Месно пюре?

  • 1 173
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 897
След 6-тия месец започнах да давам,но при други обстоятелства бих изчакала още-не е фатално Simple Smile

# 16
На въпроса ти за меню с каша:
6.00-АМ
9.30-АМ+плодово
13.00-зелен4уково,редува се с месно през ден
16.30-каша+плодово
20.00-АМ
Това за тази възраст!
ПС. плодовото се дава за десерт а не е междинно ядене!
зелен4ука се запо4ва от 6 мес.-заради желязото.мляко и мле4ни продукти-най бедни на желязо.
желязодефицитната анемия е най-4есто срещаното заболяване от 6 до 12 мес.,още пове4е 4е ти си на адапте

# 17
  • Мнения: 1 701
На въпроса ти за меню с каша:
6.00-АМ
9.30-АМ+плодово
13.00-зелен4уково,редува се с месно през ден
16.30-каша+плодово
20.00-АМ
Това за тази възраст!
ПС. плодовото се дава за десерт а не е междинно ядене!
зелен4ука се запо4ва от 6 мес.-заради желязото.мляко и мле4ни продукти-най бедни на желязо.
желязодефицитната анемия е най-4есто срещаното заболяване от 6 до 12 мес.,още пове4е 4е ти си на адапте
Благодаря ти за менюто, но навсякъде съм чела, че плодово пюре се дава м/у храненията, за пръв път чувам, че е десерт /специално за бебе на тази възраст... /  newsm78
За зеленчука и желязодефицитната анемия - не мисля, че е толкова страшно, пюретата са направени за бебета все пак... И ако има някакво значение - кърмих до преди 2-3 седмици... вярно, с дохранване с АМ от втория мес., но кърмата си е кърма...
И да използвам темата - по препоръка на педиатърката трябвало да започна да давам жълтък... ама аз още се ослушвам и ми се струва, че е рано...  Thinking

# 18
  • Мнения: 1 013
Моито бебче е на почти 7 м. и от няколко дни пробва месни пюрета, но каша съм дала отдавна. Жълтък не съм давала. По принцип тук ще срещнеш доста различни мнения за захранването, които понякога повече объркват, отколкото да те насочат. Така че предполагам имаш някакви собствени виждания. На първо четене ми се стори, че доста пъти хапвате мляко обаче?! ( При нас млякото е три пъти на ден.)

# 19
  • Мнения: 1 701
Моито бебче е на почти 7 м. и от няколко дни пробва месни пюрета, но каша съм дала отдавна. Жълтък не съм давала. По принцип тук ще срещнеш доста различни мнения за захранването, които понякога повече объркват, отколкото да те насочат. Така че предполагам имаш някакви собствени виждания. На първо четене ми се стори, че доста пъти хапвате мляко обаче?! ( При нас млякото е три пъти на ден.)

Ами да... нали до 6 мес. млякото е основна храна... а освен това повече от 2/3 пюре /което е около 80 гр./ не ще да яде диването...

# 20
Мой незаменим наръ4ник за захранването е книгата на проф.д-р Лиляна Трифонова-,,Хранене на бебето,,идеята,която ти дадох е от там,това е и режима на детето ми,което е на 5мес.и половина.

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 3 077
аз лично един месец след като захраних със зеленчуково пюре въведох и месните. Мисля, че вече можеш да даваш пилешко и пуешко. Ето и един полезен (поне за мен) линк: http://www.bg-mamma.com/site/content/view/1043/

# 22
  • София
  • Мнения: 6 363
както си дала вашата схема, според мен вкарай сега оризовата каша за следобедно хранене. това ще отнеме още 2 седмици, докато заместиш следобедното АМ с оризова каша (може да се приготви с вода или с АМ).

# 23
  • Мнения: 3 500
Педито ми каза да почна месните на 5 м., но аз не я послушах /както винаги/ и ги започнах на 6,5 м.

# 24
  • Мнения: 2 022
на 6,5 м.

Общи условия

Активация на акаунт