често уриниране?

  • 20 137
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Определено не е нормално да се става системно вечер да се пишка. Да е инцидентно при поети повече течности преди лягане да, но всяка вечер ставане определено си изисква повече внимание. При това ако има проблем с бъбреците, то в кръв и урина се дава отклонение едва когато функцията им е увредена над 50%. За това си направи една консултация с нефролог, нека да те види на ехограф, пусни си кръв и урина и ако човекът ти каже, че всичко е ок си живей спокойно. Но не оставяй нещата така, защото може и нищо да ти няма, но има редица заболявания, които не са свързани с болки и парене при уриниране или тежест в областта на кръстта, но реално има проблем. Потърси нефролог, не уролог.

# 16
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Подкрепям казаното от gmsvetla, но пък може да става дума за такива дадености на определения индивид.

Аз например, мога по 5-6-7-8 часа през деня да не ходя до ВеЦе-то, за да уринирам, а съседката даже и 1 час не издържа. Уж и 2-те сме нормални...  Rolling Eyes Явно си е до индивид туй нЯщо, но все пак нека те види нефролог.

# 17
  • Мнения: 2 550
Уф, ти ставаш по 2-3 пъти, аз обаче ставам по 5-6  ooooh! Направо ми се реве като стане време да си лягам...тъкмо легна и ааааайде, а преди това точно съм ходила. Сутрин също е някакъв кошмар, през половин час ходя  #2gunfire Така съм от 1-2 години.
Правила съм си изследвания...първия път имах цистит - ок, втория път имах само повишена утайка. Имам и кистички в бъбреците, но това едва ли е причината  Tired


Най-добре се посъветвай с нефролог.

# 18
  • Мнения: 2 591
благодаря за съветите за нефролога! като се поосвободя малко (февруари месец) ще отида!

Марче, как издържаш  newsm78

# 19
  • Мнения: 58
искам да попитам дали и някоя друга мама е такава "пикла безподобна"  Embarassed като мен и дали някой има идея какво би могло да се направи по въпроса. все още не съм се съветвала с лекар, щеше ми се първо да попитам тук...

ами проблемът е, че ходя твърде често до тоалетна - особено нощем - понякога ставам по 2-3 пъти, а това винаги е доста неприятно. През деня също ходя доста често, но и разбира се, пия и доста вода. Наблюдавам заобикалящите ме хора и забелязвам, че аз ходя няколко пъти повече от тях до WC-то!

 Peace едно към едно съм и аз.
Ходих при личния специално за това. а той почна да ми се смее. Пита ме боли ли, сърби ли... Аз нямам такива оплаквания...."ми тогава пикай си- какъв ти е проблвма"- му беше отговора.

# 20
  • Мнения: 3 743
Мерила ли си кръвната захар?


 Peace едно към едно съм и аз.
Ходих при личния специално за това. а той почна да ми се смее. Пита ме боли ли, сърби ли... Аз нямам такива оплаквания...."ми тогава пикай си- какъв ти е проблвма"- му беше отговора.
Е, това е доста несериозно отношение, според мен! Попитай го следващия път кои са симптомите на диабета?

# 21
  • Мнения: 58
Мерила съм си кръвна захар при пълна кръвна картина- всичко е в норми

# 22
  • Мнения: 420
   При мен този проблем се получава когато имам киста на яйчника. Често ми се случва и затова вече знам - започна ли да уринирам често бягам при гинеколога. Махне ли се кистата и проблема се маха.
   А джипито направо го сменяй. Или го мързи, или е некадърен и в двата случая е за  #2gunfire

# 23
  • Мнения: 2 591
и аз мисля, че кръвната ми захар е в рамки - правих си изследвания преди месец по друг повод, но всичко беше нормално...
 

 Peace едно към едно съм и аз.
Ходих при личния специално за това. а той почна да ми се смее. Пита ме боли ли, сърби ли... Аз нямам такива оплаквания...."ми тогава пикай си- какъв ти е проблвма"- му беше отговора.

еми точно това е странното, че повечето хора го възприемат като нормално, или като даденост - личи и от някои мнения тук...

# 24
  • Мнения: 58
Чувала съм, че при наличие на киста пишкането е често, /като бях бремена пишках буквално през минута/, споменавала съм на гинеколога ми за този проблем, и той ми е казвал, че стените на пикочния мехур ми били тънки. Между другото, родих секцио, и операцията не беше такъв ужас, какъвто катетъра. Все едно някой нон-стоп ми правеше кюртаж на пик.мехур. newsm78

# 25
Аз го имах този проблем с пишкането около половин година.Бях на уролог,правиха ми всякакви изследвания и нищо,а мен това с двете капки направо ме побъркваше.След това отидох на гинеколог,но впоследствие разбрах,че пак не съм улучила,защото тя беше пълна некадърница.Каза ми,че имам много голяма инфекция на пикочния мехур,която стигнала до левия бъбрек и междувременно от нея съм получила колит JoyНе знам как и го роди главата това.Отидох след това на дерматовенеролог и се оказа,че имам някакви безобидни гъбички,които излекувахме за една седмица и това мъчение с пишкането спря.

# 26

отиди на гинеколог, понякога след раждане се получава смъкване на матката и притиска пикочния мехур, може и от това да е

# 27
  • Варна
  • Мнения: 10 493
И аз съм голяма пикла,особено вечер.Само чакаля рекламите по време на филма и бегом в тоалетната.Чувала съм за водни кистички,веднъж ми бяха казали нещо подобно,но не съм сигурна

# 28
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Аз Party!
Ама си имам лентичка Mr. Green.

# 29
  • Мнения: 146
Дължи се на недостатъчност на някой орган на тялото (при млади майки едва ли е от диабет - има и други симптоми). Впечатлението ми е че не е чак толкова трудно за лекуване.

Общи условия

Активация на акаунт