Зинат, Клацид?

  • 51 699
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 116
Идвата антибиотика са за бронхити,плевмонии,силни са и знам 4е една от крайните мярки..
Съвсем различни антибиотици.
Ако бронхитите и пЛевмониите  Simple Smile са пречинени от нерезистентни към Цефуроксим или Кларитромицин бактерии ще помогнат. Далеч са от крайните мерки ,крайните мерки не ги продават в аптекие ,тъй като хората масово ще ги купуват и ще нарастне резистентността към АБ. Клацид се понася по-добре, има добър ефект за дихателната система и инфекции на ушите,тъй като там достига най-висока концентрация, но ако бактериите са резистентни няма да свърши работа. Зинат се разпределя и в други органи добре ,но за него пък е нормално разстройството,ако не приемате витамини, както и по-честите алергии.

# 16
  • Мнения: 14
Дъщеря ми,която е на 5 месеца в момента е на Зинат заради червено гърло и възпалени уши.Днес ни е четвърти ден и се появи някакъв червен обрив по тялото.Водих я на лекар и ми каза че е е топлинен обрив.Имам съмнения,че прави алергичен обрив от АБ.Моля,посъветвайте ме какво да правя -може ли алергия чак на 4 ден от приема

# 17
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Иренка, скоро да се похвалиш с оздравяване!!!

Дъщеря ми пи Зинат миналата седмица, заради бронхит. През цялото време, докато пиеше антибиотика, беше с разстройство, което не се повлияваше от ентерол например. Щом свършихме антибиотика - всичко се нормализира. Друга непоносимост към него не е проявявала и общо взето се оправи мн.бързо. Температура вдигна само веднъж.
В същото време аз пък пих Клацид, пак заради бронхит /и двете се тръшнахме едновременно, явно вирусно беше/.

# 18
  • Мнения: 2 237
Аз съм върл противник на антибиотиците,но ето че се наложи да дам на Калина.Разболя се от гнойна ангина,цялото и гърло е в гной.Пет дни е с висока т-ра която не спада почти от нищо.Предписаха "Зинат" и още на третия прием детето се почуства в пъти по-добре.Вярвам че действа добре,макар че имам угризния защо не направих едни бързи кръвни изследвания все пак....Разстройство няма,понася го добре.

# 19
  • Мнения: 88
Здравейте и моята Калина понася много добре Зината.По принцип тя  е с диагноза спасти4ен бронхит,който е на алерги4на основа.По4ти към вси4ко друго прави реакция-Аугментин,Амоксиклав,Корам и т.н.Запо4ва се или повръщане,или разстройство.Но Зината го понася добре.Друг е въпросът,4е с нейната диагноза дори и след прием на АБ сме на болница.

# 20
  • Мнения: 3 164
Иренка, скорошно оздравяване Praynig
Клацид е пил баткото ,като получи остър ларингит и ни приеха в болница Tired-повлия му на 2-рият ден.
Зинат е пил малкия, когато имаше гнойна ангина-,като че ли не му подейства бързо newsm78

# 21
Повечето от майките са изчерпателни, но и аз да изкажа горчивия си опит с въпросните АБ. Голямата пи Клацид за гнойна ангина и червени уши и след пет дни вдигна пак темп.
Малката пи Зинат за пневмония и след 4 дни пак вдигна висока темп. Иначе действат бързо и  първите два три  дни състоянието на децата се подобрява, но после ... Клацида се понася по-добре като че ли. Аз съм пила Клацид за много силен синузит и се оправих. Така че вече към всеки АБ съм предубедена.

# 22
  • Мнения: 2 556
И двата са много добри. Моите деца за съжаление са алергични към цефалоспорини (тоест към Зинат) и сега лекувахме пневмонията на Кари с Клацид. Прие го много добре, с леки прояви на разстройство наистина, но бързо ги овладяхме. Клацида действа на вътрешноклетъчно ниво, просто принципа му на действие е различен от този на Зината.

Ако е сериозно заболяването, трябва да се изпият поне шише и половина антбиотик - 7 или 10 дневен курс. Зината не знам колко струва, Клацида беше 18-19 лева, ако не се лъжа. Последно купувах и Цефзил, който е подобен на Зината, беше 25 лева някъде.

# 23
  • Мнения: 1 877
И двете имена ми звучат зловещо.Но,разбира се,не сме ги подминали - Зинат пи Дарин още на 40 дена,а Клацида го пи Боян,заради пневмония....

# 24
  • Мнения: 7 640
Иренка, скоро да се похвалиш с оздравяване!!!

.....

все си мисля, че за 5 м3с. е оздравяло детето Wink

Общи условия

Активация на акаунт