Ох, и аз за тез ДГ да питам ...

  • 1 977
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414
Ох, ще ме побъркате!!!! Какво означава "яслата към градината" newsm78 ОДЗ ли е това? Аз доколкото разбрах, ако детето ми посещава яслата към ОДЗ, автоматично като му дойде времето го прехвърлят в градината! Кажете сега, че съм разбрала криво и да ходя да си припадам Shocked. Поне като подавах молба за яслата, питах директорката като наближи време за градина пак ли молба, тя ми каза не, щом веднъж  прието в ОДЗ-о там си е...

# 16
  • Мнения: 984
Ох, ще ме побъркате!!!! Какво означава "яслата към градината" newsm78 ОДЗ ли е това? Аз доколкото разбрах, ако детето ми посещава яслата към ОДЗ, автоматично като му дойде времето го прехвърлят в градината! Кажете сега, че съм разбрала криво и да ходя да си припадам Shocked. Поне като подавах молба за яслата, питах директорката като наближи време за градина пак ли молба, тя ми каза не, щом веднъж  прието в ОДЗ-о там си е...
така беше при нас, автоматично минаваш в градината

# 17
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
В нашето ОДЗ директорката ми каза,че децата от яслата автоматично се прехвърлят в градината,останалите места са за външни деца.Так би трябвало да е навсякъде  Peace

# 18
  • Мнения: 588
Баси вие ме фърлихте в оркестъра
 Shocked

# 19
  • Варна
  • Мнения: 5 530
Ох, ще ме побъркате!!!! Какво означава "яслата към градината" newsm78 ОДЗ ли е това? Аз доколкото разбрах, ако детето ми посещава яслата към ОДЗ, автоматично като му дойде времето го прехвърлят в градината! Кажете сега, че съм разбрала криво и да ходя да си припадам Shocked. Поне като подавах молба за яслата, питах директорката като наближи време за градина пак ли молба, тя ми каза не, щом веднъж  прието в ОДЗ-о там си е...
така беше при нас, автоматично минаваш в градината
Днес тук при нас във Варна са казали на мъжа ми, че това вече не важи и че завършилите яслата на ОДЗ-то подават молба на общо основание и може и да не ги приемат. Миналата година директорката каза, че изписва от яслата 50 деца, а ще приеме само една градинска група, т.е. не повече от 35 деца.

# 20
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Уф,вие там сте друга държава май,имате си свои закони.

# 21
  • Мнения: 3 164
 ooooh!каква е тази истерия която ви е прихванала с тези ДГ, не разбирам  33uu
започвам да си мисля, че за голям % от  майките в България е 100х по-важно да си живеят живота, за сметка на детето Shocked с хиляди усилия си набутвате децата по детските градини,а после се чудите защо какво става с детската агресия-убийства, кражби и т.н престъпления от малолетни Stop
Незнам толкова ли зле ще се отрази на семейния ви бюджет-все пак повечето от писалите по тези теми, са все с възможности Thinking нима детето ви струва един доход Thinking

# 22
  • Мнения: 1 645

Молби, които са подадени от миналата година и са останали в заварено положение, ще се уважават (тъй като по телефона една директорка ми каза, че анулирали такива молби и ми изкара акъла)... както и че директорите щели да изкарат списъци на децата записани в градината си на сайт.


Ню,много ми успокои с това изречение.
Вече бях изпаднала в паника,че съм изпуснала срока,тоест 3 януари.
Но, аз съм подала молба още през септември месец миналата година.
Снощи се качих при съседката,която е директорка на ДГ, но за мой лош късмет я нямаше,на банкет била.
Днеска непременно ще я питам, как стоят нещата.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 5 530
Ами по принцип молбите би трябвало да се подават до 24 май или средата на май не съм сигурна точно. Затова и резултатите излизат в края на май.
Тая истерия с първия работен ден си я създаваме ние с помощта на директорките на градините, които ако отидеш да питаш ти казват, че трябва да си там сутринта на първия работен ден от новата година, за да си от първите, а после не се съобразяват въобще с това коя по ред ти е молбата.

# 24
  • Мнения: 2 556
Вергилия, твоите теми винаги ми пълнят душата  Simple Smile Просто както се казва "да ти имам проблема"  Mr. Green

# 25
  • Мнения: 5 468
Днеска непременно ще я питам, как стоят нещата.

Ако още не си я открила тази директорка, аз звънях днес в нашата детска градина и говорих с директорката. Каза, че молбата си ми стои и няма нужда даже да ходя до там да давам някакви документи, защото всичко имало.
Мъжът ми бях пратила миналата година, а той келеша, не може да се сети, дали е давал някакви документи или само са му дали номерче и си е тръгнал Twisted Evil. За това питах, дали трябва нещо да нося, а тя каза, че има всичко..., което значи че мъжа ми е дал копие от акт за раждане и е попълнил молбата-декларация.
Изобщо - няма проблеми за нас Peace.
Дай да ходим да ги запишем и на училище сега, да не се редим после по опашки и готово - изпълнихме гражданския си дълг Laughing.

# 26
  • Мнения: 1 704
Ню, това за коя ДГ става въпрос? Аз съм подала молба м.май миналата година в една люлинска, сега обаче директорката е в отпуск, а останалите `не давали информация`(но пък и никой не каза ела подавай пак молба  Thinking) ... аз също останах с впечатление, че старите молби си важат и не трябва пак да се подават нова през януари ooooh!

# 27
  • Мнения: 1 645
Ами по принцип молбите би трябвало да се подават до 24 май или средата на май не съм сигурна точно.

Добре де,аз като съм подала молбата септември месец,това значи ли че не важи newsm78

Днеска непременно ще я питам, как стоят нещата.

Ако още не си я открила тази директорка

Довечара ще говоря с нея,че вече главата ме боли да мисля - важи ли ми молбата или не.
А и тя ми каза да подам молбата септември месец.

# 28
  • Мнения: 5 468
Ню, това за коя ДГ става въпрос?
Записала съм я в 42 ОДЗ "Чайка" в Надежда 6 или 5... не съм сигурна, коя част е.
Вчера звънях на телефон даден в общината и оттам много любезна жена ми каза, че старите молби важат. Пита ме за коя градина става въпрос..., а днес говорих и с директорката.
Обади се и ти, ако искаш - Открита телефонна линия по проблемите на образованието в София: 846 81 52.

Всеки работен ден от 9 ч. до 17.30 ч. служител на отдел “Образование” приема мнения, предложения и препоръки относно образователната система в столицата.

Ето откъде съм го взела: http://www.sofia.bg/oks.asp

# 29
  • Мнения: 7 430
ВЕрги, какво стана - не пишеш newsm78 или още е рано за резултат..

А да те питам той не е ли още малък за градина Wink

Аз не съм питала дали в нашата градина е така децата автоматично от яслата да се прехвърлят в детската градина  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт