ПЪРВА седми4на тема за 2007 - новата, по-добра година!!! 1-7.01.07

  • 6 410
  • 216
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 2 907
Въпреки всичко, е глупаво да стане сега психоза! По тази логика трябва да изтрием всички снимки тук, имената си, личните ни страници в webshots, multiply етц, да си заключим вратите с няколко катинара и като излезем на разходка навън да бием всеки, който ни снима с нормален, дигитален или извънземен фотоапарат. Да не говорим за тези, дето снимат с камера, тях направо на бесилото!

ужасно НАГЛО е това, да ОТКРАДНЕШ чужда снимка и да я ползваш с мръсни или немръсни цели! Не го отричам и ако авторът на този сайт ми дойде насреща, може би бих го хванала БУКВАЛНО за гърлото. Много сужалявам за Майка и се слагам на нейно място.

Но моля да не обобщаваме сега и да не правим от поредната злоупотреба нещо универсално.

Поне така мисля.

Майка, ти свърза ли се с авторите на сайта? А пробва ли да подадеш съдебно оплакване? Пфуи, каква гадна история!

# 196
  • Германия
  • Мнения: 8 104
mystic тя им е писала, явно е подействало, щом е махната снимката.  Whistling

# 197
  • Мнения: 2 907
Ми ето пак отворих сайта, снимката е още там.... #2gunfire

# 198
  • Мнения: 6 167
ne e tam, Просто браузера ти е запомнил това, което преди си отворила
дай релоут/рифреш и ще видиш - махната е, на нейно място има рисунка Peace
аз също мисля, че не бива сега да психясвате.
това е факт. снимката  е стояла там поне от октомври.
авторът не е искал снимка на Томи, искал е снимка на дете, говорещо по телефон.

# 199
  • Мнения: 11 329
ne e tam, Просто браузера ти е запомнил това, което преди си отворила
дай релоут/рифреш и ще видиш - махната е, на нейно място има рисунка Peace
аз също мисля, че не бива сега да психясвате.
това е факт. снимката  е стояла там поне от октомври.
авторът не е искал снимка на Томи, искал е снимка на дете, говорещо по телефон.

Да, ама не!
Там си е още.
Не е въпроса за психясване, а за ползването на невинна снимка, нямаща нищо общо с историята, за неприятни цели. Ето това мен ме тормози. Като е искал снимка на дете - има сигурно няколко около него, ми да им направи, да попита родителите им дали са съгласни за публикуването в еди-каква си история и да видим какъв ще е отговора.
Съгласна ли си, че и така става?
Много е лесно обаче да посегнеш към чуждия материал, за който дори се надяваш, че няма да те намерят

# 200
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
и при мен се отварая снимката след рефреш Rolling Eyes...
доколкото ра3брах написаното е дело на някакво момче.....написаха се много крайни и3ка3вания по темата....но ако снимката на моето дете беше до думите " и прободе с нож сьрцето си" или нещо пüодобно беше написано щеше да ми и3тине сьрцето на момента Confused....Майка 3а мен е абсолютно права...дано да не се случва на никого да види подобно нещо Peace

# 201
  • Мнения: 2 907
Абе амейски, разбира се, че е не само посегателство в личния ти живот, ами и злоупотреба в някакъв сектантски разказ, аз като атеист нищо не разбрах, даже изпитах страх от тези "Бог това", "Бог казал онова"... ужас! Снимката е още тук, дори и след рефреш.
Аз бих преследвала създателите на този сайт, бих ги завела пред съд! Но знам, че това би било много трудно. Майка ще пише като влезе дали поне са и се извинили.

# 202
  • Мнения: 7 914
На мен не ми излиза Томи.... Rolling Eyes

# 203
  • Мнения: 2 907
И няма да напиша следното в темата на Майка, защото разбирам гнева и, обаче тук ще ви кажа много високо колко смешно намирам как повечето от вас си махнаха аватарите. Точно като стадо овце! Иначе те снимките са вече запечатани, ама овцата без да мисли действа. уау. Или това е може би някакво генетично наследство на българския народ, кой знае. Ако за вас това е решение - да си махнете аватара и да се възмущавате, ок. Обаче никоя от вас не каза, че случилото се е нещо абсолютно нормално, тъй като интернет е достъпен за абсолютно всеки! Те хората ти крадат пари от кредитната карта, какво остава за снимка, която е свободно качена в нета.

# 204
  • Мнения: 7 914
mystic
възмущението е породено от факта, че като си пуснеш снимката във форума не очакваш да я намериш вмъкната в  някоя лична страница...не става въпрос тук за цветя, арт и тн
Аз си мисля , че аватарите със снимки на деца са сложени не за да се save as или използват за лична употреба, а за да се покажат на  някои от тук присъстващите съфорумки... Peace

И просто случилото с Майка ни поотвори очите... и първата реакция е нормално да е  самозащитна ( доколкото можеш )  Peace

# 205
  • Мнения: 2 907
Звезде, на мой много близък приятел му изпразниха кредитната карта, като е давал номера само в ибей! Само че хакерът ти гепи номера и моят приятел се намери с - 2000 евро! Ибей казва " ние не сме проблемът". Ми ок, на ибей не им пука, на никой не му пука, на банката също не и пука. Ей това е животът. А като качваш снимка в интернет и после я пастваш, ми тя е буквално свободна за абсолютно всеки! Всеки може да я вземе и да я ползва. Което не е морално, но дефакто възможно. Защото тази снимка си стои сама и незащитена в интернет и в момента, в който я постваме трябва да ни е ясно, че може да попадне в нечии лоши ръце. Ако това не сте го знаели, добър ден!

Моят мъж винаги ми повтаря: " не искам да знам, че има наши снимки някъде в интернет"

# 206
  • Германия
  • Мнения: 8 104
 newsm23 преди време точно снимка, пускана в този форум бяха намерени деца, които всъщност бяха обявени за издирване чрез Интерпол. Бащата ги извел от страната, без съгласието на родната майка, втората му жена има неблагоразумието да разкаже за семейството си там някъде на далечен остров, да покаже снимки и....оттам нататък се разплита цялата история с децата. Ветеранките в този форум със сигурност ще се сетят за случая Rolling Eyes

# 207
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
да, да, помня!
какво ли стана със случая?

# 208
  • Германия
  • Мнения: 8 104
Последно темата беше заключена и повече не се спомена какво е станало с децата Thinking

# 209
  • Мнения: 2 195
Мда...Аз я следих тази тема , докато не се превърна в бойно поле накрая ... То не бяха адвокати , прокурори , съдии ... в крайна сметка так й не се разбра кой прав , кой  - крив и най - вече какво стана с децата .Дали са добре от цялата история  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт