Имате ли ритуали?

  • 1 341
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 622
Още нещо, което правя понякога като ходя пеш по-дълго, но е малко по- в страни от темата- запомням първата дума от случайно дочут при разминаването ми с хората, разговор и така събирам тези думи, с всяка следваща, която чуя и накрая понякога се получават забавни неща  Crazy

# 16
  • Мнения: 1 416
Имам, да... Доста. Той всеки си страда по малко от OCD (obsessive-compulsive disorder), ама аз май повечко...  Rolling Eyes

# 17
  • София
  • Мнения: 7 097
Имам, да... Доста. Той всеки си страда по малко от OCD (obsessive-compulsive disorder), ама аз май повечко...  Rolling Eyes

Дай някое по-безобидно поне, ако те притеснява да пишеш наред...

# 18
  • Мнения: 2 591
аз пък когато съм тръгнала за някъде и се наложи да се върна, винаги докосвам земята - не знам защо - май ми го каза една приятелка, когато бяхме ученички. сега обаче ме е срам да се навеждам и докосвам нещо, което опира в земята - касата на вратата, парапета  Embarassed

# 19
  • Мнения: 1 416
Дай някое по-безобидно поне, ако те притеснява да пишеш наред...
Добре...

Повтаряне на определени неща - фрази или каквото и да е, за които си си втълпил, че те предпазват.
Винаги смятам регистрационните номера на колите...  Simple Smile
Пея, когато ме е страх.  Wink Много хора го правят, между другото...
И естествено - най-разпространеното, което е безобиднo, но пак се смята за белег на OCD - страх, че не си заключил, запалил си нещо, забравил си и т.н.

Имам и други ритуалчета, но не ми се споделят. Малко съм по-ненормална от останалите, но не е чак толкова зле...  Grinning

# 20
  • Мнения: 95
Като ученичка и после студентка мама винаги ми поливаше вода от менче на първия учебен ден. Както и преди всеки изпит, на който отивах. На сватбата държах пак от него да ми полее вода като излизах от вкъщи.
Другата дивотия, която правех е да не си мия чашата от кафето и да не си оправям леглото преди изпит.
А върху шахти не стъпвам не от суеверие, а защото у нас никога не е ясно дали точно на тази шахта капака не халтави.

# 21
  • Мнения: 2 631
И аз от ученическите години не минавам под лампа...  Simple Smile
От студентските години - пак не пропускам първо хубаво да полея изпита, пък после да ходя да го взимам  Mr. Green
Като видя черна котка плюя зад гърба си и се въртя три пъти  Joy
Чукам на глава, като нямам дърво около себе си, а трябва да се "предпазя" от "уроки"...
И други  Peace

# 22
  • Мнения: 95
А и никога не простирам дрехите наопъки  Wink
А това защо? Аз пък винаги простирам наопъки, за да не избеляват от слънцето.

# 23
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 915
И на мен ми е останало още от ученическите години да не стъпвам на шахти. Тогава имахме и други мании, но вече съм ги забравила.
Преди време бях правила един доста голям материал за ритуалите на разни известни хора - наши и чужди, и между тях имаше и доста странни. Например, прочутият цигулар Йехуди Менухин е правел челна стойка преди всеки свой концерт. Повечето ни актьори пък гледат да не си подсвирват в театъра, за да не ги освирка публиката. Покойният Константин Кисимов пък винаги шляпвал някоя колежка по дупето преди да излезе на сцената.

# 24
  • Мнения: 1 937
Когато потеглям с колата, задължително първо тръгвам напред, независимо колко съм близо до преграда някаква, било то и жива Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт