Синузит

  • 103 237
  • 97
  •   1
Отговори
# 75
  • Пловдив
  • Мнения: 1 048
Здравейте, на дьщеря ми много й помагна терапия с лазер. При нея бяха засегнати максиларните синуси, още на четвьртата процедура имаше драстично намаляване на гнойния секрет в синусите, което се установява с преглед на ултразвук.
От около месец и моят хроничен синузит се вьзпали: адско главоболие, кьрвясаха ми очите, неможех да дишам, обоняние никакво. АБ не ми помогнаха особенно, и затова като поотмина острата фаза започнах и аз лазер терапия - вчера ми беше 3-тата процедура и имам голямо облекчение  Peace

# 76
  • в страната на абсурдите
  • Мнения: 1 236
вчера купих куркума ,мед имам,но моя глезльо категорично отказа да яде сместта.опита и до там.сега ще правя капките от рецептата на  Бъни.къде се продава сусамово масло?
soff терапията  с  лазер личния лекар ли ви я препоръча и ако може разкажи малко по-подробно! Rolling Eyes
ние заради синузита всяка година ходим на море,не че има кой знае каква полза!

# 77
  • Мнения: 4 358
сега ще правя капките от рецептата на  Бъни.къде се продава сусамово масло?
Само да кажа, че не съм пробвала.Просто като се рових в нета за куркумата ми попадна и това.Сусамово олио newsm78 в аптеките може би newsm78 - но то пък май е само за козметични цели Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Не може ли да го излъжиш нещо в храната знам ли Rolling Eyes.Това децата като се заинатят са голяма работа.Не разбира, че къде къде по добре от хапчета.
Дано го убедиш юнака.

# 78
  • Пловдив
  • Мнения: 1 048
вчера купих куркума ,мед имам,но моя глезльо категорично отказа да яде сместта.опита и до там.сега ще правя капките от рецептата на  Бъни.къде се продава сусамово масло?
soff терапията  с  лазер личния лекар ли ви я препоръча и ако може разкажи малко по-подробно! Rolling Eyes
ние заради синузита всяка година ходим на море,не че има кой знае каква полза!


Лазера ми го препорьча лекарката ни, която е УНГ специалист, а сьщо така и мои познати, чиито дечица се повлияха много добре. Цената на пьрвоначалния преглед с ултразвук, за да се установи кьде  е синузитьт /фронтален или са засегнати максиларните синуси/ + пьрвата процедура е 40.00 лв. След това всяка следваща терапия е по 15.00 лв, като е добре да се направят 10. Не е болезнено, нищо не се усеща, трае около 12-13 мин. всичко. Да не забравя да кажа, че специалистьт, при който ходим е и хомеопат и ни предписа някои препарати, които се приемат с лазер терапията.
Това е общо взето, ефекта се усеща още на 4-тата процедура някьде.

# 79
  • Варна
  • Мнения: 728
А някой чувал ли е за нагряване с кварцова лампа? Аз също съм с синузит и четох че помагали такива нагревки  newsm78

# 80
  • Пловдив
  • Мнения: 1 048
розичка, аз пробвах да се справя сьс синузита на дьщеря ми с лампата на Цептер - Биоптрон, но нямаше ефект. Лекарят ми каза, че е доста слаба.

# 81
как точно се правят нагревки с морска сол?
солта разтваря ли се във вода или тя самата трябва да се нагрее?

# 82
  • Мнения: 4 358
как точно се правят нагревки с морска сол?
солта разтваря ли се във вода или тя самата трябва да се нагрее?
Морската сол се нагрява в съд и се  слага в торбички. Торбичките се поставят на челото.
Но ако има гной не се препоръчва Naughty - така, че първо си изясни какво ти е положенето.

# 83
  • Мнения: 1 063
...Мъжът ми има синузит от години...

Тези дни заради синузита мъжът ми посети УНГ специалист. Оказа се, че е имал алергичен ринит! Лекарят сподели, че мн. пациенти всъщност смятали, че имат синузит, а то става дума за алергичен терен. Понеже пуснах темата и се чувствам длъжна да насоча вниманието ви и към вероятна друга 'диагноза'. Peace
Насочиха ни към лечение с лазер, ще видим как ще е.

# 84
  • Мнения: 2 732
...Мъжът ми има синузит от години...

Тези дни заради синузита мъжът ми посети УНГ специалист. Оказа се, че е имал алергичен ринит! Лекарят сподели, че мн. пациенти всъщност смятали, че имат синузит, а то става дума за алергичен терен. Понеже пуснах темата и се чувствам длъжна да насоча вниманието ви и към вероятна друга 'диагноза'. Peace
Насочиха ни към лечение с лазер, ще видим как ще е.
По какъв начин стигнаха до тази диагноза -какво му е лечението сега ? Правиха ли му някакви изследвания?

# 85
  • Мнения: 1 589
...Мъжът ми има синузит от години...

Тези дни заради синузита мъжът ми посети УНГ специалист. Оказа се, че е имал алергичен ринит! Лекарят сподели, че мн. пациенти всъщност смятали, че имат синузит, а то става дума за алергичен терен. Понеже пуснах темата и се чувствам длъжна да насоча вниманието ви и към вероятна друга 'диагноза'. Peace
Насочиха ни към лечение с лазер, ще видим как ще е.
По какъв начин стигнаха до тази диагноза -какво му е лечението сега ? Правиха ли му някакви изследвания?



Ив   и на мен ми е интересно.Симптомите същите ли са-главоболие и т.н.?

# 86
  • Мнения: 175
Здравейте, интересно ми е някой постигна ли успех с рецептата с куркумата?

За дивите краставички - майка ми се е излекувала така преди години. Пръснала си няколко капки от сока и гнойта изтекла. След това прочетохме, че този сок е толкова отровен, че може да предизвика слепота и дори парализа. Затова ако някой се реши да прави тази рецепта, много да внимава. Чудя се, след като е толкова ефективно, защо не е направено лекарство на тази основа.

# 87
  • Мнения: 82
И аз в отбора.
Пробвах това с кромида и ми помогна.http://www.pharmacy-bg.com/article.php?cmd=list&id=245
лава,какво означава това?Изчисти ти синусите или се оттърва от него?Гадно ли е ,мога ли да го приложа на 9 годишно дете?

# 88
  • Мнения: 5 591
И аз в отбора.
Пробвах това с кромида и ми помогна.http://www.pharmacy-bg.com/article.php?cmd=list&id=245
лава,какво означава това?Изчисти ти синусите или се отърва от него?Гадно ли е ,мога ли да го приложа на 9 годишно дете?
На мен ми помогна да дишам спокойно тогава,но е много неприятно и не мисля,че  детето ще го изтърпи.
Онзи ден пак ми се обади синузита и единствено инхалацията със сода ми помогна.
Аз още търся лек за синузита си.

Последна редакция: пн, 24 авг 2009, 20:16 от лава

# 89
  • Мнения: 82
Днес личната ни изписа Бронхо-Ваксом(имунотерапия за профилактика и лечение наинфекции на дихателните пътища)
и Енгистол(хомеопатично,да активира неспецифичните защитни механизми,особено в случаите на грип и вирусни заболявания).
Ще ги пием като ги редуваме-10 дни едното ,20 другото в продължение на 3 месеца.
Някой може ли да каже нещо за тях?
Да добавя ,че съм решила да правя промивки със сребърна вода.

Последна редакция: пн, 24 авг 2009, 18:57 от mitsa

Общи условия

Активация на акаунт