Страхове ранна бременност

  • 3 047
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 750
Здравейте, установих, че съм бременна преди седмица, което меко казано ме хвърли в шок. Жена съм на 26, нямам предишни репродуктивни проблеми, имам 1 пожелателен аборт на 17. Проблема сега е, че детето е желано, но аз умирам от страх докато дочакам 1-вият преглед който ще е на 10-ти. В главата ми се въртят черни, страшни мисли от сорта на “какво ако” е мисед, или спонтанен или спре да се развива Sad не знам какво провокира такива страхове у мен.

# 1
  • Мнения: 1 035
Провокира ги постоянното четене в нета, на точно такива неща. Спри се. Никой не е застрахован, но сама казваш, че нямаш проблеми. Тогава защо търсиш под вола теле? Лека бременност и по-малко глупости.

# 2
  • Мнения: 750
Вероятно, защото до преди да видя двете чертички дори не знаех за някои от нещата, които прочетох… Исках да се информирам за бременноста като цяло а то се оказа , че се нафилмирах, не се информирах Confused

# 3
  • Мнения: 5 287
Споко, по някое време ще осъзнаеш, че не си застрахована и всъщност почти нищо не можеш са направиш. Като родиш, ще дойдат мислите-Добре ли се развива, храни ли се достатъчно, сега това просто сопол ли е или бронхит...предлагам ти още сега да се откажеш и да не го мислиш, щото полза няма. Радвай се че си бременна.

# 4
  • Мнения: 750
Предполагам.. после ще дойде момента диша ли докато спи, да не се задави и тн, но просто явно още се нагласям Confused

# 5
  • Мнения: 1 035
Аз имах много трудна бременност и постоянно четях, като теб. После детето се давеше с водата едва се научи да я пие, чак към 1г и половина, но никога не ме е било страх! Дори водех постоянни спорове, тъй като мама и свекървата ги беше страх. Постоянно ми казваха: недей, стига му толкова. Дай да го уморим от жажда?! Ето, научи се. На първо място, ТИ не трябва да се притесняваш, ТИ не трябва да се плашиш.

# 6
  • Мнения: 388
Сега ще се чудиш дали е мисед, след няколко месеца всеки божи ден ще се чудиш дали днес си го усетила, после моментът с дали всичко ще е наред с раждането.
За съжаление не можем да направим нищо по въпроса, освен да слушаме доктора си и да изпълняваме. Приеми го така, ако трябва ще стане, трудно или лесно, все някак ще изкараш до термин.
Успех!

# 7
  • Мнения: 750
Прави сте, може би сега е едва началото на страховете .. явно това да си майка изобщо не е толкова лесно, чак се сещам като дете какви дивотии съм правила как ли е треперила майка ми ..

# 8
  • София
  • Мнения: 2
Здравейте, установих, че съм бременна преди седмица, което меко казано ме хвърли в шок. Жена съм на 26, нямам предишни репродуктивни проблеми, имам 1 пожелателен аборт на 17. Проблема сега е, че детето е желано, но аз умирам от страх докато дочакам 1-вият преглед който ще е на 10-ти. В главата ми се въртят черни, страшни мисли от сорта на “какво ако” е мисед, или спонтанен или спре да се развива Sad не знам какво провокира такива страхове у мен.

Здравей Тинедевил,

Честито. Притесненията са нормални, но се опитай да не се фокусираш върху тях, а върху приятното очакване и радост да станеш майка. Знай, че страховете и стреса произвеждат адреналин и други неблагоприятни за бременността хормони, докато радостта и любовта към бебето серотонин, който благоприятства бременността. Прави релаксации и мисли хубави неща, чети и гледай весели и позитивни истории. Ако желаеш ще ти дам материали. Успех!

# 9
  • Мнения: 392
Честита бременност! Недей да се затормозяваш излишно. Както вече другите дами са писали - никой не е застрахован от нищо за съжаление, но винаги ще се намери някаква причина човек да се страхува. Но това не трябва да определя живота му. Пожелавам ти всичко да е наред!
Като извън темата само ще вметна, че заради многото мами инфлуенсърки, които създадоха един романтичен образ на бременността, много жени не са наясно, че този период всъщност не е толкова "розов" както ни го представят.

# 10
  • Мнения: 287
Мале, не съм единствена! 😁 е, ако те успокоява и аз съм така, но като че ли в един момент се изморих от лоши мисли и си казах “спирам да чета, напрягам се, напрягам и него” и така сама слагах спирачки на себе си. Е, сега като скучая от време на време поровя нещо да почета, но се старая да е доста по-рядко! Сложи спирачки сама на себе си и си повтаряй, че всичко ще е наред, колкото и да е трудно 🍀

# 11
  • Мнения: 16
Аз съм вече в 8 гестационна седмица и непрекъснато мисля дали всичко е наред.Трябва да имаме повече вяра в Бог и да си повтаряме,че всичко ще бъде наред затова само положителни мисли и емоции и успех на всички мами ❤️

# 12
  • Мнения: 212
Здравейте, аз съм в 6с 1д , разбрах преди няколко дни и за да не мога да се израдвам - се разболявам от вчера,болки в гърлото с температура 37.8. Напълно Ви разбирам с тези мисли, а още повече като са съпроводени и от настинка/грип.
Силно се надявам всичко да е наред с Вас и всички мами,които са чакали с толкова вълнението това да се случи.
Четете по-малко , а ако четете нека е нещо положително и вярвайте,че всичко ще е наред.

# 13
  • Мнения: 5
Здравейте дами искам да ви попитам дали е нормално 1 седмица да ми зацапва бледо розово  при положение че съм 6 седмица  много леки болки в кръста само бледо розово имаше и много много малко парче но съм притеснена на генеколог съм била преди 4 дена каза ми всичко е наред немога да отида при друг понеже съм в чуржбина и тук е  малко по сложно и трудно . Искам да знам дали това е нормално, защото аз мисля че е мисед аборт

# 14
  • Мнения: 4
Здравейте,  аз съм в 8 г.с и ми запацапва светло кафяво плюс болки ниско долу все едно ще ми идва МЦ. В 6 г.с. прокървих с алено червена кръв, веднага отидох на лекар и ми каза че имам хематом и отлепване на сака. Днес трети път й звъня да питам дали е нормално, но все немога да се свържа с нея. Ще откача от притесне и незнам какво да правя.

Общи условия

Активация на акаунт