Инсулинова резистентност и отслабване с НВ-ВМХ, кето - Тема 62

  • 19 055
  • 738
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 32 250
а Елора не съм останала с впечатление да е някоя лигла дето от най-малкото нещо да се тръшка.

Не обичам болка, но съм изтърпяла много болки от счупване на опашка, две дискови хернии и обездвижване. Плюс 2 операции на пръстите на краката. Като на първата не изчака да ме хване упойката и почна да реже, та трябваше да му се карам. На следващата операция ме беше запомнил колко съм лоша и ме пита усещам ли нещо. На 15 сливици ми вадеха, не изчакаха да подейства упойката. Донякъде може да е действала, но ги отрязаха. Реално упойката ме хвана след 10 минути в стаята. Не съм припадала.
Ама тук просто не знам, вече не търпя ли, стресирах ли се, не очаквах такова нещо. За пръв път ми беше.
Че и коремната операция, не съм припадала и не съм дори искала обезболяващи след това.
Впрочем явно наистина е била много груба, не знам. Но вчера ми течеше кръв до вечерта, днес още малко.
Не знам вие как сте като ходите.

ДХ3 евала, че ходиш. То и имаш време.
Аз се стресирам като ходя, все нещо ми има. Не винаги.
Ето, влизам за тъп запек преди 3-4 години, оказвам се с дълго черво, киста на далака и голяма миома.
Но пък по-хубаво навреме.
Сега за гинеколога ми пилиха на главата вкъщи да отида. Заради течението. Малко съм патица в някои отношения и неглижирам. Знам, че не е хубаво.
Само да но резултатите са ок що годе.

# 61
  • Мнения: 685
Елора, много рядко ми се е случвало да имам леко зацапване в деня на цитонамзката.
Усещането е неприятно, но в никакъв случай болка.
Имало е години съм ходила по три пъти. Заредят някакви нови четки за ЦН, и айде да пробват върху персонала.
Заговорим се с някой лекар за нещо, и от там -абе я ела ще ти го направя безплатно.
Купят нов ултразвук- ела да ти видя яйчниците и матката, да видим как работи.
Честно казано, не изпитвам дискомфорт от този преглед.
Със сигурност притеснението също е изиграло роля. Но както и споделяш за кръвотечението, тази е била бая груба.
Жалко, че си попаднала на такава лекарка.

# 62
  • Мнения: 4 607
Шарпи,
Скрит текст:
тя е със сърдечна недостатъчност, сърдечна операция, сменена клапа, пейсмейкър...Тази гад е точно в зоната на пейсмейкъра (т.е. той е в "епицентъра").🤨 От лявата страна е и обхваща долната част на ухото, под челюстта, врат, рамо, областта над сърцето точно и горната част на ръката...Пъпките вече завяхват, но е деликатна област и си мисля, че заради това и болките, и обривът са по-кофти от предишния път.😕
Обезболяващи не пие, само външно маже. Някои лекарства са и' противопоказни и не смеем на своя глава да даваме...Ужасявам се от мисълта, че тепърва започват болките (защото пъпките вече завяхват и май остават неврологичните болки)...
Онзи ден ходихме и на кардиолог в поликлиниката, че се беше шашнала да не би болката да идва от сърцето...
Уф, доста деликатно е положението. И това със сърчицето хич не ми хареса. Дано по- малко я боли и всичко бъде наред, и скоро да забрави за това нещо. 🤗

# 63
  • Мнения: 23 244
Елора, ходя при нова гинеколожка и два пъти ми взима цито- кървя всеки път.А при други не ми се е случвало или поне не помня.При тази три дни имам зацапване.Явно нещо по-настоятелно взима пробата.Иначе нямам спомен за болка, но имам висок прах на болка-факт.

# 64
  • Мнения: 33 428
И аз съм със запек днес😁
Знам си да внимавам с млечните, ма пак хапнах. Е на ми сега 😒

# 65
  • Мнения: 4 607
При цитонамазка и аз имам зацапване ден-два след това. При някои ми се е случвало по-голям дискомфорт при взимането на пробата, при други не. Човек с много висок праг на болка съм. На зъболекар никога не съм ползвала упойка. Като най-голяма болка, която съм преживявала считам една от операциите на носа ми преди 15 години. Още незараснал от първия касапин, трябваше втора операция, хирурга искаше да съм в съзнание колкото може повече, за да знае кво да прави, как да оправя поразиите, нанесъл ми първия. Помня тогава майка като ме видя у дома, едва не получи инфаркт от гледката и се разрева. Като излязла от битка с Майк Тайсън бях.

Последна редакция: пт, 07 апр 2023, 21:01 от sharpy

# 66
  • Мнения: 32 250
Лошо ми стана Confused
Ама това без упойка ли? Или някаква местна? Усещаше ли нещо?
Ама защо си се оперирала първоначално.

Ох, ами явно на кофти лекар съм попаднала, дано пък поне ако ми изписва нещо да ми помогне.
Аз сигурно си мисля, че имам някаква инфекция с това течение. Слагам глобулите през ден както е казала. Арилин ми даде. 4 броя,  през ден.
Голямо значение има и изненадата от болката. За пръв път.
Като са ме преглеждали за миомата нямаше такова нещо. Ама там през ануса беше. Неприятно, но се търпи.

# 67
  • Мнения: 4 607
Усещах всичко. Ккато и виждах всички "инструменти", а те не бяха по-различни от тези в гаража на баща ми. Чук, длето и т.н.
Първоначално се оперирах от крива носна преграда, ама тоя си остави ръцете, положението стана много по-зле. Почти загубих дишането си през носа. В последствие имам още 3 операции /едната е и пластика/. Та в тоя вид общо 4 пъти.
Към ден днешен /да чукна на дърво/ дишам нормално.

# 68
  • Мнения: 165
Шарпи, герой си ♥️

# 69
  • Мнения: 32 250
Не ми го побира акъла как си издържала това.
Аз ще пищя, ще викам.
Това е нечовешко. Как не си мръднала.
И защо без упойка бре? Кое налагаше това?

# 70
  • Мнения: 13 366
Чакай сега, нещо откриха ли ти че са ти предписали Арилин да слагаш? Не чакаш ли тепърва да видиш изследванията или нещо ми се губят дни?

# 71
  • Мнения: 17


Може ли мнение за тези резултати. Преди година и половина на 0’- 18; 120’ - 66;  приемам Глюкофаж

# 72
  • Мнения: 4 607
Не ми го побира акъла как си издържала това.
Аз ще пищя, ще викам.
Това е нечовешко. Как не си мръднала.
И защо без упойка бре? Кое налагаше това?
С местна упойка, ама тя беше колкото носа да ми изтръпне. Наоколо всичко чувствах. Налагаше се, защото бях направила някаква реакция от някаква съставка на предишната, още повече, че самата операция не трябваше да е толкова скоро, не беше минало достатъчно време, а аз се влошавах. Направих 2 пневмонии за много кратко време от липса на адекватно дишане. И искаше да съм в съзнание, за да може като стигне до страстванията, които придобих от първата операция, да казвам чувствам ли по облекчено дишане. Абе златни му ръце на втория доктор. Ще съм му благодарна до живот. Всяка болка си заслужаваше крайния резултат.
Махам ги снимките да не стресират народа.
Мусакичката ми беше супер на вкус. Половинът си добави кисело млекце отгоре, аз я изядох с 5 стръка пресен чесън, че много обичам.

Последна редакция: пт, 07 апр 2023, 21:06 от sharpy

# 73
  • Мнения: 23 244
Да кажа за течението- ако е бистро, като яйчен белтък, като флуид/рядък крем, няма миризма или дразнене, най-вероятно си е нормална цервикална слуз.С годините хормоналният фон се променя и съответно това рефлектира на жлезите там.
Аз винаги съм била с повече цервикална слуз, сега, заради годинките, намаля.

# 74
  • Мнения: 32 250
Чакай сега, нещо откриха ли ти че са ти предписали Арилин да слагаш? Не чакаш ли тепърва да видиш изследванията или нещо ми се губят дни?
Отидох заради течение и яко пресъхване. Има си проблем. Поне според мен.
 Явно е решила, че има нужда, не знам. Слагам ги , какво да правя. Тя първо взе цитонамазката, после секрет. Каза че имам силно течение и трябвало тия глобули.
Отидох при нея, защото майка ми беше там и тя остана доволна.
Ама айде сега, че беше груба да, ама дано поне да има правилното лечение. Ще видим.

ДХ3, има дни няма, има дни е жълто или зелено. Не разбирам много да ти кажа.
Миризма не знам, не съм усетила нещо. Аз сутрин се мия преди да тръгна и слагам почти винаги ежедневна превръзка. Вечер се къпя. Нещо силно не съм усетила. Не знам, то като седи цял ден на работа не е ли нормално да намирисва нещо. Нещо чак силно неприятно не съм усетила, но и не съм наблюдавала.

Ох, Шарпи, гушкам те заради това, което си преживяла, много гадно ми стана, то ти е минало.
Но сигурно все пак местната е притъпила болката в някаква степен. Но едва ли голяма.
Колко часа продължи това мъчение?

Общи условия

Активация на акаунт