За неплатените здравни осигуровки в България

  • 19 167
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Ами мисля, че "Лицето е с непрекъснати здравно-осигурителни права" значи, че се водиш в списъка на избралите личен лекар. "Месеци с без здравно осигуряване" се разбира буквално - избрал си личен лекар, но не си си платил осигуровките за съответните месеци. "Лицето не фигурира в пациентската листа" би трябвало да е, че въобще не е избиран личен лекар.

ANAID, странно е, защо при теб хем показва, че не си записана, хем ти търси осигуровки от 2002 до сега???  newsm78

Иначе съм се опитвала да видя дължимите суми, но не би  Naughty. За да влезеш през интернет в сайта на НОИ (мисля, че там можеха да се видят), трябва освен ЕГН, да се въведе и някакъв номер, който ти дават ако подадеш молба за него не-знам-си-къде (не помня Laughing).

Радвам се, че петицията е внесена най-накрая. Мерси за линка, maira!

Мисля също, че би трябвало да се направи същото и за българите, които не живеят в страни от ЕС, защото си е чиста дискриминация на едните да се опростят, а на другите задълженията да останат!  Crossing Arms

# 16
  • далечно
  • Мнения: 1 029
Здравейте,

и аз съм в кюпа, въпреки че съм била студентка и имам осигуровка (първо като студентка, после по трудовия ми договор) ми търсят ми осигуровки за студентския ми период след навър6ване на 26 г - в БГ след 26 си твърде престарял за наука, не знам как е с PhD-то...

За то4но развитие на не6тата движени от БГ във Франция вижте

http://www.podpiski.org/?petitions:zzoabroad:sign

# 17
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Loreley, ще ти "открадна" линка  hahaha и ще го увелича малко, за да се вижда, и всеки, който желае, да може да го подпише  Peace



# 18
моля разшифровайте и моите данни Laughing.
миналuя януари се върнах в бг,ходих до полицията,от там взех една хартия с данните кога съм влязла-излязла от страната,(излязох септември 2001,точно кат завърших студентското си обучение)после тая хартия от полициата я занесох в нои,но голямо обикаляне беше докато разбера къде точно да я занеса (от едната сграда до другата,че в трета)и попълних др формуляри-май беше че напускам страната и няма да съм в бг за дълго време.там професионалиските-работнички ми казаха че и те не знаят какво тoчно се прави по нататък и че ще ми изпратят писмо на АДРЕСА В БГ В КОЙТО АЗ НЕ ЖИВЕЯ И НИКОИ НЕ ЖИВЕЕ,А С Е-МEИЛИ НЕ БОРАВЕЛИ,дадох адреса на роднини но и те нищо не са получили.НО
като направя справка пише че съм изключена от здравно осигуряване от февруари 2006,и пише БЕЗ ДАННИ ЗА ЗДРАВНО ОСИГУРЯВАНЕ ОТ СЕПТЕМВРИ 2001 ДО ТОЗ ФЕВРУАРИ 2006.
значи след ходенето до нои са ме вкралали в pc-то и са ме изключили,но какво значи без данни за здр осигуряване?след като представих хартията 4е не съм била в страната това време не би трябвало да ме карат да плащам си мисля?как така без данни след като им представих данни и формулярчета,не би ли трябвало да пише ОСВОБОЖДАВА СЕ ОТ ПЛАЩАНЕ ЗА ТИЯ ГОДИНИ,или пък ако не се освобождавам да пише ДЪЛЖИ СУМИ ЗА ТИЯ МЕСЕЦИ ????
хващта ме нервата да се занимавам с увъртяни неща,които и самите хора дет това им е работата не разбират (така и ми казаха) Rolling Eyes
sorry за правоп грешки,свикнала съм някои букви на латиница да ги пиша по др начин и ме мързи все да поправям

# 19
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
.....и пише БЕЗ ДАННИ ЗА ЗДРАВНО ОСИГУРЯВАНЕ ОТ СЕПТЕМВРИ 2001 ДО ТОЗ ФЕВРУАРИ 2006.


Аз лично го разбирам така - че няма данни да си била в системата за здравно осигуряване (не си била регистрирана) newsm78
Но на този въпрос мисля, че по-добре биха отговорили в здравния форум Peace

# 20
  • Мнения: 2 761
Какви са тези глупости със служебно назна4ени ли4ни лекари????!!!
Лекаря не те е виждал,нито ти него,не ти е правил задължителен профилакти4ен преглед(веднъж годи6но кръвно и урина) и изведнъж ХОП дължи6 пари!Ами този лекар не дължи ли глоба в такав слу4ай,4е не ти е провел профилакти4ния преглед или ти е пуснал изследвания проформа и вместо да си плати глобата за пропуска е прибрал парите от здравната каса?
А,ни6о няма да им пла6там,да си оправят законите.

# 21
  • Мнения: 1 436
.....и пише БЕЗ ДАННИ ЗА ЗДРАВНО ОСИГУРЯВАНЕ ОТ СЕПТЕМВРИ 2001 ДО ТОЗ ФЕВРУАРИ 2006.

*Мисля*, че те нямат данни да си ги плащала, демек - дължиш ги. Това с НОИ-то все едно аз съм го писала. Най-любимият ми момент беше като трябваше да се подаде молба за да се вземе номерче, за да може с това номерче да подадеш молба да ти махнат дължимите осигуровки  Tired

# 22
Поздрави на всички с Новата Година и еврочленството.
Ето тук се обсъжда протеста в Брюксел в края на януари:

http://ide.li/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=5345

Текстът внесен в Европарламента с копие до ЕК и европейския омбудсман. Още можете да го подпишете.

http://www.podpiski.org/?u_s=0&u_a=176

Поздрави

# 23
  • Мнения: 106
Начислените вземания няма да отпаднат след 5 години както се писа по-горе,защото е бил приет закон ,с който като се оповестяват всяка година започва наново да течат тези 5 години, т.е. нямат шанс да изтекче срока за давност.Единствената възможност е да се обяви този закон за противоконституционен ,след като се начисляват вземания на хора с нулеви доходи в бг.

# 24
  • далечно
  • Мнения: 1 029
elfka, дължиш им измислените осигуровки. Можеш да се "освободиш" от стари задължения само ако си нямал личен лекар ИЛИ ако си бил студент (вкл. и в чужбина) НО САМО до навършване на 26 години. Сори за лошите новини, ама т'ва е положението и аз вече втора година беснея - засега не смятам да им плащам, ама ми е ясно че държавата ако реши да си прибере тези пари има начини, за жалост, колкото и нечестно да е. 

# 25
  • Мнения: 24
Да се включа и аэ, майка съм на дъщеря ,която от2001 е в чужбина,идва си по 1 месец в годината няма личен лекар,и излиза че за 4 месеца2001 е осигурявана,незнайно кой и незнайно каде са отишли парите.Как може да се плаща за нещо което невиждаш,това не е ли смешно
дори просташко,АЗ СЪМ ДА СЕ   ОБЕДИНИМ И НИКОЙ ДА НЕ ПЛАЩА ЗА ТОВА, КОЕТО НЕ ПОЛЗВА.ЗАЩОТО ДЕЦАТА НИ НИ ПрАЩАТ ПАрИ ЗА ДА мОЖЕм ДА ИМ ГЛЕДАМЕ ТЕХНИТЕ ДЕЧИЦА,ДА СА ЖИВИ И ЗДрАВИ,А НЕ ДА ТАрАНТУТИМЕ ТЕЗИ ПРОДАЖНИЦИ НА ЧЕСТ И МОРАЛ!!

# 26
  • далечно
  • Мнения: 1 029
kona39, радвам се за дъщеря ти - вашият случай показва още веднъж колко е "надеждна" БГ системата. Късмет е че някой лекар не я е записал "ей така" - познавам хора, които са били записани ОТ ЛЕКАРИ (не от добронамерени родители) без тяхното знание, когато се водеше кампанията за личен лекар

# 27
  • Мнения: 357
Eто го и моят случай, ако можете помогнете със съвет:

-избрах си сама личен лекар, когато му беше времето
-2003 преди да напусна страната отидох до здравната каса и подадох молба да ме отпишат от него, оттогава се водя без личен лекар "отписана"
-април 2006 подадох прословутата  молба, оттогава съм с прекъснати здравни права
-"дължа" суми за периода 2005-апр.2006, 2004 съм била малолетна (под 26г.) студентка

Кажете ми докога съвестните граждани ще бъдат наказвани, за какво точно дължа тези суми? Към кого мога да отправя своето оплакване?

# 28
  • Мнения: 3 154
Първо се извинявам, че се намесвам в темата ви. Живея в Бг...

Марлийс, ако правилно съм разбрала те няма в България от 2003. Когато си подала тази молба би трябвало не само да ти спрат начисляването на задълженията, ами и да премахнат старите. Моето свеки като подава такава молба й "опростиха" Laughing старите задължения.

Някой беше питал  къде да види каква сума дължи. Ей от тук тегли един файл и гледа месец по месец вноската и лихвата.

# 29
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Някой беше питал  къде да види каква сума дължи. Ей от тук тегли един файл и гледа месец по месец вноската и лихвата.


Toва е адски полезна таблица, мерси   bouquet
Оказва се, че дължа смешната сума от около 130 лв  Shocked Rolling Eyes, а аз вече смятях хилядарката поне Joy

Общи условия

Активация на акаунт