Брой млечни хранения

  • 1 496
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 360
Дъщеря ми от 6м е с 4 хранения,като сутрин и вечер пиеше АМ.Малко преди годинка ми отказа вечерното мляко и сега пие само сутрин

# 16
  • Мнения: 3 342
Вики все още се храни по пет пъти на ден, като три от храненията му са с мляко - две от тях/непосредствено, след като се събуди и преди да легне/ са адаптирано мляко, а третото/следобедната закуска/ - отново е с АМ - зърнена каша, грис или нещо подобно.
В твоя случай бих пропуснала попарата и бих запазила две хранения с АМ поне още няколко месеца. А дори и да имате още едно млечно хранене, едва ли слагаш в него 5-6-7 мерителни лъжички АМ, колкото бебето би изпило, ако му даваш мляко в чист вид, а не като част от друга храна.

# 17
  • София
  • Мнения: 676
Pink, можеш да запичнеш с попарата и да слагаш АМ. Все пак въвеждаш сиренцето, което също е необходимо  Peace

# 18
  • Мнения: 2 897
Попарата изобщо не е задължителна,но ако си решила-може вместо чай да бъде АМ.Така не губиш млечно хранене.

# 19
  • Мнения: 7 803
според на6ето педи до 1 година 3 мле4ни хранения

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 404
АМ трябва да е 500 мл дневно до 2г. възраст. Ти прецени има ли къде да ги вместиш в дневното ви меню. Аз също не давам попара. Сирене слагам в кус-кус или в зеленчукова супа понякога. Ако поема 500 мл. АМ дневно, детето на тази възраст приема необходимото количество Калций.

# 21
  • Мнения: 1 555
И аз започнах от 7 навършен месец !!!

# 22
  • Мнения: 1 043
Благодаря на всички за идеите,които ми дадохте.Ще пробвам да дам попара с АМ,а ако не му хареса ще си пие сутрин АМ,а сиренце-в супата  Hug  bouquet

# 23
  • Мнения: 1 097
аз изобщо не мога да разбера какво и е ценното на попарата освен сиренето  newsm78
Слагай в обяда или следобедната закуска и готово!  Hug

# 24
  • Мнения: 2 197
аз изобщо не мога да разбера какво и е ценното на попарата освен сиренето  newsm78
Слагай в обяда или следобедната закуска и готово!  Hug
Ами ценното на попарата освен сиренето е, че детето бавно се научава да яде по-твърда храна или поне с по-едри включвания в нея. Така на годинка да може вече постепенно да премине към хранене като възрастните и ако има зъби постепенно да започне да дъвче. Аз отдавна съм махнала сутрешното мляко. Редувам попара (само с вода), бисквити с АМ и каша. Специално се опитвам да има по-едри парчета сухар или бисквити. Така е от 7-мия месец. А на 4 хранения е още от 6-тия, като след обяд яде само малко бурканче плодово пюре без захар. Не мисля, че млечните хранения са малко.

# 25
  • Мнения: 1 097
За приучването към по-едро пасирам по-едро  Peace
Към кашите прибавям настърган плод, достатъчно едро може да се направи  Wink
Така съм го решила аз  Grinning

# 26
  • Мнения: 7 803
аз изобщо не мога да разбера какво и е ценното на попарата освен сиренето  newsm78
Слагай в обяда или следобедната закуска и готово!  Hug
Ами ценното на попарата освен сиренето е, че детето бавно се научава да яде по-твърда храна или поне с по-едри включвания в нея. Така на годинка да може вече постепенно да премине към хранене като възрастните и ако има зъби постепенно да започне да дъвче. Аз отдавна съм махнала сутрешното мляко. Редувам попара (само с вода), бисквити с АМ и каша. Специално се опитвам да има по-едри парчета сухар или бисквити. Така е от 7-мия месец. А на 4 хранения е още от 6-тия, като след обяд яде само малко бурканче плодово пюре без захар. Не мисля, че млечните хранения са малко.
сори, ама това е пълна глупост  Shocked попарата е доста "мека" няма какво да се дъв4е кой знае колко   Tired настъргани или нарязани на по-едро храни у4ат, като по4не6 от зелен4уковото п*ре и стигне6 до ръфането на ябълка.

# 27
  • Мнения: 1 097
сори, ама това е пълна глупост  Shocked
къде видя да налагам моето мнение за ВЕЧНАТА ИСТИНА, та ме обиждаш? Просто споделям как расъждавам, сподели и ти без да обиждаш  Peace

# 28
  • Мнения: 8 242
Крейзи Simple Smile Туй май не е за тебе.. а точно обратното  Mr. Green

# 29
  • Мнения: 7 803
Крейзи Simple Smile Туй май не е за тебе.. а точно обратното  Mr. Green
точно така  Hug към boto ми е поста, извини ме, че лошо съм го казала  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт