Парфюмни размисли и страсти - 283 април 2023 г.

  • 82 433
  • 751
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 7 039
Deetron, по пирамида е много мой. Ако не, ще намаже мъжО, тъкмо се чудя какво да бъде за рождения му ден. Благодаря за идеята!

# 691
  • Мнения: 1 311
Не ги откривам в БГ сайтове само в чужди този Demeter Dirt, а от тях за съжаление не умея да поръчвам.

# 692
  • Мнения: 5 376

Аризона, не намерих пирамида или през телефона не я виждам. Би ли казала какъв е аромата, има ли сладост, или е по-скоро остър? Знам,че е много трудно да се опише субективното усещане...

# 693
  • Мнения: 646

Аризона, не намерих пирамида или през телефона не я виждам. Би ли казала какъв е аромата, има ли сладост, или е по-скоро остър? Знам,че е много трудно да се опише субективното усещане...
Няма пирамида наистина, и аз не я виждам. 🙂
Сладост няма, нито острота, по-скоро е неутрален аромат, хладен; подозирам, че някъде там има пачули, което докарва "влагата".
Мирише ми на влажна трева/почва/цимент след силен летен дъжд.

# 694
  • Мнения: 5 376
Много благодаря!

# 695
  • Мнения: 2 255
Дали някой вече е пробвал новата Принцеса на Килиан?
Хвърлила съм ѝ око, последно време изобщо не мога да нося наситени и плътни аромати. Много ми се измениха усещанията последната година. Simple Smile

# 696
  • Мнения: 46
Докато сме на темата за Esxence, да споделя една приятна изненада от един от участниците на изложението - Bienaime. Както съм споменавала и по-рано, работата на къщата на Робер Биенеме, който е начело на Houbigant няколко години, беше възобновена през 2022 година. В средата на май 2023 г бяха произведени първите бутилки на новия/стар аромат Fleurs d'Ete (Летни цветя).
Преди две седмици се сдобих с бутилка от туй чудо. Ретро е.
Оригиналът на парфюма е от 1935 година. Новата версия е от май 2023 година. Разлики има, но са минимални. Люлякът е минал от сърцето в главата. Няма карамфил и виолетки, но пък има бял шоколад.
На моята кожа силно доминира люлякът - поне два часа. Усещат се и циструси, но по-слабо. Сърцето е белоцветно, жасминът при мен доминира, като сладостта се подчертава от шоколада. Драйдаунът е прелест - хелиотроп, ванилия и мускус се усещат на моята кожа.
Въпреки името си, мисля че парфюмът не е за лятото. Около 20 градуса е ок, но при по-високи температури на мен люлякът ми идва в повече.
Ето ги нотките:
Tête : Bergamote, Orange Bigarade, Lilas blanc
Coeur : Ylang de Madagascar, Jasmin d'Égypte, Accord chocolat blanc
Fond : Héliotrope, Amande, Vanille, Santal d'Australie, Benjoin, Muscs blancs
Във Фрагрантика още няма инфо за новия аромат. Ама вие вече знаете Simple Smile Да завиждат!
(Извинявайте за смотаната снимка, не ме бива в тия неща.)

# 697
  • Мнения: 110
Тествам днес от мостра Black Phantom By Kilian https://www.fragrantica.com/perfume/By-Kilian/Black-Phantom-43632.html и разглеждайки какво пише из фрагрантика видях, че първият най-близък парфюм е Insomnia https://www.fragrantica.com/perfume/Faviol-Seferi/Insomnia-61363.html който е явно на български бранд.
Попадали ли сте на този парфюм и какво мислите за него? Толкова близки ли са наистина? Или пък може би е съвсем търсено да си приличат?

Последна редакция: нд, 11 юни 2023, 18:57 от FigPancake

# 698
  • София
  • Мнения: 4 444
Близки са ароматите, да. Много хора ги намират еднакви, но аз не съм съгласна с това твърдение. Може да се пробва в магазините на Парфен.

# 699
  • Мнения: 2 114
Магазини Ивис също ги поддържат в асортимента си.

# 700
  • Мнения: 31 172
Да, има прилика и създателят не го крие. Мементо Мори обаче е много по- хубав.

# 701
  • Мнения: 919
за съжаление повечето "реплики" се оказват в перспектива не съвсем.....
Скоро бях споделила, че Азора е доста сходна с Фльор Наркотик, само че при по сериозно сериозно разносване, не.... Същото важи и за хилядите клонинги на Касиопея и Битър пийч, които след първите 30 минути нямат нищо общо....Кое се харесва повече е вече въпрос на личен вкус. В случая, Блек Фантом е много по мек, сложен и добре блендирания аромат за мен

Последна редакция: нд, 11 юни 2023, 19:42 от Солена Луна

# 702
  • Мнения: 31 172
Определено.

# 703
  • The Evergreen State
  • Мнения: 1 150
Момичета заглеждам марката Ormonde Jayne напоследък - онлайн, нямам къде да ги тествам за съжаление. Знам че тук има фенове, ще съм благодарна ако споделите нещичко за Taif и Ormonde Woman. Тези като че ли най-много ме привличат. Намирам и Champaca както и Tolu на добра цена, ако ги познавате споделете и за тях. Благодарности Heartpulse.

# 704
  • Мнения: X
Ta’if е красива роза с фурми и шафран, има лека подправкова нота, но като цяло е маслена и плътна. Може би една от най-добрите рози, поне според мен, но си е зимен аромат.
Ormonde Woman е много различен от всичко дамско, което съм имала - зелен, иглолистен аромат, който леко омеква към базата и става цветно-пудрен. Изключителна трайност и отличителност и при двата, рязко различни от масовката, в най-добрия смисъл.
И от двата мога да пратя малки пробички, така че пишете ако решите🌷
Tolu също е прекрасен, но е отдавна спрян, мисля. Там има много тъмни смоли, доста клони към мъжки, поне според мен. 
Champaca не познавам, но и не ме е привличал, защото белите, упойващи цветя не са моето нещо.
Аз лично харесвам много Nawab of Oudh - много елегантен, почти никакви ноти не изпъкват, просто страхотен бленд ухаещ на хубава жена. Не се усеща уд въобще, а заради дафиновия лист малко прилича на една бюджетна прелест, ето тази: https://www.fragrantica.com/perfume/Lalique/Lalique-Le-Parfum-1840.html

Наистина жалко, че този безкрайно интересен бранд няма къде да се тества тук.

Последна редакция: пн, 12 юни 2023, 11:43 от Анонимен

Общи условия

Активация на акаунт