Политиката в България - Тема 4

  • 614 042
  • 23 521
  •   1
Отговори
# 23 415
  • Мнения: 12 474
Хората на възрастта на Терзиев малко трудно ще имат минало, лишено от всякакви роднини, свързани с партията. Но все си мислех, че вече сме надмогнали тия призраци и сме спрели да съдим децата за греховете на родителите им.
Това, което е постигнал Терзиев няма баща, стринка или учинайка, който да е отговорен за него. Много хора са имали силен старт и малцина са правили такъв успешен проект. И за мен това е важно- очевидно този човек е достатъчно кадърен, че да мога да разчитам на него да свърши работа. И подчертавам, че разчитам на него, не на родата му. Grinning

# 23 416
  • Варна
  • Мнения: 18 172
И той защо да плаща греховете на дядовците си?
Кажи ми колко са по-успешните българи? Колко са създали софтуерен продукт на световно ниво, продали са си фирмата за рекордни пари, създали са школата Телерик, дала занаят на много хора?
А може би няма други по-успешни, защото са били рекетирани и спъвани, докато той е имал ДС гръб.
Както и да е. Че ще бъде кмет на София е ясно, но това не пречи да не ми харесва.

# 23 417
  • Мнения: 12 478
Донякъде проблемът е, че реално няма алтернатива. За кого  да гласувам на втори тур - за комунистката-популистка или за потомъка на ДС и Петър Младенов?

Терзиев е виновен за решенията на майка си, баща си и дядо си - преди да се роди той самият - защото? Този аргумент е пълна глупост. Без резерви ще го подкрепя другата седмица (въпреки че гласувах за Лилков днес), защото 1) не е виновен за изборите на предците си и 2) гласувам за Васил Терзиев като отделна личност със собствени качества и постижения, а не за баща му, майка му, дядо му, чинка му и т.н. Когато най-силният аргумент против даден кандидат са делата на някакви роднини, то е ясно, че няма нищо смислено срещу него.

Горното настрана, балотажът все пак е избор между 2 кандидатури. В случая идеите на Терзиев са много по-близки до тези на Лилков (съответно и моите) от социал-популизма и откровената кукувщина на синдикат Ванче. Силно се надявам и останалите избиратели на Лилков (примерно) да погледнат отвъд носа си и венчелистчетата в родословното дърво на някой си. Ако не - лошо за тях.
Терзиев е виновен не за решенията на майка си и баща си. Но той е получил силен старт чрез парите на ДС, който никой от нас е нямал.
дай да видим произхода на тия пари на Васил. Отдавна чакам. И гаранция, болднатото, не можеш да докажеш.получил силен старт
.... Дай да видим хартиите, там пише и не се шегувам . Ни хартия ще видя, ни ни нищо, но хайде, ще почакам.

# 23 418
  • Другата България
  • Мнения: 37 862
Е, това вече са хипотези.
Което е в реда на нещата вероятно, но АКО се търсят компромати, за всички ще се намерят.
Дори и в деня за размисъл. Blush

# 23 419
  • Мнения: 19 149
Хората на възрастта на Терзиев малко трудно ще имат минало, лишено от всякакви роднини, свързани с партията. Но все си мислех, че вече сме надмогнали тия призраци и сме спрели да съдим децата за греховете на родителите им.
Това, което е постигнал Терзиев няма баща, стринка или учинайка, който да е отговорен за него. Много хора са имали силен старт и малцина са правили такъв успешен проект. И за мен това е важно- очевидно този човек е достатъчно кадърен, че да мога да разчитам на него да свърши работа. И подчертавам, че разчитам на него, не на родата му. Grinning
Не съм съгласен. Първо аз съсщо съм потомък на реприсирани. За мен ИМА значение.  Парите на Терзиев са кървави. Да, малцина са правили успешен проект, но тласък не може да се пренебрегне. за мен между него и Пеевски няма грам разлика - и двамата са получили тласък и са  успешни бизнесмемни.
Може да е Бил Гейтс, но за мен не е нормално да е лице на София.
Няма как да разчиташ на него, а да не разчиташ на родата му, те вървят с него.

П-С. ако бяхме направили лустрация навремето тия неща нямаше да са важни, защото днес изобщо нямаше да имаме кандидати като Борисов и Терзиев. но ще трябва поне още две поколения да минат (40 години) докато хората забравим болката. Лично за мен дори популстката Григорова е по-приемлива щом няма ченгеджийска рода.

# 23 420
  • Мнения: 4 836
Терзиев в първите си години не е имал реална конкуренция. Вече като е завъртял парите е друго. И аз мога да съм успешен бизнесмен ако някой ми даде стотина милиона и ми разчисти пътя.

Точно това въобще не е вярно. Повечето хора, които наследяват няколко стотин милиона, се оказват без тях скоро след това или до края на живота си. И въобще не съм сигурен, че цифрите са точно такива.

И пак ще кажа - балотажът е избор между 2 кандидатури. Ако за някои десни избиратели Григорова и Терзиев са сравнимо непоносимо, жалко за тях самите. Точно такива безсмислени деления пратиха дясното в София на резервната седалка за много години.

# 23 421
  • Мнения: 19 149
Пеевски е добър пример как с правилният старт правиш кариера. Излиза, че щом Терзиев и Пеевски са се събидили с майка/баща милионери и са станали успешни бизнесмени, значи всъщност Пеевски не е мафиот?

По-добре на резервната скамейка отколкото с ченгета. Дясното, което престана да бъде дясно се съюзи с комуниста Борисов и окончателно загина. А Христо Иванов - човека с майка видна комунистка, човека който подкрепи Мая Манолова, а после влезе в колаборация с Нинова - отникъде не е десен. И той самият си е признавал, че не е десен, а център.
Реално дясно в момента няма.
А по идеи ДБ и ПП са либерали, което в Европа е вляво.

# 23 422
  • Мнения: 7 675
Не можем всички да имаме равен старт, освен може би в някоя социалистическа утопия, за която някои май продължават да бленуват, а в същото време се възмущават от ДС родата на Терзиев.
Не знам какъв гръб е имал Терзиев и доколко му е гарантирано безоблачно развитие - особено последното е в сферата на спекулациите и звучи крайно несериозно, но Терзиев очевидно е млад, успешен човек със сериозни постижения зад гърба си.

# 23 423
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 742
Има един много интересен факт (за мен).
Хора с минало като на Терзиев много често са много успешни възпитаници на Американския университет.
Опитвам се да надскоча предубедеността си и да разбера дали совите са това, което са.... или не съвсем.
Много ми се иска да имам достъп до неподправената Истина за всичко, ама няма да е в тоя живот Grinning
Засега ще се задоволя с това, че отговорът на всичко важно е 42 и ще продължа да си живея във все по стесняващата се Вселена, която си изграждам за да оцелея ментално и емоционално.

# 23 424
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 573
Честит IT кмет на София. Много й отива 😆

# 23 425
  • Мнения: 3 470
Много фирми са получили старт и първоначален капитал по подобни пътища. Но Телерик през 2002 година прави 20 хил. долара оборот, през 2003 - 250 хил. долара, през 2004 - 1 млн. долара приходи, а през 2014 г. е придобита за 262 млн. долара.
Това си е завиден мениджърски успех и се надявам този човек наистина да има качества, за да управлява родния ми град по по-добър начин от сегашния. Това ме вълнува в момента.

Цитат
Хора с минало като на Терзиев много често са много успешни възпитаници на Американския университет.
Да, LemonDesi, често се случва младите поколения да станат ренегати. Доста често, за да е случайност. Така върви живота.

# 23 426
  • Мнения: 19 149
Че то тогава и Пеевски е млад успешен бизнесмен. Наистина не разбирам разликата между Пеевски и Терзиев. На единия майка му била Ирен Кръстева, на другия майка му и баща му - ДС офицери. Родителите дали по стотина милиона на единия и другия.  И единия и другия уголемиха бизнеса си, и станаха политици. И после казваме за единия че е успешен бизнесмен, а за другия че е мафиот.

# 23 427
  • Мнения: 7 258
Силно се надявам и останалите избиратели на Лилков (примерно) да погледнат отвъд носа си и венчелистчетата в родословното дърво на някой си. Ако не - лошо за тях.
Не е лошо - за мен. Дори и да е силно преувеличено комунистическото в него, то със същата сила се омаловажава стабилният старт, който е получил. И никой тук не говори, че трябва да имаме "равен старт" или че много богати наследници имало, които нищо не успели да направят с парите.
Излиза, че ако не направя избор да гласувам за Терзиев, не поглеждам "отвъд носа си".

# 23 428
  • Мнения: 4 836
Пеевски е добър пример как с правилният старт правиш кариера.

🤣🤣🤣
Сериозно ли трябва да си обясняваме разликите между Пеевски и Терзиев? С прословутия старт от “много пари” (неуточнено количество) можеш да направиш много добро (напр. да стартираш компания, чрез която хиляди хора са се преквалифицирали и в следствие на което имат по-добър живот). Или да овладееш сума ниши в държавата (напр. медии и тютюнопроизводство), за да облагодетелстваш единствено себе си.

Ако за теб няма разлика, за мен има колосална такава. Подобни решения са атестат за характера/намеренията/способностите на даден човек. И, ако за Пеевски бих имал съмнения относно намеренията му като евентуален кандидат кмет в София, то за Терзиев въобще нямам такива или не са същите.

# 23 429
  • Мнения: 19 149
Ако е за въпроса да направиш добро Пеевски е дарявал пари - например на Левски. Също и на ковид болници.
За мен единствената разлика между тях е партийната принадлежност.

Единият има родители от червената номенклатура, другият от ДПС-номенклатурата, която пак е създадена от Луканов.
единият получава милиони от баща си другият от майка си. Единият прави успешен бизнес, другият прави успешен бизнес
Единият дарява средства, другият инвестира и дава работа -  т.е. правят си публичен пи ар .Единият става политик  другият става политик. Разликата - партиите.  единият е от "правилната" партия - ППДБ, а другият - не. Макар че на национално ниво ДПС и ППДБ работят заедно.

Терзиев някои хора не са го слушали, а само вярват в добрите му намерения. Питаха го коя културна сграда е най-важна за него и човека каза - да направя дома на милицията музей

Общи условия

Активация на акаунт