятна ситуация, дано не попадна в такава. Но много ми хареса съвета на блажка

# 21
  • Варна
  • Мнения: 5 533
Въпреки, че никога не го пренебрегват откъм подаръци или поздравления моите роднини не се отнасят така мило и любвеобилно към сина, както към дъщерята. Аз си го обяснявам с това, че тя беше първото бебе от своето поколение в нашето семейство и като такава бързо стана всеобща любимка. Сега вече когато са 4-ма малки си мисля, че малко по-малко започват да се оправят нещата. И моят син и племенникът доскоро бяха бебета като твоето и не ставаха за комуникация и за игра, затова и близките ми не знаеха как да се отнасят към тях. Откакто проходиха и почнаха да играят с околните има малка промяна, която надявам се ще се увеличи когато и пороговорят.
Не мисля че имат нещо конкретно против малкото ти детенце. Просто са свикнали с големия и го чувстват по-близък. Надявам се че нещата ще се оправят. А за подаръка аз лично нищо не бих казала. Подаръка е израз на добра воля. Щом не са поискали да подарят на малкия, значи така са решили. Бих им написала нещо като поздравителна картичка, където ще пиша, че ги поздравяваме и четиримата и благодарим за подаръка на големия. Ако не се усетят просто няма да комуникирам с тях.

# 22
  • Мнения: 326
в никакъв случай няма да позволя подобно отношение, ще варна подаръка

# 23
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Е как може така? Разбира се, че няма да допускаш различно отношение към децата! Върни подаръка, така ще научиш близките си как трябва да се отнасят с децата, и с двете - или и за двете деца подаръци, или и за двете нищо!

# 24
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Напълно те разбирам как се чувстваш.Моята свекърва,ми гостува преди около месец.Донесе подарък само на синът ми а за Преславка няма.
На въпроса ми "защо"ми отговори,че Преславка била малка и не разбирала още.
взех подаръка от ръцете на Боби,който между другото не прояви интерес към него и и го върнах със думите,че аз имам две деца,и независимо кой на колко е години те са деца и не може за единият да има,защото бил голям а за другият да няма,защото не разбирал още.
При повторното подаване от страна на свекърва ми го взех и го хвърлих във кофата за боклук.
Мисля,че схвана за какво иде реч.

# 25
  • Мнения: 542
... и при нас различното отнишение е повече от роднините, отколкото от другите хора. Майка ми постоянно търси "лошите" черти на някой от другия род, когато детето не се държи добре, или пък - направо си казва, че са взели най-лошото от майка си и баща си. Децата ми са с много малка разлика и често у дома си е направо лудница, но това всъщност са поводите да се изкарват децата като... еди кой си. Confused
Свекърва ми е много толерантен човек и затова толкова ме боли - защото идва от страна на майка ми и го приемам много лично.
Какво да те посъветвам - отношението към децата ти, засега се регулира донякъде от теб и съпруга ти, затова на този етап - вие сте хората, които могат да поставят нещата по друг начин - дори и да сте остри на моменти - ако се познавате отдавна с "конфликтните" роднини и приятели, това няма да развали отношенията ви - напротив, би трябвало да ви разберат.

# 26
  • Мнения: 3 164
Здравейте,
Тъй като не можах да открия дали преди е дискутирана подобна тема и ако е се извинявам предварително, искам да ви попитам как реагирате в следните ситуации:
Имам двама сина -7г. и 9 месеца. Големият син е любвеобилен, чаровник и привлича хорското внимание, а малкият е просто бебе. Преди известно време една роднина ме обясни, колко много обичала големият ми син, но неможела да каже същото за малкия. Опитах се спокойно да й обясня, че малкия е само едно бебе-даже много усмихнато бебе и че най-вероятно той ще е като баткото. Тя настояваше в приказките си, аз се ядосах казах й,че говори глупости и й затворих телефона.
Вчера пък мъжа ми донесе от свекървата подарък, който го изпраща нейна роднина за Коледа и забележете подаръкът беше само за големия син. че аЧудя се как да реагирам, дали да върна подаръка и да обясня, че имам две деца и ко някой ще праща подарък да праща и на двамата, да си замълча и да чакам, че ще се усетят ли или не знам...
Моля, ако сте имали подобни ситуации споделете как реагирате!

 Peace преди време бях поставена в същата ситуация, но не ми трябваше да се чудя и мая Mr. Green вече тази "роднина" не съществува за моето семейство Simple Smile преустанових отношенията напълно Crossing Arms

# 27
  • Мнения: 15 619
На мен и сестра ми винаги ни даваха еднакви подаръци, та да не се сърдим, което никак не ми харесваше.
Имам един син засега и не съм попадала в такава ситуация.
Съгласна съм обаче, че и за двете деца трябва да има подарък, жест на внимание.

# 28
  • София
  • Мнения: 7 673
А как бихте коментирали следното:
Двете ми деца са от два брака.
Свеки № 1 /”бившата/ праща подарък за големия /нейния внук – 15,5 години/ + пакетче с играчка и лакомства за малкия /който НЕ Е неин внук/
Свеки № 2 /”настоящата”/ праща пакет с подаръци само за малкия /3 год.7 мес, неин внук/, за големия дори и шоколад няма.
Бихте ли реагирали по някакъв начин?

# 29
  • София
  • Мнения: 7 673
....но само като си спомня за разплаканото лице на детето ми и как отива на 4 крака към баба си (имитира брат си, за да й привлече вниманието), топка ми засяга в гърлото. .....
Гадно, много гадно.  Twisted Evil
Доплака ми се, като си го представих детенцето в такава ситуация Cry

Общи условия

Активация на акаунт