А чухте ли, че зарята на площад Батенберг не беше за простолюдие?

  • 5 853
  • 106
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 920
Много правилно. И аз не обичам прости люди, и то на такова сборище.
Не знам как може да се мисли, че площадът е безграничен. Естествено в 1 момент ще се напълни и няма да пускат. Нормалният човек ще прецени, че няма смисъл да се ръга, освен ако не е отишъл за това. Какво щяхте да направите - да разръчкате всички хора с лакти, за да стигнете до центъра.
Аз бях в малък град, отидохме късно, беше гмеж, останахме си покрая, направихме си хоро.

А полицаят и той е човек. Дали му е много хубаво вместо да си седи вкъщи на топло и на софра, да дежури и то с немного лека задача.
Ако му се изрепчиш, най-културното е да вдигне рамене.
Ако му кажеш Честита Нова година, желая ви всичко най-хубаво, сигурно ще ти отговори по друг начин.
 

# 76
  • Мнения: 2 386
Извинявай, ама трябва да си доста наивен, за да мислиш, че като идеш в 23:00 ч. ще намериш място за паркиране и лесен достъп до площада. Другият вариант е нарочно да си отишла толкова късно, че да има после за какво да се заяждаш и за какво да пускаш теми във форума.

Моля-моля...Ние тръгнахме от къщи в 11.40 и си паркирахме до Театъра  Thinking  Crazy

# 77
  • Мнения: 391
Извинявай, ама трябва да си доста наивен, за да мислиш, че като идеш в 23:00 ч. ще намериш място за паркиране и лесен достъп до площада. Другият вариант е нарочно да си отишла толкова късно, че да има после за какво да се заяждаш и за какво да пускаш теми във форума.

Моля-моля...Ние тръгнахме от къщи в 11.40 и си паркирахме до Театъра  Thinking  Crazy

Ако си била с поличката от аватара, сигурно и на сцената щяха да ви пуснат да паркирате!  Laughing Laughing Laughing

# 78
  • Sf
  • Мнения: 808
Така ще я откараме до Йордановден. Но пък със сигурност на следващата заря полицаите ще имат снимков материал и ще звъннат дори, за да поканят пропусналите тази година.

Мир да има Simple Smile

# 79
  • Мнения: 4 176

Не знам как може да се мисли, че площадът е безграничен. Естествено в 1 момент ще се напълни и няма да пускат.
 
Хайде пак да се включа. Вече ми писна да повтарям едно и също, но явно тук е пълно с такива, които само така разбират.
Ето снимката от събитието. Качеството е лошо, защото беше тъмно и направих "ауто аджаст". Важното е да се види колко е "препълнен" площада.
Снимала съм от местото на загражденията. Зад мен имаше огромна тълпа хора, които нервно си гледаха часовниците и питаха, защо не пускат. ПОВТАРЯМ - отговор нямаше. Дори не гледаха в нас.
Иначе имеше някакви с "пропуски", които влизаха. Когато всички викнаха от възмущение, тогава полицаят каза" те имат пропуски". Попитахме какви са те и той каза " такива".
Абе няма да ме убедите, че преувеличавам, та ако щете запейте всички в хор.

# 80
  • Мнения: 4 176
Баце,
1) Аз живея в Пловдив,
2) Не съм бил в София в Новогодишната нощ и гледах шоуто по "Канал 1",
3) Нямам кола, пешеходец съм - и именно затова не понасям нагли простаци, които си позволяват да си паркират колите НА тротоарите. В София през цялата нощ на 31.12 срещу 01.01 е работил градския транспорт по празничен график, има и таксита - нищо няма да ви стане ако един път отидете някъде без колите си  Simple Smile
Баце и маце на майка си и баща си в къщи!
1. Колата е лукс, който съм преценила, че искам да имам. Съответно всяко удоволствие се заплаща - пътен данък, винетки и тн.
След, като съм решила да имам кола и си плащам на държавата за този си избор, значи, ако реша и на Мрас, ще ходя с нея. ОЧАКВА се държавата т.е. общината да се погрижи да има достатъчно паркинги и да не ми се налага да обикалям уличките, като идиот да спирам по тритиари и преки.
2. Нека не превръщаме темата на " пешеходци с/у шофьори", защото всички в даден момент сме и двете. Няма виновни и по-малко виновни. Всички сме от едно тесто.
ПО този повод, ще кажа, че скоро в една пряка на "обирище" наритах едно бабе ( на около 50-60г) възраст, защото на 5 метра от светофар се метна пред колата ми. Добре, че бях на 1-ва скорост и тъкмо потеглях. Даже ми се развика, че не гледам като карам. Ми ако беше получила инфаркт от стрес? Кой щеше да е виновн а?
3. Като не си от София, моля не се обаждай.
4. Като не си бил на площада-  пак не се обаждай. АЗ 100 пъти написах, че съм проверила три входа и не пускаха. Еми какво да направя. Идвам от тази част на града. Сега съжалявам, че не живея в Люлин и не съм знаела, че трябва да вляза от другата страна.
5. Изобщо някакъв си пловдивски сульо пък не може да ми каже с какъв транспорт да се придвижвам. Правя това, което ми е кеф!

Ще си позволя да цитирам едно ЛС, което получих преди малко, без да цитирам името на авторката: " Не разбираш ли, че има хора, които просто не те
долюбват и каквото и да напишеш или направиш
все ще е кофти. Даже съм сигурна, че ако не
пускаха от 13-те входа на площада щяха да те обвинят,
защо не си скочила с парашут "

Дребни душици!

# 81
  • Мнения: 391
Баце и маце на майка си и баща си в къщи!
1. Колата е лукс, който съм преценила, че искам да имам. Съответно всяко удоволствие се заплаща - пътен данък, винетки и тн.
След, като съм решила да имам кола и си плащам на държавата за този си избор, значи, ако реша и на Мрас, ще ходя с нея. ОЧАКВА се държавата т.е. общината да се погрижи да има достатъчно паркинги и да не ми се налага да обикалям уличките, като идиот да спирам по тритиари и преки.

2. Нека не превръщаме темата на " пешеходци с/у шофьори", защото всички в даден момент сме и двете. Няма виновни и по-малко виновни. Всички сме от едно тесто.
ПО този повод, ще кажа, че скоро в една пряка на "обирище" наритах едно бабе ( на около 50-60г) възраст, защото на 5 метра от светофар се метна пред колата ми. Добре, че бях на 1-ва скорост и тъкмо потеглях. Даже ми се развика, че не гледам като карам. Ми ако беше получила инфаркт от стрес? Кой щеше да е виновн а?

3. Като не си от София, моля не се обаждай.
4. Като не си бил на площада-  пак не се обаждай. АЗ 100 пъти написах, че съм проверила три входа и не пускаха. Еми какво да направя. Идвам от тази част на града. Сега съжалявам, че не живея в Люлин и не съм знаела, че трябва да вляза от другата страна.
5. Изобщо някакъв си пловдивски сульо пък не може да ми каже с какъв транспорт да се придвижвам. Правя това, което ми е кеф!

Ще си позволя да цитирам едно ЛС, което получих преди малко, без да цитирам името на авторката: " Не разбираш ли, че има хора, които просто не те
долюбват и каквото и да напишеш или направиш
все ще е кофти. Даже съм сигурна, че ако не
пускаха от 13-те входа на площада щяха да те обвинят,
защо не си скочила с парашут "


Дребни душици!

1. Никой не ти е длъжен да ти осигурява паркинг! Това пък откъде го измисли. А щом толкова искаш да паркираш по трИтИарите, паркирай си пред вас!

2. Ти щеше да си виновна, разбира се! И как можеш да "нариташ" една възрастна жена!? Ами ако някой направи това с майка ти или свекърва ти, ще вдингнеш тук патърдия до Бога, нали?!

3. Това пък що за глупост е?

Ами така ще е, като пишеш глупости!

# 82
  • Мнения: 1 860
Как пък никой да не е длъжен, да и осигурява паркинг?  Shocked Плащаш си данъците, плащаш си хилядите салтанати и после, никой не ти бил длъжен.  Stop Айде няма нужда.
По втори въпрос - без коментар. И това със светофар на 5 метра да ти се навира някой в колата. Жива да не бях. Културата за движение по пътищата, не е задължение само на шофьорите.

Извинявам се, че въпросите не бяха към мен, но изказването ме подразни. Ще си спестя по цветущи изрази, които ми идват в момента.

# 83
  • Мнения: 14 512
Как пък никой да не е длъжен, да и осигурява паркинг?  Shocked Плащаш си данъците, плащаш си хилядите салтанати и после, никой не ти бил длъжен.  Stop Айде няма нужда.


айде пък по твоята логика софийска община трябва ежемесечно да получава от кат данни за всяка нова кола и да строи нови паркоместа в центъра, в случай че цяла софия се юрне с колите си в центъра и всички искат на паркинг да паркират.
изкарахте че срещу тия данъци дето плащаме и жилища без пари трябва да ни дава държавата.

# 84
  • Мнения: 391
Как пък никой да не е длъжен, да и осигурява паркинг?  Shocked Плащаш си данъците, плащаш си хилядите салтанати и после, никой не ти бил длъжен.  Stop Айде няма нужда.
По втори въпрос - без коментар. И това със светофар на 5 метра да ти се навира някой в колата. Жива да не бях. Културата за движение по пътищата, не е задължение само на шофьорите.

Извинявам се, че въпросите не бяха към мен, но изказването ме подразни. Ще си спестя по цветущи изрази, които ми идват в момента.

Абе, ти чуваш ли се кво говориш? Гледам и не вярвам на очите си?!

# 85
  • Мнения: 1 860
УРИЕЛ, след като постоянно има теми, как не достигат местата за паркиране и т.н., не виждам нищо безмислено, което да съм казала. Да, проблем на всяка община е да осигурява максималното удобство - както за пешеходците - така и за шофьорите. За град с размерите на София, достатъчно места за паркиране на центъра е не просто удобно - задължително е!

Алеко, в какво вярваш и в какво не, абсолютно не е моя работа. Ако, се възмущаваш на мнението ми за светофара, няма какво да допълня. Някой се е постарал да направи живота на пешеходци и шофьори по-лесен и в следващия момент от чиста проба невежество, (защото нямам друго обяснение на поведението на въпросната жена) ще стане бела. И кой ще е виновен? Общината, Мамица или бабето дето е решило на своя глава да пресече по нейните си правила? Последния въпрос е риторичен Оставям на будната ти съвест да прецени.  Peace

# 86
  • Мнения: 4 176
Че как няма да я наритам бре човек? Ми, ако  карах с по-висока скорост, а  не на 1-ва скорост? Ти нормален ли си бе БАЦЕ? Какво значение има баба ми или майка ми? И какво- понеже са ми роднини да лежи някой в затвора заради рях? Shocked
И я наритах, защото ми се развика, че не гледам къде карам. Не беше немощна - 50-60 годишна. И това животно невъзпитано е възпитавало поколението преди тях , а децета и вече .....абе мани. Куца работа.
Ех, кола в БГ ще стане ако счупиш бронята на някой поради такива причини да си плащаш.

По този повод на 28.12 една млада жена ходеше не по тротоара, а по ръба на бордюра. Действието се развива в жилищен квартал.
Жената се спива и пада. В този момент едно момче на не повече от 20г. като я удари я метна във въздуха.
Момчето за малко да пукне от страх. Добре, че бях аз да му дам телефона си, че съм видяла какво е станало и, че не е виновен. Посъветвах го викне бърза помощ.

Разбира се, че е длъжна да осигурява паркинг. Не само за това събитие, а по принцип. След като вдига с паяци, значи трябва да има и алтернатива, но моля те не ми казвай, че тя е автобис. Laughing

Последна редакция: сб, 06 яну 2007, 10:18 от Mamica

# 87
  • Мнения: 391
Че как няма да я наритам бре човек? Ми, ако  карах с по-висока скорост, а  не на 1-ва скорост? Ти нормален ли си бе БАЦЕ? Какво значение има баба ми или майка ми? И какво- понеже са ми роднини да лежи някой в затвора заради рях? Shocked

Разбира се, че е длъжна да осигурява паркинг. Не само за това събитие, а по принцип. След като вдига с паяци, значи трябва да има и алтернатива, но моля те не ми казвай, че тя е автобис. Laughing


О, я стига! Ебати ценностната система имаш!

# 88
  • Мнения: 14 512
УРИЕЛ, след като постоянно има теми, как не достигат местата за паркиране и т.н., не виждам нищо безмислено, което да съм казала. Да, проблем на всяка община е да осигурява максималното удобство - както за пешеходците - така и за шофьорите. За град с размерите на София, достатъчно места за паркиране на центъра е не просто удобно - задължително е!


съгласна съм де - ама как изчисляваш ти "достатъчно места за паркиране на центъра"?

# 89
  • Мнения: 9 990
Ами как-нали расте и не старее, всяка година наплив има, все повече стават колите/ и гражданите в тях/-предлагам да бутат къщи и да разширяват паркингите аз Laughing

Общи условия

Активация на акаунт