пране на вълнени дрехи в пералня

  • 16 900
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 001
изпрах Laughing
с прах за пране, нямах первол или нещо друго за вълна специално, дрехите си се изпраха супер, бяха си леко центрофугирани и изсъхнаха много бързо, не им стана нищо Laughing

Беше ме страх, защото вълнените пуловери са ни все от марковите и ако се прецакат няма да си го простя, от един зор да не пера на ръка.

# 16
  • Мнения: 588
Вълнените дрехи ги пера на програма- вълна 30 градуса и слагам прах за цветно пране и омекотител - това е . До сега издънки не съм имала  Mr. Green

# 17
  • Мнения: 2 922
И аз пера дрехите на програмата за вълнени неща. Понякога и на нормалните 30 и 40 градуса.
Но вече не с Первол - имам чувството, че свива дрехите  Thinking

# 18
  • Мнения: 420
    Grinning
  От десет години имам Горение и си пера вълнените дрехи на специалната програма на 30 градуса и на най-слабата степен на центрофугата.

# 19
А някой да има пералня Зануси, тъй като вече втора година и се чудя на "вълната" - точно 4 минути на 30 градуса и общо с плакнете - 15 мин. Това е положението! Отначало и се дразнех, но вече не и обръщам внимание, само се пукам от яд, защото Перла 05 переше вълна по 30 мин., а тази умница - 4. Има и вълна 40 градуса, но там не смея да пробвам как ще излязат, може би ще ги мачка? Та питам има ли други с подобна "вълнена чуденка"?

# 20
  • София
  • Мнения: 6 011
Пера на 30 гр.  и не съма имала досега проблем. Я, дала съм толкова пари за тая Аристонка, пък ще пера на ръка.... не, не и не...Всичко и давам да яде даже и бельото. Ползвам хубави прахове и не се притеснявам.
Съгласна съм с теб

# 21
  • Варна
  • Мнения: 7 702
А някой да има пералня Зануси, тъй като вече втора година и се чудя на "вълната" - точно 4 минути на 30 градуса и общо с плакнете - 15 мин. Това е положението! Отначало и се дразнех, но вече не и обръщам внимание, само се пукам от яд, защото Перла 05 переше вълна по 30 мин., а тази умница - 4. Има и вълна 40 градуса, но там не смея да пробвам как ще излязат, може би ще ги мачка? Та питам има ли други с подобна "вълнена чуденка"?
Няма какво да и се чудиш-това е! Да сравняваш перлата с новата пералня е все едно да сравняваш трабанче с Ауди А8 примерно. И моят Аристон пере пуловери за 40мин.като 36мин е изплакването.Изпрани ли са-изпрани са-това е.

# 22
  • Мнения: 409
Пера на 30 гр.  и не съма имала досега проблем. Я, дала съм толкова пари за тая Аристонка, пък ще пера на ръка.... не, не и не...Всичко и давам да яде даже и бельото. Ползвам хубави прахове и не се притеснявам.
Съгласна съм с теб

 Peace И аз съм така, от стелките на колата до маратонки Mr. Green

Пускам вълнените дрехи с Perwoll на програмата за вълна на 30 градуса и си се изпират супер. На 600 степен на центрофугата.  Simple Smile

# 23
  • Мнения: 5 393
Имам Горение на 3-4 години.Пускам програмата за вълна, няма проблеми.Има много лека центрофуга накрая(заложена е в програмата) но има опция за изключване. Мразя да пера на ръка Naughty Tired

# 24
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
А някой да има пералня Зануси, тъй като вече втора година и се чудя на "вълната" - точно 4 минути на 30 градуса и общо с плакнете - 15 мин. Това е положението! Отначало и се дразнех, но вече не и обръщам внимание, само се пукам от яд, защото Перла 05 переше вълна по 30 мин., а тази умница - 4. Има и вълна 40 градуса, но там не смея да пробвам как ще излязат, може би ще ги мачка? Та питам има ли други с подобна "вълнена чуденка"?

И моята (Аристон) е по същия начин. Пълни вода, след което загрява водата, но не върти, пералнята си е в покой. Като се загрее- 4 мин и започва едно дъъълго плакнене. Но четох в книжката, че това е щадящото пране- не се въртят много, за да не се деформират. Но в крайна сметка са изпрани и друго не ме интересува.
 Няма какво да и се чудиш-това е! Да сравняваш перлата с новата пералня е все едно да сравняваш трабанче с Ауди А8 примерно. И моят Аристон пере пуловери за 40мин.като 36мин е изплакването.Изпрани ли са-изпрани са-това е.

# 25
  • на път
  • Мнения: 2 804
И аз съм с аристон. Има една програма "кашмир" която се справя и със най-финото пране - от чорапогащници и бельо до пуловери. За всеки случай ги слагам в торбички за пране на нежни тъкани. Продават ги вече и в България като има за 3 и 5 килограма.

# 26
  • Мнения: 1 416
Пускаш си вълнените дрехи на 30-40гр. и си ги переш. Какво толкоз те притеснява?  Rolling Eyes
Именно...  Simple Smile

# 27
  • Мнения: 1 426
в пералнята, каквото оцелее добре, каквото не уцелее значи не става Grinning

# 28
  • Мнения: 386
Пускам ги с Perwoll на програмата за вълна на 30 градуса и си се изпират супер. Спестява ми много време, особено сега зимата с тези пуловери. Давай смело.


 PeaceДаже ги пускам и в сушилнята.

# 29
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Пера си ги без грижа а 30 градуса на програма за вълна!

Общи условия

Активация на акаунт