Buybest.bg, allgsm.eu, https://expresslink.bg/

  • 1 689
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте,

Тръгнах да си поръчвам телефон от тези сайтове защото офертите са далеч по издогни( има и много други подобни сайтове). Можете сами да намерите инфо за Buybest.bg и др.,  че са си мошенници, поне според мен, не връщат пълната сума при проблемен продукт и.тн. Понеже исках да си взема телефони за фирмата и съответно да си дръпна ДДС-то, но тези фирми предлагат само опростени фактури ..... та се чудих как аджаба става този номер ?!?! Продават телефони за по 2-3 хиляди лева и то не по 1 и по 2 броя на месец и накрая нямат регистрация по ДДС, нали е задължително над 50к .... фирмите ли въртят постоянно и това въобще законно ли е ? На мен ми изглежда като укриване на данъци ....

www.Buybest.bg
www.allgsm.eu
www.expresslink.bg

# 1
  • Мнения: 3 922
Собственикът има регистрирани поне 15 фирми и всички са такива. Не ги регистрира по ддс, защото като наближат изисквания оборот, ги прекратява и започва същата дейност от друга. Моя позната също имаше проблем с тях относно връщане на пари и продукт.

# 2
  • Мнения: 7
Това законно ли е? Според мен това си е укриване на данъци, по този измамен начин се конкурираш нелоялно с други търговци, които чинно си слагат ДДС и цените им хвърчат нагоре, например ardes.bg

# 3
  • Мнения: 1 228
Това да не връщат пари и да не приемат върнат продукт не е правилно по принцип, но прочетете условията в сайта им, за да можете да претендирате за нещо, ако действително има разминаване между тези условия и реалните им действия.
А това, че не са регистрирани по ДДС, не е незаконно. Дали е морално, е въпрос на гледна точка. За Вас не е, за тях е, защото им е по-изгодно финансово. Но щом законът го позволява, значи не е незаконно.

# 4
  • Мнения: 7
Не съм счетоводител, но това ми звучи повече от тъпо, абсолютно нелоялна конкуренция, укриване на данъци и т.н. Нап-а нямат ли механизъм да видят, че едни и същи хора имат 1000 фирми и дефакто така укриват данъци много яко..... не мога ли да им прасна една жалбичка, сърбят ме ръцете. Не ме разбирайте грешно, нито са ме прецакали нито нищо, просто много ме дразнят такива измекяри.

# 5
  • Мнения: 1 228
НАП много добре знаят, вижда се кой колко фирми притежава. Просто законът не го забранява. Ако се промени, тогава ще е друго, но дотогава...

Общи условия

Активация на акаунт