Много ме дразни

  • 2 888
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 897
Обясни й съвсем спокойно,че поведението й те дразни и я помоли да престане.Голям човек е все пак,би трябвало да те разбере.Ако не...много жалко.

# 16
Във всяко едно написано нещо има истина. За съжаление, тя е много труден характер и не мисля, че може да се промени. На няколко пъти й казах, че не ми е приятно, намуси се, след това й мина, но продължи по старому. Дава ми, като довод, че и аз съм все искала, което не е вярно. От България я моля само за вестници и някоя и друга подправка.
 Едва ли ще имам напредък. Израснали сме заедно, в супер малка стаичка, където лично пространство нямаше. Тогава явно не ми е правило впечатление, защото съм се приспособявала към условията, но сега  Confused. Забелязвам, че към приятелят си също все иска това и онова. Той е много добре материално и иначе не сеща сам да купува неща за къщата или подарък за нея. Сигурно го дразни и него, ама нищо не й казва. Бих й дала всичко, което си поиска, от който и да е магазин, но в момента не работя, изпращам пари на възрастните си баба и дядо в България,за да оцелят и просто финансово Sick

Мисля, че ще трябва да я приема такава и да се правя на глуха. Ама не е лесно.     

# 17
  • Мнения: 2 047
   Май не трябва да си защитаваш територията толкова от сестра ти. Чисто любопитство, интересно й е да види с какво си се сдобила. Като се замисля и аз ако ида на гости на брат ми, който не живее в БГ, сигурно с голям интерес ще разглеждам всичките им етажерки и джунджурии. Просто всичко ще е ново за мен. Е, есемеси и толкова задълбочени ровичкания не ме интересуват.

# 18
  • Мнения: 1 382
Хм, все едно чета за моята систърка,в почти същите обстоятелства,само,че сме си в БГ, но тя е на 20  Rolling Eyes. Никога нищо не ме е спирало да и правя забележка, и като че ли малко се поосъзна, но и не идва вече толкова често. Много е кофти, но мисля, че всяко нещо си има граници и ако човек сам не се усеща е редно да му се каже. В крайна сметка това ще е в негова полза  Peace

# 19
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Имам две сестри. Много сме близки, с малка разлика сме, израсли сме заедно. Виждаме се много често (е, в момента най-малката е в чужбина).
Не мога да си представя някоя от нас да се държи по този начин. Просто не виждам как някоя от сестрите ми ще се завре в килера ми да рови или ще ми бърка в гардероба да види какво съм си купила.  Shocked Имаш право да се дразниш, има си лично пространство, което всеки трябва да спазва. Мъж, дете, сестра - няма значение. За съжаление, не знам какво да те посъветвам - ако я нагазиш, ще ти се сърди с години, предполагам. Ако говориш с нея кротко и разумно, ще има временен ефекти и после пак така.  Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 2 254
Много невъзпитаната тази твоя сестра, брей,брей-гледай ти:) я й откърши два шамара...

# 21
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Много невъзпитаната тази твоя сестра, брей,брей-гледай ти:) я й откърши два шамара...

 hahaha  hahaha  hahaha Joy  Joy  Laughing

Щях да падна от стола от смях  Laughing

Иначе, по темата. И ние със сестра ми сме разделени (аз извън България), и като се видим, все си ровим насам-натам, хвалим се една на друга с нови придобивки... Laughing Но никога не припарваме до гардеробите, телефоните, и прочие наистина лични неща на другата.

Защо не пробваш просто да й определиш граници? От типа "това и това може да пипаш и там може да ровиш" и "тук ВЪОБЩЕ не искам да пипаш и да бъркаш"?  Peace

А като ти се намуси, не й се извинявай, а я накарай да се почувства виновна (изрази, като "много добре знаеш, че мразя да го правиш, а ти пак продължаваш по същия начин).

# 22
  • Мнения: 1 465
Аз предполагам, че това е нещо напълно нормално. След като по-голямата част от вещите, които имаш, е просто немислимо и да се видят в България, любопитството и е напълно оправдано.
Единственото, което не одобрявам и не бих одобрила на твое място е ровичкането в телефона и в килера.
Нормално е да разглежда, това което си изложила в апартамента си, но чак пък и в килера да рови си е малко нетактично.
Това, че и се приискват твоите дрехи е също нормална реакция - ами подари и нещо, нали ти е сестра Heart Eyes
Хайде не се ядосвай толкова, постави се на нейно място. Всичко това има и добра страна - явно много и допадат твоите неща, което означава, че харесва вкуса ти. newsm10

# 23
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
аз не съм любопитна по на4ало, но сестра ми винаги си показва нещата, дето не ги знам, това е като ревюто задължително вси4ко се пробва и демонстрира! тя сама,ако реши ми предлага нещо или аз директно й нося! не знам нищо къде стои в дома на майка ми -от 19 годишна съм извън него и не пипам нищо! уважавам наредбата или вкуса на другите!давам съвети, но толкова добре се приемат, 4е ми е драго, 4е съм помогнала!

# 24
  • Мнения: 391
Мисля,че не сте особено близки със сестра ти. За това не приемаш поведението й .
А в същност е нормално . Сестра ми също би разглеждала с интерес ,а и аз сама й показвам.Иска разни неща -подарявам й ,както и тя на мен. Ако нещо ме подразни - казвам й ,дори се възмущавам -винаги на висок тон Simple SmileАко аз я  подразня с нещо   - веднага  ме уведомява - също  категорично  и понякога на висок тон . И това е .Няма скрито-покрито.

Общи условия

Активация на акаунт