Какви документи за строеж на къща?

  • 19 183
  • 16
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 164
и за мен темата е интересна Grinning
мъжа ми има наследствен имот .на мястото има много стара къща и искаме да я бутнем и да си построим малка спретната къщурка с всичките му салтанати Simple Smile понеже Фъстък е доста запозната с наредбите, моля и аз за отговор Praynig

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 559
Здравейте

и ние строим в София, и с удоволствие ще помагам колкото мога, започнахме миналата година март мисля с купуване на парцел, но в регулация. С други думи въпросите на които не мога да отговоря са тези за земеделската земя, просто защото не сме минали по този път.
За проекта, едно от най-важните неща е, според мен, ако трябва се забавете колкото е нужно но не претупвайте нещата. Архитектът ще го начертае, но после вие ще се ядосвате че не сте направили това така, а другото иначе. Моят съвет е, първо сами да решите какво искате, като стаи и големина, но много конкретно, защото всеки архитект ще ви предложи хиляди други възможности и ще ви убеждава, колко е прав. Аз например приблизително си бях начертала "проектче" за да съм подготвена и имаше определени неща на които държах до последно и въпреки че уж не ставаше така, накрая стана.
Ние платихме по 10е на м2 за проекта. Например обаче не бях тук когато правихме геодезията и на мъжа ми му взели двойно, но така става понякога, ще има такива моменти.
Така че момичета питайте, има и други препатили, ще помагаме с инфо когато можем.

Общи условия

Активация на акаунт