Как се почиства сребро?

  • 27 805
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 734
Казвам своя начин и не се смейте Crossing Arms Няма начин да нямаш някое старо червило, намазваш съвсем леко прибора с него и след това търкаш са памук. Когато видиш резултата ще чакам да черпиш Wink

# 16
  • Мнения: 13 512
Гел Тест- за миене на чинии. Невероятно излъсква злато и сребро. Открито е случайно, разбира се, но резултатът е  много добър.

# 17
  • Мнения: X
Можете ли да ми помогнете за почистване на злато - от някакъв препарат халката ми стана много матова и искам да върна блясъка й, а не ми се ходи да я полират на златар всяка седмица.  Rolling Eyes

# 18
  • На небето
  • Мнения: 5 530
С търкане със сода става най-добре. Със сода си почиствам всякакви съдове, а за почерняло сребро по-добро няма.

Да със сода и сребро и злато се почиства идеално. Най добре става със много хлебна сода и малко вода, колкото да навлажни содата и търкаш, дали с ръце или нещо друго няма значение.
А варовик се почиства със оцетена вода.

# 19
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Можете ли да ми помогнете за почистване на злато - от някакъв препарат халката ми стана много матова и искам да върна блясъка й, а не ми се ходи да я полират на златар всяка седмица.  Rolling Eyes

Зори със сода, си почистих златните пръстените. Навлажняваш сода и търкаш. Направо блясват.

# 20
  • Мнения: 17 546
Казвам своя начин и не се смейте Crossing Arms Няма начин да нямаш някое старо червило, намазваш съвсем леко прибора с него и след това търкаш са памук. Когато видиш резултата ще чакам да черпиш Wink
  Peace Резултата ще надмине очаквания та ти!

 Сода (натриев бикарбонат) и оцет(оцетна киселина) са две съединения, които като се смесят предвид това, че едното е кисело съединение, а другото алкално, се получава неутрален разтвор, та какво правят със среброто не ми е съвсем ясно  newsm78

# 21
  • Мнения: 8 505
Аз съм почиствала сребро с паста за зъби. Много е сполучливо!

Аз също.Щади среброто повече от содата.

# 22
  • Мнения: 701
Преди време ми показаха как се чисти с червило!Наистина поразяващ ефект,но едно червило отива за една фруктиера например.Поне старите червила вършат някаква работа.
Натърква се среброто с червилото и после се изтърква със салфетка или кухменска хартия.

# 23
  • Мнения: 516
Слагаш ги в купичка на котлона да врят и прибавяш сода бикарбонат после ги подсушааваш с вълнен парцал стават чисто нови, поне така правих преди като носех сребро Peace

# 24
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
нося само сребро от години и моята рецепта е: смесвам сода и паста за зъби, да стане такава смес, че да може да се маже, натърквам с помощта на памук, изчиства перфектно, памука става черен  Rolling Eyes

# 25
  • На небето
  • Мнения: 5 530
А Кока Колата е супер за ръжда, разяжда всичко. И това ни влиза в корема....  Shocked

# 26
  • Мнения: 3 537
Последния път чистих със паста за зъби и Циф.И със двете след това блести  Grinning

# 27
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 340
Сода и паста за зъби. Като два метода  Grinning

# 28
  • Мнения: X
Послушах ви, но вкарах и малко творчество Flutter Паста за зъби и парче плат от естествена коприна - става прелест Peace

# 29
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Със СОДА !Аз даже ги кипвам на котлона / вода и сода + приборите/

Общи условия

Активация на акаунт