Подновяване на документите за социална интеграция

  • 6 431
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 193


НИе имаме право на Обучение - ходене на логопед, но нали ви казвам че ме карат всеки месец да нося фактурата
Сега аз пак да попитам,тези 11.25лв за един месец ли ни се полагат за обучение и за тях трябва фактура.Що за тъпотия.
ние миналата година за винетка не сме ползвали никакви облекчения,тази година да не би да са отпуснали.

# 16
  • Мнения: 3 743
bebo4e, тези 11лв се отпускат всеки месец, както другите добавки за транспорт и диетично хранене (лекарства). Тъпото е, че искат 100 неща за тях и не мога да разбера защо освен удостоверение, че детето е записано някъде трябва фактура и касова бележка, като така или инъче те изплащат 11 лв. Аз например им нося фактура за 650лв, а те ми дават 11лв Mr. Green (е, по-точно 135 за цялата година Tired)

# 17
  • Мнения: 1 193
Това е ,направо се амбицирах да отида до социалните.

# 18
  • Мнения: 2 531
може ли да ме светнете с какъв документ получавате добавката за обучение???? Аз преди време се отказах, тъй като се оказа че услугите на логопеда не са регистрирани, а другите терапевти също. А може ли допълнителните форми на занимания в детската градина да са мотив за добавка за обучение??
Мамо Иги, нямаш ли право за добавка за всяко от децата по отделно???

# 19
  • Мнения: 3 743
може ли да ме светнете с какъв документ получавате добавката за обучение???? Аз преди време се отказах, тъй като се оказа че услугите на логопеда не са регистрирани, а другите терапевти също. А може ли допълнителните форми на занимания в детската градина да са мотив за добавка за обучение??
Мамо Иги, нямаш ли право за добавка за всяко от децата по отделно???

Ние получаваме тази добавка за Английски език. Мисля, че за допълнителните занимания в градината също може да получите добавката. Необходимите документи са: удостоверение, че детето е записано на нещо си (чужд език, танци, пиано...), касова бележка за платената такса и фактура. Това са документите, които ни искат на нас, но най-добре попитай  в социални грижи, защото май се разминават изискванията в различните райони Confused

# 20
  • Мнения: 126
На мен от Социалната служба ми отговориха, че добавката за социална интеграция си върви успоредно с добавките по чл. 43 за целия срок на експертното решение от ТЕЛК. Обясниха ми, че само за двойните детски се подава молба всяка година, т.е. една година след подаване на предходната молба.
Що за единодушие! Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 1 710
Ще падна просто........................иди та разбери и тия хора им обясняваме, че по сто пъти снимаме ТЕЛК-а, за да го разкарваме ту за това ту за онова, ама на кой му пука. Види се, че вече и като част от Европата ще си ги влачим тия работи.

# 22
  • София
  • Мнения: 2 262
Нандииииииииииииииии тъпанарите му с тъпанари (да ме извинят модераторите ама не можах да се сдържа) днес върнали моя мъж и му казали, че на талона на колата трябва да пише името на детето, което е с инвалидност всъщност, а преди Нова година ме излъгаха значи, че ни се полага винетка и няма значение, че не пише името на детето! Вече нищо не разбирам и ми иде да ги гръмна, само загубих времето на Борис, а и за социалната интеграция взел заповедта ама бележката от личната трябвало да бъде друга, че не пие детето лекарства по ЗК, имало от петък нова заповед! Охххххххххх за 8 лв колко разтакаване, ОМРЪЗНА МИ!
Обърнах навсякъде  да прочета за тези винетки, нищо не намирам никъде, и сега не разбираме, как така едно дете се вписва в талона на колата, да сме питали КАТ!! Че КАТ какво разбира от социални помощи......

# 23
  • София
  • Мнения: 1 333
Иги, нямам думи просто Sad
Незнам какво да кажа вече за тези безотговорни държавни служители. Днес едно казват, утре друго, в един край н аБг се тълува по един начин закона, а в др по съвсем др. Има разминавания дори в различни райони на София. Но нали знаеш царя дава, пъдаря НЕ.

В др тема е публикувано това :

Ето ви закона за винетките /чл.10в от ЗП/
Чл. 10в (Нов, ДВ, бр. 6 от 2004 г., изм. доп. ДВ бр. 104/2005 г., изм. доп. ДВ бр. 64/2006 г.)  Лице с 50 и над 50 на сто загубена работоспособност се освобождава от заплащане на винетна такса за един лек автомобил, негова собственост или съпружеска имуществена общност, с обем на двигателя до 1800 куб. см и мощност до 73,55 kW (100 к.с.). За тези автомобили въз основа на заявка на Агенцията за социално подпомагане до Фонд "Републиканска пътна инфраструктура" се издава безплатно една едногодишна винетка по ред, определен с наредба на министъра на транспорта и министъра на труда и социалната политика.

Ще трябва сигурно да се ходи в КАТ и да се пита, но нали се сещаш там пък колко са компетентни и нафукани- сигурно ще ни изгонят като мръсни котета. НИ сме длъжни да опитаме. Щото и Ицо тази година се е поинтересувал от правата на Мими, а преди беше абсолютно против да вземаме нещо от държавата.
А това за лекарствата всяка година ли се подава или когато ни изтече срока на ТЕЛК???
Имам и още едно питане- Мими пие лекарство което е частично заплатено от НЗОК и др което си го купуваме от чужбина. какво да правим - има ли право за добавка за лекарства или НЕ- ще ги шашна с въпроса си, затова май трябва пак сама да чета закона и да тълкувам.

# 24
  • София
  • Мнения: 2 262
Според мен когато подаваш за лекарствата ще пишете с джипито, че имате лекарство което не се плаща от ЗК и едно частично заплатено, незнам дали да пишете, че го купувате от чужбина да не кажат, че сте богати много и не ви се полага нищо, по този въпрос може да се помисли, но пък ако отпуснат повече пари заради това, че е скъпо, знам ли ги вече и аз! Всеки път чета, чета за да мога като отида да съм знаеща и да споря и опонирам, но много често само си удрям главата в стената им от неграмотност и безразличие! Когато приемат такива като тях на работа, трябва според мен да им правят тест за човечност, а те ги избират колкото се може по-бездушни и жестоки! А се подава за лекарствата както им скимне на тях, на мен за Лъчо ми е за пръв път, но виж за Мишето не попитах като ми изтече срока на ТЕЛКА ли е, я да погледна заповедта и ще ти пиша пак! Ама трябва и да я намеря във всеки случай!  Laughing

# 25
Днес ходих до социалнобезгрижните и ми казаха за лекарствата молбите били други и се попълвали от джипитата подавали се заедно с копие от рецептурната книжка.Това значи че ни отрязват от тази опция.Заболяването на Вики не попада в списаците на НЗОК.Ще продължаваме да внасяме лекарства от вън.До миналата година нямаше дори клинична пътека за невромускулните заболявания от есента им ограничиха и рехабилитацията и балнео лечението до веднъж годишно.Тези хора нямат ли представа че нашите деца имат ежедневна нужда от рехабилитация.Натъжавам се като си помисля че може да не успеем да плащаме на рехабилитатор да идва у дома и ще се започне един ужас
Маи не само социалната ни политика е калпава а ми и здравната . Като чуят за дете с увреждане и направо ти казват че не си харчат парите за обречени. И това сме преживели но има и Хора за съжаление рядко.

# 26
  • Мнения: 3 743
Сега се връщам от социални грижи и съм меко казано бясна #Cussing out - 200 човека чакат #Crazy.  Пускаха само за детските без да се редиш на опашката и така успях да се добера до една от служителките, която провери в компютъра и ми каза, че добавките са ми спрени, но не е ясно поради каква причина Close Според нея понеже бил изтекъл ТЕЛК-а, е да ама не - важи си до април месец, а те ми спряха добавките още от ноември! Нямаше никакъв шанс дори и да се наредя на опашката да успея да стигна до гишетата за социалните добавки. Охраната ми каза, че хората се редяли на опашката от 6ч сутринта Tired

# 27
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Ия, ти ме отчая, мислях да ходя тази седмица, ама ще ида другата ... дано имам повече нерви тогава...
Нанди това за лекарствата е формалност, няма значение какво лекарство ще ти пише личния лекар, на нас првият път ни писаха витамините на Яни и Дуфалак  Embarassed, вторият път беше болен и докторката написа антибиотика и сиропите  Crazy Важното е да има някакво лекарство там, дори и да не го взима Мими и отдолу лекарката да напише, че не се покрива от ЗК.

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 168
 #Cussing out #Cussing out #Cussing out
Ама как ще се редите на опашки бе хора! Shocked
А особено ако "влачите " и децата с вас(щото ние с Веси сме неразделни!
Я си търсете и се възползвайте от правата!
 #Cussing out #Cussing out #Cussing out
Ах Боже да му се незнае и смотаната държавица...........
А колкото за интеграциите и на мене ми казаха,че трябва да подавам нови молби, въпреки ,че съм подавала юни, щото ТЕЛК-а ни е от май.Само че ме посъветваха да отида слад 20,01, та да не изтрепя някое бабе!
Пежду другото и тук да питам - като социалните държат през 6 месеца или на всяко подаване на молба за нещо да им нося удостоверение за сем.положение, знае ли някой дали не сме освободени от таксата при издаването му щото е 8(4) лв

# 29
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Мира, нямам понятие, ама то давност няма ли, не може ли да праснеш няколко копия?
Пък и това май ти трябва за ЛА, за друго за какво им е?

Общи условия

Активация на акаунт