Голям спор имаме с мъжа ми за..........

  • 4 624
  • 80
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 821
И според мен е твърде рано за подобни спорове  Rolling Eyes , но ... ваша си работа.
По темата, ако не мога да преместя кухнята в хола и да направя от нея детска или спалня, твърдо ще оставя детето в спалнята, а ние ще се преместим в хола. Изобщо не мога да си представя най-голямото помещение да е детска, а най-малкото хол и кухня и дневна и т.н. Като майка на 2 деца мога да ти кажа, че децата прекарват времето си около родителите си и чак като станат поне ученици, да не кажа тийнейджъри започват да се затварят по стаите си.
Колкото до изложението в нашия апартамент спалнята е североизточна, а детската югозападна. Зимата е еднакво топло, но лятото в детската не се живее - ужасна жега е. Отварям им прозореца след 10, 11 часа през нощта. Всъщност само есента и пролетта когато сме без парно има някаква полза, но и тя е съмнителна.
С други думи и аз мисля като мъжа ти.
Успех в избора.

# 16
  • Мнения: 1 734
Аз бих преместила кухнята в хола,а кухнята ще стане детска стая или спалня  Flutter

И аз така мисля, но е още много рано щом няма бебе и дори не е напът

# 17
  • Златна Добруджа
  • Мнения: 497
При нас детето е в хола, спалнята си е спалня. И двете стаи са южни.
Не съм съгласна, че на детето не му е нужно пространство. Разсъждавам, от гледна точка на това, че синът ми е 6 годишен и нормално все още му се играе.А и в спалнята отиваме само да спим, за какво ми е повече място  Peace Но ако можеш
Аз бих преместила кухнята в хола,а кухнята ще стане детска стая или спалня  Flutter
може би при вас това ще е най-удачния вариант

# 18
  • Варна
  • Мнения: 1 180
Аз бих преместила кухнята в хола,а кухнята ще стане детска стая или спалня  Flutter
Това ми се вижда добра идея! Проверете как стаят нещата с  мръсните канали. Колко квадрата ви е кухнята?

# 19
  • Мнения: 289
Живея в същия апартамент, откакто се омъжих, вече имам дете, което засега спи с мен в спалнята, а таткото - в хола. И, колкото повече се замислям за това коя стая ще е детска, когато поотрасне човечето, толкова повече се убеждавам, че ми трябва по-голям апартамент  Thinking 
При това положение сега, както и да го мисля, все ми е тясно  Mr. Green - нито хола ми се иска да го разделям на части, нито пък да правя спалнята гостна... но, времето ще покаже  Peace

# 20
  • Мнения: 5 401
Нашата ситуация е следната: апартамент 86 кв с 2 северни стаи и огромна южна стая. Преди да се роди дребното, нашата спалня и кухнята бяха в северните стаи, а хола в южната. Спалнята няма никакъв нормален начин да се затопля през зимата - парното въобще не успява да увеличи температурата, а с радиатор ще плащаме ужасни сметки. Кухнята, обаче, е значително по-топла - с ПВЦ дограма, изолации и т.н. Затова се преселихме дружно в южната стая. Имаме две идеи за бъдещето - или след време да вземем по-голям апартамент с детска стая, или кухнята и хола да ги обединим в южната стая, а двете спални да са в северната. За голямо дете не е толкова неприятно да е в северна стая, но за бебе...   bouquet

# 21
  • Мнения: X
Аз също съм на мнение, че доста избързвате с обзавеждане на детска стая.  Peace
Преди две години направихме основен ремонт, в който план за детска стая нямяше, въпреки че усилено действахме по въпроса.
Тази пролет ще правим нов ремонт- ще правим детска стая на буболечето. Вече мислим и за второ, но всичко с времето си, при този ремонт няма да му обособяваме стая все още.  Peace
Да не говорим, че първите 5-6 месеца поне детето евентуално ще спи при вас, така че имате минимум година и половина да си изчистите идеите кое какво и къде.  Peace

# 22
  • Мнения: 533
Като оставим това, че доста избързвате с обзавеждането на детска стая, ще кажа и моето мнение. Оставете спалнята да е спалня, докато е малко бебето ще спи при вас, като порасне му направете хола детска стая, мисля че едно дете се нуждае много повече от пространство, отколкото родителите му, ще има място за игра, ще има къде да му идват гостенчетата, а вие в спалнята какво правите, освен да спите? Ако кухнята ви е достатъчно голяма, направете я нещо като дневна с бокс, въобще да ви е удобно дори гости да посрещнете в нея. При нас ситуацията е такава и мога да кажа, че ни е много удобно.

# 23
  • Мнения: 512
Ама какъв е тоя проблем с изложенията на стаите - според мен малко преувеличавате...
Първо - и да е северна стаята - това дете по 24 часа ли ще прекарва там? На който детето му не излиза от стаята си - да дава съвет как го постига, че са се възползвам... Laughing И мнооого студено да стане - ще си поиграе в хола примерно, ако е по-топло.
Второ - имате ли представа какво става през лятото в южните и западните стаи? Били сме на гости в провинцията и от опит ви казвам - кошмарно е за бебето - по цели дни хленчеше, не можеше да спи през нощта, а и не можеш да го разхладиш като го пръскаш с вода или му даваш ледени напитки, нали?
Трето - и да ви е северна стаята - през зимата няма ли да я отоплявате? Особено с малко дете - струва ми се, че навсякъде трябва да е топло. Ние вкъщи поддържаме Т между 19 - 21 градуса през зимата, смятам, че по-топло не е особено здравословно.
Нашата спалня е изцяло северна и не виждам никакъв проблем в това, но все пак имаме парно. Според мен обаче е важно как е изолиран апартамента, защото в предишното ни жилище със старата дограма не успявахме да затоплим добре даже западната стая.
Така че - гледайте да си подредите удобно, това е по-важно, отколкото изложението според мен.

# 24
  • София
  • Мнения: 903
Според мен детето ще има повече нужда от по-голямо пространство, отколкото вие. Защото вие отивате в спалнята за да спите - не прекарвате целия ден там. Докато детето трябва някъде да си разположи играчките, които с напредване на възрастта стават и по-обемни и повече на брой. Казвам го от личен опит, защото дъщеря ми прекарва по-голямата част от времето в детската, а и е особено удобно като дойдат други дечица на гости да отидат да си играят в детската, а не да пренасят играчки от детската в хола и обратно непрекъснато.
Относно това как да разпределиш стаите в апартамента аз бих направила така:
1. Кухнята ще я направя спалня за нас, защото това обикновено е най-малката стая в един апартамент
2. Ако спалнята е достатъчно голяма ще я направя дневна с бокс( ако разбира се може да се изведе вода там).
3. Южната стая ( бившия хол) бих го направила детска стая.

P.S.Ако не може да се изкара вода в спалнята в краен случай ще направя спалнята детска, въпреки че изложението й не е много добро за дете( според мен).
Но в никакъв случай не бих навряла детето в най-малката стая от апартамента.

# 25
  • София
  • Мнения: 44 115
при нас разположението на стаите е същото, все още обаче спим тримата в една стая и тя е именно малката северна спалня. нямам притеснения , че е тъмна и студена. от както стане сутрин докато заспи вечер прекарва времето си в игри в хола - спалнта си е само за сън при нас. а за студа - ами за това е измислено отоплението. не е такъв проблем, а през лятото всъщност е по-приятно. най-хубаво ще е като порасне да живеем в 3-стаен апартамент, та хола да си е хол, мама и тати да имат своя стая, дете/деца също.но ако все пак положението се задържа така, ще му мисля тогава....идеята ми е че и без др най-често през първата 1-2, че понякога и 3 години детето спи с родителите си...та не го мислете толкова. В крайна сметка , първо си направете бебче пък после мислете и се карайте, кое помещение ще обитава то Wink

# 26
  • Мнения: X
 И аз не бих сложила детето на тъмно и студено. Обичам слънцето светлината, зимата ще е прекрасна и оютна стая. От друга страна пък, понеже няма да е хубао хола да е тъмен...неможе ли да разширите кухнята примерно? И там с една голяма маса ( нещо като трапезария), да посрещате гости. А едно удобно диванче все ще се намери къде да сложите.

# 27
  • Мнения: 2 591
и ние сме със същото разположение и дори сега, през зимата, сме се изместили да спим в хола, че е по-топъл!

споделям мнението, че като малко е по-добре да е в южната стая бебето, а като порастне, ще получи северната стая за детска, защото е по-малка и защото няма да е толкова чувствително!

# 28
  • Мнения: 1 495
Аз пък си представям спалнята като детска стая, обзаведена в по-топли цветове. Наистина лятото северното изложение ще е по-удобно, а зимата малката стая ще може да се отоплява по-лесно. В края на краищата предпочитам да имам голям хол, в който да се събираме всички заедно и където да можем и да посрещнем гости. Квартирата, в която живеем има точно същото разпределение и понякога съм си мислела, как би било ако този апартамент беше мой и имахме деца. Щях наистина да оставя детската стая да е спалнята. Аз съм израстнала в източна стая, общо взето освен, че се събуждахме рано рано от слънцето, не мисля че ми е правело впечатление какво е изложението.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Моето дете има детска стая, но не прекарма и половин час там, ако не спи- винаги си е покрай нас и няма сила, която да го накара да си играе само в детската. Изложението в този смисъл няма никакво значение...

Общи условия

Активация на акаунт