Приятеля ми иска дете от мен

  • 4 142
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 936
пишеш че живееш с приятеля си...?! ами родителите ти къде мислят че живееш,щом не знаят за него?
а и как може да ти закъснява 1 месец и да не си купиш тест за бременност!  Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: X
пишеш че живееш с приятеля си...?! ами родителите ти къде мислят че живееш,щом не знаят за него?
а и как може да ти закъснява 1 месец и да не си купиш тест за бременност!  Rolling Eyes

Аз това съм го пропуснала май...че живееш с него. Е как след като родителите ти незнаят?? newsm78
След като имаш такива сериозни намерения с това момче, най-малкото което може да направиш за сега е да си признаеш всичко. Очаквай да реагират доста остро...все пак си ги лъгала дълго време. Дано всичко е наред, но трябва да знаеш, че всяко начало е трудно, така че ако си решила да реализираш мечтите си - давай ! Само дано си премислила добре, че докато се усетиш и вече ще си женена за някой, който дори не познават близките ти, а това е малко обидно спрямо тях....Късмет ти желая и добра развръзка!

# 17
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Вземи се в ръце и говори с родителите си. Не си единствената с консервативно семейство. Минала съм през тази борба. И съм съгласна с предишните мнения. Трябва да им даваш на час по лъжичка от истината, дори да не им харесва. Цялата истина. И да се бориш за това, което искаш. Когато се омъжиш и/или забременееш няма те да готвят на мъжа ти, няма те да раждат и кърмят детето ти, няма те да ти перат и чистят, нито ще се грижат за семейството ти. А ти. И за това само ти можеш да решиш как да живееш и с кого. И трябва да се бориш за него.
Та сега да попитам - ТИ какво искаш?

# 18
  • Свиленград
  • Мнения: 269
Само искам да ти дам примера на мето семейство. Сестра ми беше гадже с настоящия си мъж 5 години. Разликата им е 21 години. Нашите не знаеха,аз й помагах да укрива тази връзка през цялото време.Накрая вече като решиха,че е време връзката им да прерасне в нещо много повече и да имат дете сестра ми им каза. Майка ми го прие някак си по-стоически,но баща ми....беше съсипан. Сигурно му е било доста тежко...незнам..не сме говорили много за това,но накрая го прие. А след като сестра ми роди момче и го кръсти на баща ми всичко отмина. Родителите не са най-големия проблем. Проблема е в това ти да вземеш решение за живота си от тук нататък. Мисля,че си в идеална възраст да имаш дете и 9 години е прекрасна разлика м/у мъж и жена,така че смело напред. Рано или късно трябва да се правят промени в живота и те невинаги са безболезнени за нас.

# 19
  • Мнения: 6 164
Ето аз как видях нещата:
Той иска бебе... ами Те какво ще кажат?.. Питаш Нас за съвет...

А Ти какво искаш?!? Shocked
Струва ми се, че се влияеш от всички странични фактори, което е нормално, но трябва и да знаеш какви са твоите желания, цели, мечти...

Аз лично, правя това, което искам, без много-много да го мисля кой какво ще каже. Е, съобразявам се, донякъде, но не дотолкова че да се ангажирам с чужда воля. Моя живот си е мой и си го живея, както аз искам. Ако ме обичат, ще ме разберат и приемат...

# 20
  • Мнения: 569
Не мисля че разликата в годините е пречка, какво значение има дали е 5, 7 или 9 години по- голям, не е все пак не е на 50. Не бива това да те притеснява, осъзнай приоритетите си, прецени какво искаш от живота, искаш ли да имаш бебе или не? Ако той е човек на място би те разбрал.
Другото, което трябва да направиш е да го запознаеш с родителите си в най скоро време! Друго не мога да те посъветвам, ти си знаеш най-добре!!!

# 21
  • Мнения: 295
Защо да не се интересува какво мислят родителите й? За сега това е нейното семейство. Ако много е привързана към тях, ако ги обича и предполага каква ще бъде реакцията им, логично е да се притеснява как да им каже. Проблемът е обаче, както повечето сте писали, готова ли е за семейство и дете? Този ли е човекът? 9 години разлика в този период е чувствителна, по-нататък ще се заличи. Едно е 20 и 29, а друго е 40 и 49. Той е на етап явно, когато иска дете, семейство, домашен уют, а ти си на етап какво да правя със себе си. Ако не си готова за дете, изчакай (страховете ти какво ще кажат родителите ти са може би точно страхове, че не се чувстваш готова да бъдеш майка), ако си вече бременна, приеми детето и се подготви за преждевременно порасване.

# 22
  • На тавана. С Карлсон и Дребосъчетата.
  • Мнения: 434
Леле, аз за един месец 30 теста за бременност щях да съм си направила поне... Най-напред наистина разбери дали си бременна вече, ако е така, ще започнеш да мислиш за детето и нещата ще стоят в друга плоскост.

9 години е съвсем нормална разлика по принцип - ако и ти повярваш в това, ще можеш да убедиш кого ли не, че е така. Wink Разведените хора в днешно време с лопата да ги ринеш - нищо притеснително не виждам в това - фактът, че са разведени, не ги прави по-малко хора и никой не би могъл да повлияе на мнението ми, колкото и близък да ми е той. Ако искаш да си с този човек и го приемаш такъв, разведен, защитавай мнението си докрай! Simple Smile
От твоята несигурност обаче оставам с впечатлението, че те притеснява нещо друго в него newsm78, дано не съм права Wink, но ако е така, принципно трябва да се вгледаш в себе си и да си изясниш самата ти какво искаш да правиш със собствения си живот. Мнението на приятеля ти, родителите ти, семейството ти не е маловажно, но е второстепенно, що се отнася до твоя живот и твоето бъдеще.

# 23
  • Мнения: 817
пишеш че живееш с приятеля си...?! ами родителите ти къде мислят че живееш,щом не знаят за него?
а и как може да ти закъснява 1 месец и да не си купиш тест за бременност!  Rolling Eyes

Да това са интересни факти.................. newsm78
Ми ,да ти кажа мойто положение.А-з съм на 25 имам две прекрасни децица на 5 год. и на годинка.Моят съпруг е с 10 години по голям от мен.От 18 годишна съм с него ,сега след 3дни ще празнуваме 7 годишнина от свадбата ни.Ти не знам на колко години чакаш да станеш и да ти кажа трудно ми е да повярвам,четейки разсъжденията ти и тревогите ти ,че си колкото мен/малко по-.малка/
Родителите са важна част от живота ни ,но идва момент, в който приоритети ни се променят и това е напълно нормално.Не е нормално момиче на твойте години да се чувства толкова подвластно от мнението на родителите си......................мое мнение си е това.

# 24
  • Монтана
  • Мнения: 499
Когато аз се омъжих бях на 19,а съпруга ми на 27-бях на 100% готова за дете,родителите ми го приеха мн.добре,и не съжалявам за тази си постъпка,а и не смятам че съм сгрешила в избора си
Ти прецени какво искаш а и родителите са до време

# 25
  • Мнения: 4 555
Ами не знам защо така, ама аз си имам следната желязна логика...

Значи щастлива съм с някой си, много се обичаме и наистина съм щастлива. Семейството ми не го харесва и почва да се бори да ни раздели. Значи заради някакви техни разбирания и принципи, или нещо подобно, те започват да се борят СРЕЩУ моето щастие. Значи, представи си, техните някакви толкова относителни критерии за "добродетелност и достопочтеност" за тях застават на първо място и пререждат желанието им да съм щастлива... И тези хора много ме обичат, обаче предпочитат да ме впишат в рамките си, вместо да ми дадат свобода да съм щастлива  Thinking

Помисли си...

 Peace
Ето това е отговорът!

# 26
  • У дома
  • Мнения: 96
АЗ САМО НЕ РАЗБРАХ КАК ЖЕВЕЕШ С ПРИЯТЕЛЯ СИ, А ТВОИТЕ РОДИТЕЛИ НЕ ЗНАЯТ ТОВА  newsm78 ?

# 27
  • Мнения: 3 622
Аз станах майка на 21 години - вече съм на 30 и никога до сега не съм съжалила че толкова рано родих.  Laughing  Ако го искаш значи си готова. Другото което искам да ти кажа и е че ако твоите родители държат на тебе ще приемат и твоя приятел и своето бъдещо внуче /ако си бременна/.  Hug

# 28
  • Мнения: 1 202
Защо трябва да се съобразяваш какво ще кажат твоите родители след като ти си достатъчно голяма за да решаваш сама с кой да живееш ! Thinking След като си преценила, че с този човек имаш бъдеще и се разбирате невиждам и пречка да станете родители. А да бъдеш такъв никак не е лесно, но децата са най-хубавото нещо . Peace

# 29
  • Мнения: 73
Недей да очакваш някой друг да взима решение вместо теб!Животът се и твой и ти най-добре знаеш какво трябва да правиш. Сама трябва да си отговориш дали ти искаш да имаш дете. Какво значи толкова много минуси, че имате 9 год. разлика и че бил женен ли, нали сте заедно и се обичате, това е по-важно от всичко. А да имаш дете е най-прекрасното нещо на света!
Успех!

Общи условия

Активация на акаунт