Опит за изнасилване - полицията подмина случая!?

  • 5 811
  • 60
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 645
За съжаление тогава на авторката ѝ остава само да се оправя по български.

# 31
  • Мнения: 197
За мен лично трябва да започнеш да питаш писмено - мейл-и и официални писма. Бих ги засипала - местна прокуратура, съд, полиция, бих включила и ДАЗД с оглед на това, че е било в присъствието на детето - на тях няма да им откажат отговор от полицията. После медии, ако не се задействат първите. Ситуацията е достатъчно неприятна и противна, рискова и всичко, за да се пренебрегва. Веднъж в мен се беше отъркал мъж в градски транспорт я пиков час. Беше отвратително и цял живот ще го помня. В първия момент си помислих, че си въобразявам, защото си беше толкова тъпкано с хора (280 все пак), но в един момент започна да ми вдига роклята. Измъкнах се веднага и слязох от автобуса, бях шокирана, погнусена и изпитах страшен срам и вина... смотана студентка. Да, не беше гол, не направи кой знае какво освен да се отърка. Дали тази ситуация не я помня вече над 10 години действие след действие? Дали не избягвам още препълнени автобуси, метро? И тук жени си позволяват да омаловажават случилото се под предтекст, че това било воайорство, той само се бил задоволявал като откачените в парка... За пореден път бих искала да питам - какво ви става бе, хора? Трябва ли да има изнасилване, за да се реагира? Имаме достатъчно известен публичен случай във Варна с журналистката, която по време не сутрешен крос е причакана, изнасилена и убита. Трябва да се достигне до там, за да се реагира ли? Или ни е по-лесно да махнем с ръка, че този е луд и да се оставят нещата. И ако обществото е апатично към поредния самозадоволяващ се неандерталец зад храстите в парка, то проблемът е в нас, не в лудия. Извинявам се за тона на писане, но просто тези уточнения от правна гледна точка малко ми дойдоха в повече. Не е нужно да е опит за изнасилване, за да има мерки в случай на сексуално насилие, каквото е то. Ами утре ще изскочи и причака някое дете и то как да се справи с такъв стрес? Едно е ние възрастните, които вече години ни е блъскал животът и сме притъпили сетива и стрес, нищо е може да ни уплаши. Друго е дете, каквото дори имаме тук като свидетел.

# 32
  • Мнения: 9 972
Авторката пита за съвет, адвокати с опит се включват с такъв. Ако беше помолила само и единствено за топла дума и съчувствие, то вероятно щеше да ги получи от повечето потребители в темата. На мен адвокатските мнения са ми полезни, научавам неща, които са далеч от моята сфера като се надявам информацията да не ми потрябва.

# 33
  • Мнения: 18 746
Кои са адвокатските мнения освен тези на AIDA? Защото точно тя не твърди, че случката е воайорство. За сметка на това доста съфорумки се изредихте, да ѝ кажете, че това не е опит за изнасилване, включително и има леко размахано пръстче, че не била обективна.

# 34
  • Мнения: 5 290
По описанието не прилича на опит за изнасилване, а на класическо воайорство.
Това се води само воайорство?

бях също така с детето си , което е с детска парализа. Въпросният си извади члена и започна да маструбира гонейки ни..., дори добави подробности как ме дърпал и се опитвал да се отърка в мен. ...,защото е с криминално минало.

Не съм адвокат за съжаление, мога само да споделя отвращението си.

# 35
  • Мнения: 221
Здравей, Alexxiss! Разбирам те и напълно ти съчувствам, защото преди 28 години преживях нападение от циганин. Само който го е преживял може да те разбере, а съвети лесно се дават като не ти е минало през главата. Макар и след толкова години все още изтръпвам като чуя стъпки зад гърба си.Случи се  през 1995 г., в началото на тъй наречената демокрация (не, че през соца не е имало ненормалници),посред бял ден пред вратата на апартамента ни. Бях на 23.Някъде излизах за нещо и при прибирането си(тогава вратите на входовете не се заключаваха, даже си зееха отворени), живея на първия етаж, обръщам се с гръб и отключвам вратата и в този момент чувам, че някой влиза във входа. Обърнах се и видях едно цигане, може и да беше по-малко от мен. Попита ме дали имаме тавански стаи, аз казах, че няма и се обърнах да се прибирам. В този момент той ме нападна в гръб, запуши ми устата с едната си ръка, а в другата държеше ножка. Започна да се търка в мен... За мой "късмет" никой не премина по стълбището. Започнах да се мъча да извикам мърдайки главата си, за да разместя мръсната му ръка от устата си и накрая успях да изкрещя едно помощ. На горния етаж живееше полицай и този път наистина съм имала късмет, защото си е бил вкъщи и ме е чул. Никога няма да забравя как този човек изхвърча от горния етаж като стрела. Цигането излетя като куршум и за съжаление моя съсед полицай не можа да го хване. Аз стоях пред нашата врата с изподрано лице и едвам поемаща си въздух. Благодарна съм, че не ме блъсна в апартамента,че не искам да си мисля какво можеше да се случи... Всичко стана толкова бързо, че дори не можах да запомня добре лицето му, не знам дали беше от града и така не се стигна до полиция. После сумати време се стрясках от съседите, които преминаваха зад гърба ми, докато отключвах вратата на апартамента. А днес каква полиция...? Хора убиват и нищо не се прави... И до днес като видя циганин изпитвам ужас. Зная, че не е правилно да слагаш всички под общ знаменател, а и аз по принцип се имам с всички, не деля хората, но тази травма остава до живот.

# 36
  • Мнения: 59
Ужас. Каква наглост посред бял ден пред дете. Тука трябва убийство  да има да обърнат внимание институциите.
Ако не искат да работят, вземете си шокова палка/шоков айфон и следващия път като си размята атрибута го пернете, то иначе оправия няма. Друг вариант е да не излизате😡, което не е ок.

# 37
  • Мнения: 2 999
Свържи се със Съдебен спор! Ако пазите все още записа от случилото се ще бъде още по-добре във ваша полза

# 38
  • Мнения: 6 791
Отвратително е, че подобно нещо се случва посред бял ден, още по-отвратително, че въпреки че се е похвалил пред полицията, продължава да си броди по улиците. Утре може да тръгне да го размята пред деца, които се връщат от училище. Не оставяйте нещата така, пускайте жалби, търсете вариант този да не бъде оставен на свобода. Вашето действие може да предотврати бъдещ инцидент. Ако имате голяма ФБ група на града, предупредете за района, в който се движи този.

# 39
  • Мнения: 70
Благодаря на всички сключили се. Благодаря за подкрепата,оценявам го!
Днес отново бях в полицията,за да поискам някакво обяснение,защото след,като са дали случая на прокурор , те ми казаха да очаквам обратно писмо до месец. Бях с предтекст да търся това писмо,което не получавам вече месеци .. за да разбера какво се случва. Днес ме изпратиха с думите “По-добре остави нещата така,защото не знаеш как може да се надигне малцинството от махалата след , ако дадеш гласност на случая - ще те разкъсат всички,а и до по-страни неща може да се стигне” - един вид ми каза,че ако продължа да ровя и да защитавам себе си и случилото ми се , ще изпратят тайфа от махалата и ще има колене с брадви…
Е , сериозно ли!? И да продължавам да си вървя спокойно по улиците… как да се случи?
Просто не знам .. ще помисля още малко и ще взема решение към кого да се обърна. Адвокат , Телевизия …

Някой тък спомена,че детето ми е свидетел,за съжаление - не. Детенцето ми е с детска парализа и дълбоко умствено изоставяне - не разбира и не може да говори. Но се изплаши от виковете със сигурност. Свидетел имаше на 76г , човека който се появи и предотвърти случващото се. Той свидетелства. Отделно майка ми,баща ми и най-добрата ми прителка също бяха извикани,тъй,като знаеха за преследването.
Нямам си никой .. който да го хване и да си “поговори” с него. Само баща имам от мъжки род , който има друго семейство и не се застъпва за мен. Трябва да се случи нещо много сериозно и фатално , за да вземе мерки.
Нямам и приятели.

# 40
  • Мнения: 5 290
Няма да е лошо другия път да оставиш телефона да записва, като говориш с тях - не знам какво да те посъветвам, абсурдна ситуация. Може би да се запишеш на курс по самозащита (улична, а не бойни изкуства) и да се научиш да биеш, за да се защитиш подобаващо, ако се налага. Адвокат задължително, не оставяй нещата така - брадви, секири.. wtf?! По тази логика по-сериозните жертви пък съвсем трябва да си затварят устата. Насилие вече е имало на улицата посред бял ден; няма гаранция, че няма да стане по-сериозно дори и да си мълчиш.

# 41
  • Мнения: 415
Пълни щуротии са ти казали,това е несериозно! По-възможност бликзото време си намери Адвокат, и да се действа,защото времето минава не се знае дали няма да има последващо действие от страна на "тоя" Това в кой град се случва?

# 42
  • Добрич
  • Мнения: 5 497
Ако в момента прокуратурата работи по случая, Вие ще получите писмо  от нея, когато излезе решението и. Действително полицията, когато предаде случая в прокуратурата, нещата вече зависят от прокуратурата.

И да, в България нещата се случват бавно. Тази седмица получих писмо от прокуратурата, относно един пожар през декември 2020 г. Писмото описва в няколко страници разследването, експертизите и решението на прокуратурата. И го получавам след 2 години и 4 месеца.

# 43
  • Мнения: 1 645
На бас, че в писмото от прокуратурата случката ще е описана така, че ще се чуди дали прокурора е чел друга преписка или обвиняемия му е брат. И дело няма да има.
Анимус са написали, че се занимават със сексуално насилие, освен домашното, така че може да дадат някой съвет.
И ако има местна фейсгрупа на шофьорите като дойде писмото от прокуратурата и е с отказ освен да се оплаче там авторката.

Някой има ли обяснение защо държавата упорито отказва да се занимава с дребните престъпници, не е защото са от етноса, защото и с тия които са българи отказва. Като е да не им крадат депутатските места всяко правителство е много оправно, през останалото време полицаите все не чули, прокурорите все не видели и ако някой тръгне да си търси правата му обясняват, че сам си е бил виновен и му внушават да се саморазправя или да се примири.

# 44
  • Мнения: 70
Имам нови новини по случая. Вчера получих изненадващо обаждане да се явя в съда , за да ми връчат призовка. Първоначално се стъписах,защото буквално бях загърбила случая и мислих,че това е края - подминат. Явно просто наистина става бавно. Връчиха ми призовката , делото е другия месец на 21. Ще присъстваме и двамата,определено ще потърся мъжка подкрепа да ме придружи , защото очаквам наистина да е събрал махалата пред съда. Въпреки,че там съм в безопасност , все пак после имам път до вкъщи. Стискайте палци съда да вземе правилного решение. В призовката пише,че му е назначен защитник адвокат.

Общи условия

Активация на акаунт