моля за съвет относно захранването

  • 1 096
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 043
Аз започнах от 4 месец със морков на Хип и сега от петия мсля да включа и каша,но видях че на Хип са или с глутен или са за след 6-8 месец.Каква марка каша да взема,без тези на Ганчев.Кашата се дава следобед нали  и по колко грама да давам ?
Кашите на Милупа са много добри,препоръчвам ти от тях да вземеш,щом си решила да даваш каша.Аз лично давам следобед каша като я редувам с кисел.В началото давай по малко докато детето свикне и заместиш 1 хранене Peace
Цитат
И зеленчуковите пюрета ли трябва да са колкото храненето с мляко или 120-130 грама колкото е бурканчето на Хип?
Толкова,колкото му стига,за да се нахрани.Аз в началото давах половината и дохранвах с мляко.Сега вече давам само зеленчуково за обяд без млякото.Когато заместиш 1 хранене АМ с нещо друго,количеството трябва да е долу-горе същото.А то детето само ще ти покаже Peace

# 16
  • Мнения: 5 362
Според мен добре си се ориентирала относно захранването.Става и с домашно пюренце обаче.Първо картоф,после добавяш и морков,по-нататък и трети зеленчук.Аз заложих на това и не сбърках.Готови пюрета проядохме доста по-късно.

# 17
  • Мнения: 2 897
Аз захраних с ранни моркови и картофи на Хип-не е имал проблеми.
После-тиква с картофи.
А от кашите не се пълнее Naughty

# 18
  • Мнения: 1 555
Аз започнах с картоф - варен и пасиран, после картоф и морков, тиква и т.н. И аз започнах да захранвам с Хип, но правех и домашни п/рета най-вече защото определено стават по-вкусни !!!

# 19
  • Мнения: 209
Ние много се запичаме от морковите. От зеленчуковите пюрета започнахме с картофи( пасирах ги с АМ). После продължих с пюретата на Хип. Давам и и от тези с моркови, но не прекалявам с тях, защото наистина ни действат запичащо.

# 20
  • Мнения: 547
Готово пюре само от картофи няма да намериш, но пък много лесно можеш да си го приготвиш. Вариш картоф, най-добре на пара, и пасираш с малко вода, кърма или АМ. По същия начин става и с другите зеленчуци.
Иначе мисля, че на Хип пюретата са най-добри.

Общи условия

Активация на акаунт