Колко често сменяте спалното бельо?

  • 6 222
  • 145
  •   1
Отговори
# 120
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Веднъж седмично. Калъфките - и по-често.

# 121
  • Мнения: 1 311
Поне веднъж седмично. В смисъл, горния чаршаф веднъж седмично, защото ме мързи да навирам завивката в него по-често. Долният и калъфките използвам за запълване на пералнята ако е много празна.

Чаршафи не гладя. Ако на някой му се спи на гладени чаршафи - да си ги глади, нямам нищо против, но засега мераклии няма. Нямам проблем с чаршафи за гости, защото и легло за гости нямам  Laughing Laughing Laughing

# 122
  • Мнения: 5 539
Не ги пера твърде често, за да не избелеят Mr. Green Такива прекрасни цветове, би било грехота ooooh!

# 123
  • France
  • Мнения: 726
И аз имам този проблем.Дразни се,когато сменям чаршафите на 4-5 дена,лятото на 2-3,защото се потим от жегата.А за да не ми избледняват цветовете ги пера на 30-40 градуса.И на моя мъж му показах отговорите,но въпреки това не прие

# 124
  • Мнения: 69
Не ги пера твърде често, за да не избелеят Mr. Green Такива прекрасни цветове, би било грехота ooooh!
ами само ако са бели ги пера, другите ги проветрявам  Joy
сега сериозно - максимум 5 дни караме с един комплект, а лятот - 2-3  дни

# 125
  • Мнения: 134
Веднъж седмично и никога не гладя, нямам време за губене.

# 126
  • Мнения: 1 418
Всяка седмица,като правя по-основно чистене.
Лятото през 2-3дни.
Не ги гладя,защото са с ластик и каквото и да опитвам не става(а и ме мързи).
А като ги извадя от сушилнята те са си почти като изгладени и едни меки-меки...

# 127
  • Countryside
  • Мнения: 11 643
На 10тина дни е най-точно  Peace
Лятото и по начесто особено в жегите  ooooh!

# 128
  • Мнения: 955
веднъж седмично,а лятото по-често.но веднъж в седмицата си пера и олекотените юргани и покривката-юрган която ползам върху спалнята.понеже ги имам по няколко комплекта ,та затова.
благословен да е този дето е измислил пералнята. и толкова е хубаво да ти ухае на чисто.

# 129
  • Мнения: 402
Лятото калъфката на съпруга ми се сменя всяка сутрин, зимата на 2-3 дни, защото се поти.
Горните чаршафи /торбите/ всяка неделя. Долния чаршаф и моята калъфка 2 пъти седмично.
И всеки път, когато има нужда извън графика.

# 130
  • Мнения: 2 442
Зависи от много неща.
Лятото - всеки ден. Сутрин докато сме под душа пералнята си изпълнява задължението, на излизане само ги проскам.
Останалото време - на 3 дни. Просто обичам да спя на чисто бельо.
Имаше една книга на Джудит Кранц - "Скрупули" е оригиналното заглавие, българския превод не мога да се сетя. Там мадамата от секретарка на милионер се повиши в негова съпруга и едно от нещата които приемаше за нормално като богаташка и й харесваше беше, че всеки ден спеше в чисто спално бельо.

# 131
  • Мнения: 966
около седмица и не гладя

# 132
  • Мнения: 1 288
2 пъти в седмицата. Обичам да ми мирише на чисто и свежо.

Не ги пера твърде често, за да не избелеят Mr. Green Такива прекрасни цветове, би било грехота ooooh!

У нас всички чаршафи са цветни. Пера ги на 40 градуса и не са избелели  Laughing

# 133
  • Мнения: 1 877
Един път в месеца

# 134
  • Мнения: 2 591
аз ги сменям когато се сетя! не засичам, но със сигурност не е два пъти в седмицата  Wink не ги гладя, защото мразя да гладя! спомням си като бях студентка се бях вманиачила и ги гладех толкова старателно, а после докато ги домъкна, ставаха на баница  Joy Joy Joy

щеще да ми е интересно ако имаше анкета ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт