Въпроси към пиещите противозачатъчни

  • 2 221
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • sofia
  • Мнения: 482
Аз съм на Цилест от почти 2 години, пия ги против забременяване.
Странични ефекти - нямам , или поне на пръв поглед не. Няма допълнително окосмяване, в повече кг или нещо друго.

Преди да забременея пиех Трирегол - също няма оплаквания.

# 16
  • Мнения: 2 019
почнах да си хапвам повечко,а пия противозачатъчни едва от седмица Close

# 17
Бих искала да ви попитам какво точно представлява прегледа от гинеколог за изписване на хапчетата и възможно ли е изобщо да се мине без него, консултирайки се само с аптекаря?/трябват ми за предпазване/

# 18
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Преди почти 4 години пиех Логест, в продължение на година /преди да почнем бебеправенето/.
Не съм имала странични ефекти. Единствено като ги почнах, първите 1-2 седмици имах леко зацапване, но по указания го дават, че е нормално. Доволна съм от тях.

абсолютно по същия начин и аз - 4год. с Логест и никакви проблеми, като ги спрях след една година се пробвахме и беба е факт, никакви реакции, чуствах се супер, сега съм със спирала, но ако трябва пак да пия хапчета пак тези ще избера!

# 19
  • Мнения: 5 682
аз сам пила регулон около 6мес и нямаше странични ефекти чувсвах се перфектно регулира спира болките и ти идва по часовник аз го пих за лечение на киста и след 4месец вече я нямаше а попринцип беше голяма и беше за операция сега почнах диане 35 малко се притеснявам за странични ефекти посочват окусмяване но май при всеки е различно
FlutterКато прочетох това и се успокоих. В момента и аз съм на Регулон по същата причина. Засега ми е първи месец и още нямам резултат /относно кистата/. Иначе по никакъв начин не ми се отразиха. Преди това съм пила Три регол /против забременяване/. Същата работа - нямах никакви странични ефекти. По принцип мисля че хапчетата действат различно на различните организми. Party

# 20
  • София
  • Мнения: 8 932
Бих искала да ви попитам какво точно представлява прегледа от гинеколог за изписване на хапчетата и възможно ли е изобщо да се мине без него, консултирайки се само с аптекаря?/трябват ми за предпазване/
Ами прегледа при гинеколога е всъщност разговор. Пита за окосмяване, продължителност на цикъла, килограми и т.н. По принцип е по-хубаво да се направи хормонално изследване, но малцина го правят. А колкото до консултацията с аптекар, не ти я препоръчвам, все пак това не са бонбонки за възпалено гърло.

# 21
  • Мнения: 5 362
Пила съм Марвелон и Трирегол.Марвелона доста отдавна и за малко.Трирегол доста,поради хормонални смущения,а и за предпазване от бременност.Нямала съм оплаквания и от двата вида.

# 22
  • Мнения: 1 561
Моята гинеколожко преди 2г и 4м ми препоръча Евра, лепенките, но аз така и не пробвах.Бих искала, но тъй като никога не съм пила май ми е трудно да започна, а трябва.Тръпката , че мога да забременея не ми понася,умирам от ужас от такава възможност към момента.
Но както и чета само една от вас е пробвала тези лепенки.
Аз тогава поразучих дали са добри и ми ги препоръчваха горещо много лекари.
Но ......май някой ден ще ги пробвам и аз.Дано стане скоро.

# 23
Ами прегледа при гинеколога е всъщност разговор. Пита за окосмяване, продължителност на цикъла, килограми и т.н. По принцип е по-хубаво да се направи хормонално изследване, но малцина го правят. А колкото до консултацията с аптекар, не ти я препоръчвам, все пак това не са бонбонки за възпалено гърло.
[/quote]
Много благодаря за отговора! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт