Смена на име

  • 2 034
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • някъде
  • Мнения: 4 955
абе хора не мислите ли първо? #Crazy
Peace
А утре ако ти хареса друго име повече....,а в други ден пак... newsm78?!?
И аз това си помислих Rolling Eyes

# 16
# 17
  • Мнения: 2 821
простете ако ви се стори грубо, но какво значи "пусни анкета да решим ние как да кръстиш детето си". Кои сме ние да решим как да се казва детето. Ами тя жената си е решила Просто пита за мнение дали да смени името. Според мен не е нормално хора които дори не познаваш да решават как да се казва детето ти.

Ами именно....не си схванала намека ми...
Нима не виждаш колко такива теми има из форума?...
А ти по темата какво ще кажеш?

# 18
  • Мнения: 6 164
Дали да го променя и дали може или не е хубаво..кой как мисли

Че не знаеш какво искаш и прекаляваш с капризите. Имала си 9 месеца да решиш и сега пак не знаеш какво искаш.

# 19
  • Мнения: 2 126
абе хора не мислите ли първо? #Crazy
Peace
А утре ако ти хареса друго име повече....,а в други ден пак... newsm78?!?
И аз това си помислих Rolling Eyes
И аз Rolling Eyes

# 20
абе хора не мислите ли първо? #Crazy
Peace
А утре ако ти хареса друго име повече....,а в други ден пак... newsm78?!?

# 21
  • Мнения: 4 621
Доколкото знам е възможно, но процедурата е доста сложна и отнема време. Става чрез завеждане на дело в съда с причини, основания и т. н.  Обмисли добре дали това е най-доброто за вас и детето.

# 22
  • Мнения: 4 451
Струва ми се, че доводите ти да смениш името са несериозни. И наистина процедурата не е никак проста.

# 23
  • Мнения: 350
Здравей, премисли добре преди да го направиш. Помисли си пра защо го правиш. Вече сте дали едно име на детето?!? Сменяха името на брат ми преди 20 год. когато се роди и беше пак заради дядо, който се разсърди после нашите заради едно име едва до развод не стигнаха, живях при другата си баба и дядо известно време заради това име. Помисли пак.

# 24
  • Мнения: 3 360
По- добре остави така нещата

# 25
  • Мнения: 3 695
Моето мнение е да гледате да е живо и здраво детенце, името не е толкова важно. Таткото какво мисли?

# 26
  • Мнения: X
Моя син се казва Иван, а исках да е Йоан . Реших да го кръстя на свекър ми, защото ги познавам и ще си имам големи проблеми с тях ако се почувстват засегнати. На свекърва ми брат и , изгони сина си от вкъщи заради името на внучето си. Та понеже и традицията е такава, викам айде цигански неща няма да правим ще го кръстя Иван. Но баща ми е Йордан и аз намекнах че съм Избрала името Йоан, не заради "Йо" - то на баща ми а защото просто е ПО-ХУБАВО от Иван, и че св. Йоан кръсител празнува на Ивановден и т.н. Но СВЕКЪРВИЩЕТО каза :" Ти ако искаш детода е кръстено на дядо му, няма да извърташ имената а ще го кръстиш както си е" МАМКА И ГНУСНА ДОЛНА!!!Мъжа ми също неискаше да е Иван, но видяхме че се задава проблем и решихме, където Йоан, там и Иван, жив и здрав да ни е! А и живеем със свекърите......... Аз ще съжалявам винаги за това име ! Ама винаги! Дори не познавам хубави хора с името Иван:( Не ми носи нищо положително като Име,познавам отвратителни и пропаднали хора с него:(
 СМЕНИ ИМЕТО НА ДЕТЕТО СИ! ЩЕ СЪЖАЛЯВАШ ПОВЯРВАЙ МИ !  Ако сърцето ти го подсказва - смени го !

# 27
  • Мнения: 1 531
според мен пък си се психирала, успокой се, примири се и си живей в хармония, не се дразни за такива неща  Peace 
пък и наистина можеш галено да го наричаш по друг начин, или ако просто суепр те кефи другото име наистина да кръстиш следващото си детенце така... абе хич няма голямо значение името и не се измъчвай вече  Peace

# 28
Това дали са несериозни доводите е лична преценка.
Чудех се дали някой го е правил

# 29
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Това дали са несериозни доводите е лична преценка.
Съгласна съм с теб. А и нали за това сме хора, грешките идват по-всяко време и някак не върви да се правим на съдници.
Та, моята сестра, също кръсти сина си не както сърце й иска. Не сме говорили по въпроса, но предполагам, че процедурата не е лека и бърза щом не се е захванала. Сигурна съм, че е проучила въпроса, защ. така или иначе инаше вземане-даване с дела, свързани с детето.
Сещам се, че преди няколко години една съседка си смени името. Но може би при пълнолетните нещата стават по-бързо.
Ти, ако твърдо си решила, че това не е името - дейставай!! Целта оправдава средствата.

Общи условия

Активация на акаунт